21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kubice si poradila s Poběžovicemi

Česká Kubice, Jiří Pojar

První kolo okresního přeboru mužů ve fotbale svedlo za soupeře domácí Hraničář a hostující SK Poběžovice. Hosté se poprvé sešli právě v den konání utkání. Domácí, jako farma Domažlic, využili služeb brankáře Adam Brataniče a stopéra Tomáše Koleruse. Před rokem se utkání hrálo za stálého deště, letos v aprílovém počasí chvíli svítilo sluníčko a chvíli pršelo. Vloni měli lepší vstup do utkání hosté, jinak tomu nebylo ani v neděli. V roce 2013 skončil zápas 6:2 po poločase 3:2. Kubice do něj vstupovala v roli nováčka, který se po deseti letech vrátil do okresního přeboru a hosté byli odborníky pasováni do role jednoho z favoritů na postup. V tomto ročníku se role obrátily. Jasným favoritem byla Kubice, které jen o fous unikl postup do 1. B třídy, který už se na hřišti pod skálou slavil.

TJ Hraničář Česká Kubice - SK Poběžovice 5:1 (3:1)

Do utkání vstoupili hosté aktivněji. Ve druhé minutě se před Brataniče dostali Doktor a Kabourek. V sedmé minutě prostrčil Decker na Kabourka, tomu jeho stoprocentní šanci vyrazil Bratanič na roh. O tři minuty později přišla druhá tutovka hostů - na polovině hřiště ztratili domácí balon, k němu se dostal Růžek a ideálně vysunul rozběhnutého Němce, na kterého nestačil běžecky domácí Lörincz a Němec se ocitl v tváří v tvář Brataničovi. Ten mu však tvrdou střelu vyrazil a Lörincz balon odkopl na hranici šestnáctky, kde přímo z voleje pálil naštěstí pro Brataniče Růžek do prostřed branky, kde stál domácí gólman a stačil s námahou bombu vyrazit. Domácí se poprvé osmělili ve 14. minutě, po standardní situaci Krakeše štírek Kubica trefil, po odraženém míči, ze 12 metrů levou tyč branky Fajíka. O minutu později následoval rychlý výpad hostů, Krutina vysunul Růžka, ten přihrál Kabourkovi, který si udělal obránce, naservíroval balon zpět Krutinovi, ale ten střelou z hranice šestnáctky mířil hodně nepřesně nad branku ,,Gta" Brataniče. Ve 20. minutě se k odraženému míči dostal Kubica, z 18 metrů však napodobil protihráče Krutinu. Za minutu Malý vysunul Krakeše, ten z levé strany pálil a gólman míč vyrážel před sebe. Ve 22. minutě střílel vedle levé tyče branky Poběžovic Strejc. Minutu nato začalo pršet a Rybianský výkopem od vlastní branky vysunul Kabourka, ten se z levé strany dostal do zakončení, ale Bratanič byl na místě. Ve 25. minutě opět dlouhý výkop stopéra Rybianského, tentokráte na Němce, který střelou ze 17 metrů opět mířil do brankáře. O tři minuty později se do zaslouženého vedení dostali hosté. Krutina prostrčil balon středem za obránce na Kabourka, který překonal bezmocného Brataniče - 0:1. Na druhé straně využil špatnou rozehrávku Deckera domácí Kuráž, který zatáhl balon po pravé straně, pasem našel naběhnutého Olbetra jehož střelu gólman Poběžovic s námahou vyrazil. Domácí začali mít více ze hry, což vyústilo ve vyrovnávací gól ve 34. minutě. Olbert přihrál Strejcovi, který střelou z 22 metrů k levé tyči rozjásal přítomné fanoušky - 1:1. O dvě minuty později neudržel brankář Fajík střelu Koleruse a vypadnutý míč mohl dorazit Kubica, ale nebyl úspěšný. Ve 38. minutě špatně rozehrál Neumann a Krutina střílel do odkryté brány, kde chybu napravil opět Neumann. Minutu nato se Strejc dostal přes Ticháčka a z 18 metrů mířil nad bránu. Domácí šli do zaslouženého vedení když Olbert ideálně vysunul středem Kubicu a ten se nemýlil - 2:1. Hosté se nevzdávali, Němec ke kterému propadl míč mířil ve vyložené šanci ze 12 metrů nad bránu. Ve 44. minutě neudržel balon brankář hostů po střele Krakeše a z následné dorážky trefil Strnad levou tyč poběžovické branky. Poločasový výsledek pečetil svým druhým gólem Strejc, když zužitkoval z levé strany přesný pas Krakeše, z voleje zamířil k levé tyči pod víko a nedal Fajíkovi šanci - 3:1.
Do druhého poločasu vstoupili domácí lépe - střela Krakeše z hranice šestnáctky, ale mířila nad branku. Ve 49. minutě vysunul Olbert Strejce, ten mířil kousek vedle pravé poběžovické tyče. V 53. minutě zvýšil na 4:1 Krakeš po vysunutí od Strnada. V 61. minutě přetažený roh Strejce málem umístil hlavou do vlastní branky Maier. V 64. minutě pečetil konečný výsledek 5:1 Krakeš z pokutového kopu, když byl po vysunutí Strejcem faulován, a to střelou k levé tyči. O minutu později musel brankář hostů vyrážet trestný kop Strnada z hranice šestnáctky. Umístěná střela mířila k pravé tyči a Fajík ji rukou vyrazil. Hostujicímu Kabourkovi nebyl uznán gól pro ofsajdové postavení v 70. minutě. V závěru měli šanci Dvořák, Strož a Krakeš, ale změnu stavu to nepřineslo. V 79. minutě musel vyrážet Bratanič Růžkův trestný kop z levé strany. Stejně tak i jeho lob z 82. minuty nebyl úspěšný. Bratanič si ještě musel poradit se střelou Krutiny k levé tyči, kterou v 84. minutě jí vyrazil na roh.

Sestava Celtik Hraničář Česká Kubice: 22. Adam Bratanič- 4. Martin Malý (53. Strož), 6. Tomáš Kolerus(65. Dvořák), 3. Lukáš Neumann, 2. Antonín Lörincz - 8. Petr Strnad, 11. Patrik Olbert (71. Quici), 7. Karel Strejc(74. Červený), 5.Milan Kuráž (53. Kalný) - 9. Martin Kubica, 10. Jaroslav Krakeš. Na střídání: 13. Tomáš Dvořák, 12. Daniel Quici, 15. Dominik Stróž, 16. Jaromír Kalný,14. Jakub Červený. Trenér: Jaroslav Hrdlička.

SK Poběžovice: 22. Vladimír Fajík - 13. Václav Decker (55. Turčan), 5. Robert Rybianský, 18. David Maier, 16. Zdeněk Doktor - 15. Tomáš Strasser, 8. Zbyněk Krutina, 10. Tomáš Růžek, 6. David Ticháček - 11. Martin Kabourek (78. Horský), 17. Jaroslav Němec. Na střídání: 9. Vlastimil Horský,4. Karel Turčan. Trenér: Oldřich Timura st.
Rozhodčí: Martin Plzák - Josef Šporer, Petr Hejda.
ŽK: 11. Olbert, 26. Kuráž, 57. Kubica - 78. Strasser.

Diváků: 80.

Ohlasy:
Milan Kuráž: "Začátek utkání nám nevyšel "Jápa" Bratanič nás podržel . Potom jsme předvedli kvalitní výkon, plný pěkných kombinací. Vytvořili jsme si šance, jenže místo, aby jsme je proměnili udeřili hosté. Z brejku dostali gól to nás ale ještě víc nastartovalo a jezdili jsme po zadku. Důležitý byl vyrovnávající gól Karla Strejce, tím jsme se uklidnili a soupeře defakto k ničemu nepustili a kontrolovali zápas až do konce".

Tomáš Dvořák: "Začátek byl určitě horší, nastoupili jsme v jiné sestavě a chvilku trvalo než si na sebe kluci zvykli. Poběžovice měly víc šancí. Podržel nás Adam Bratanič. Pak jsme dostali gól, a od tý doby bych řekl, že jsme byli lepší. Začli jsme kombinovat víc bojovat. Hlavně se podařilo brzo vyrovnat a ještě to otočit. V druhým poločase jsme si pohlídali začátek a přidali jsme další góly a spoustu šancí ještě neproměnili. Ale byl to první zápas, tak parádní tři body," (smích).