Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBzová na úvod Strakonicím sedí.

BZOVÁ, STRAKONICE - Šéf vítězného SK Strakonice 1908 Michal Káník si pochvaloval: Hráči splnili do puntíku, co jsme chtěli

Nevadí, že nevyšla letní příprava. Vždyť start do sezony je poté tříbodový. Alespoň v případě divizních Strakonic to tak platí.

Stejně jako loni uspěly venku s Bzovou. Tentokrát zvítězily 1:0 (0:0), šťastným střelcem byl Karel Cibulka.

„Hráči splnili do puntíku, co jsme chtěli,“ chválil si šéf klubu Michal Káník. „Líbilo se mi, že hráli nadoraz, bylo tam nasazení a bojovnost. Předvedli jsme se v solidním světle. Zápas jsme dobře ubránili a odmakali. Ukázalo se, že jsme výborně potrénovali.“

Měli špatný úvod, pak ale vládli

Strakonickým vstup do zápasu nevyšel, začátek měli hodně špatný. „Domácí na nás vletěli,“ potvrdil Káník. V úvodní čtvrthodině se dostali do dvou gólových šancí, které však neproměnili. V jednom případě pálili z malého vápna nad bránu a podruhé vedle. „Stálo při nás štěstí,“ přiznal šéf klubu.
Poté už ale ovládli hru svěřenci trenéra Jaroslava Voříška, kteří začali více běhat a ve zbývajícím čase byli jasně lepší. Dvě velké příležitosti nedokázal v úspěch přetavit Nousek, když nastřelil břevno, jeho druhý pokus obránce vykopával z brankové čáry. „Volalo to po gólu,“ popsal Káník.

„Ve druhém poločase jsme byli aktivnější. Udělali jsme jednu korekturu v sestavě, kdy se do zálohy stáhl Patrik Káník a dopředu šel Nousek. Hráli jsme ze zajištěné obrany na brejky a jeden nám vyšel,“ popsal Michal Káník. Podruhé v zápase navíc tým od Otavy nastřelil břevno Chvostou a měl i další vyložené šance. „Škoda. Mohli jsme výhru zvýraznit,“ litoval jejich neproměnění Káník. Domácí se po obrátce k ničemu už nedostali.

„Bzová odehrála to, co jsme čekali. Hrála jednoduchý fotbal s centry ze stran na útočníky. S tím si ale výborně poradili brankář Charvát a obránce Svoboda,“ poznamenal prezident klubu.

V příštím kole se Strakoničtí představí doma v jihočeském derby proti Třeboni, jedním z možných kandidátů na prvenství. Výkop je tradičně v neděli v 17 hodin na Křemelce. Třeboň v premiéře překvapivě podlehla doma Jankovu 1:2.

 

Miloš Vrátný