10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Štěchovice 0:0, PK 3:4

Po výborném výkonu domažlické Jiskry proti prvoligové Dukle Praha očekávali fanoušci podobný výkon i proti Štěchovicím, ale ten se domácím zopakovat nepodařilo. Bylo jasně vidět, jak se na výkonu domácích podepsal zmíněný pohárový zápas, jehož vítězství stálo mimořádně mnoho sil a ty v mistrovském zápasu Jiskře chyběly. Ze hry Domažlic se vytratila lehkost, kombinace a především výrazně ubylo pohybu hráčů, kteří byli v soubojích většinou pozdě a tím ztráceli míč, propadali ve vzdušných soubojích a především kazili neobvykle mnoho přihrávek. Přesto se na Střelnici hrál vyrovnaný zápas, v němž nejblíže branky byli domácí ve 43. minutě, kdy Hrdlička trefil spojnici břevna s tyčí, ale jinak bylo šancí na obou stranách poskrovnu i přesto, že domácí dohrávali v přesile, a konečná remíza byla spravedlivým zrcadlem dění na hřišti.

Před zahájením zápasu uctili všichni přítomní minutou ticha památku zesnulého dlouholetého obětavého a aktivního fanouška Jiskry, Josefa Adámka, který přes čtyřicet let psal a roznášel plakáty na zápasy Jiskry.

Hned v úvodu zápasu si hostující gólman Sňozík poradil s průnikem Došlého a pak hosté odvrátili Hrubého centr zprava. V 6. minutě se dostal do zakončení hostující Hudec, ale branku Domažlic netrefil. O dvě minuty později poslal dopředu štěchovický Jokobovský našlápnutého Proseka, ale jeho střelu z 18 metrů stačili domácí srazit na roh. Ve 14. minutě rozehrál domácí Mužík tr. kop ze střední vzdálenosti, míč se odrazil k Leitlovi, ale jeho volej z 23 metrů mířil nad Sňozíkovu branku. Domácí byli v této fázi hry ofenzívnější, ale míč odražený po závaru před štěchovickou svatyní napálil Mužík volejem jen do těla soupeře a míč skončil za brankou. Ve 23. minutě stačili na druhé straně srazit vedle branky domácí zadáci střelu Laušmana ze 20 metrů. Hosté rychle hru vyrovnali a v nepřehledné situaci před Ticháčkem stačili domažličtí zblokovat Jakobovského střelu a následně míč odvrátit do pole. Poté hra přešla do nudnější fáze, kdy se hrálo především mezi šestnáctkami, bez vzruchu před oběma gólmany. Hosté začali s důrazným presingem ve středu pole a nutili domácí často zapojovat do hry i vlastního brankáře. Ve 37. minutě prodloužil hlavou domácí Leitl míč na Tafata, ale tomu jej sebral včas vyběhnuvší Sňozík. Když poté další ofenzívní snahu domácích zastavil Tafatův ofsajd, přišel pěkný moment ve 43. minutě, kdy se po levé straně prodral do šestnáctky domažlický Hrdlička, ale z úhlu ze 14 metrů trefil jen spojnici bližší tyče s břevnem, míč se odrazil před branku a hosté jej odklidili do bezpečí. Závěr poločasu opět patřil domácím, ale Sňozík si poradil s Hrdličkovou nedůraznou hlavičkou po Došlého centru a následně zamířil Mužík z 25 metrů vedle levé štěchovické tyče.

Úvod druhé půle přinesl opět fotbalovou nudu až do 54. minuty, kdy hosté odvrátili Mužíkův rohový kop a vzápětí i centr tohoto domácího kapitána. V 58. minutě vybojoval míč Tafat, našel nabíhajícího Hrdličku, a ten poslal míč ze 12 metrů zprava kousek vedle vzdálenější tyče štěchovické branky. Po hodině hry rozehrál domácí Mužík tr. kop na hlavu Tůmy, ale ten jej nasměroval vedle soupeřovy svatyně. O chvíli později na druhé straně z tr. kopu jen o kousek minul vzdálenější šibenici hostující Hřebeček. V 64. minutě centroval z otočky Tafat, Leitl míč nasměroval před branku, ale na ten těsně nedosáhli za malým vápnem domácí Tafat s Hrdličkou. O minutu později přišel zajímavý moment, když si Sňozík vyběhl naproti míči mimo pokutové území, ten však po dopadu změnil směr a hostující gólman jej musel zasáhnout rukou, aby zabránil šanci domácích. Za to uviděl od rozhodčího Makovičky červenou kartu a musel do sprch. V 68. minutě rozehrál Mužík tr. kop, ale ze 17 metrů jen těsně přestřelil branku střídajícího Soukupa. Domácí využili oslabení soupeře k trvalejšímu náporu, ale Tůma hlavičkoval po Hrubého centru zprava nad štěchovickou branku, po Mužíkově rohovém kopu hosté uhasili závar dalším rohovým kopem, ale domácí se ani podruhé neprosadili. Když si poté s Bauerovou nedůraznou hlavičkou po Špírkově tr. kopu poradil Soukup stejně, jako jeho spoluhráči s rohovým kopem téhož domažlického hráče a do třetice Špírkův centr skončil v rukavicích štěchovického gólmana, bylo to vše, co mohla mužstva divákům v normální hrací době a nastavení nabídnout. Podle nově aplikovaného pravidla, že v případě remízy rozhodnou o vítězi, který získá bod navíc, pokutové kopy, se vše přestěhovalo před branku u hlavní brány.

Sérii pěti pokutových kopů zahájil hostující Busta, který Ticháčka překonal. Za domácí nastoupil Špírek, ale toho vychytal Soukup. Poté byli úspěšní na jedné straně Hřebeček a na straně druhé Bauer. Třetí série byla oboustranně úspěšná, když se trefili Prosek a Tafat. Ve čtvrté sérii svitla domácím naděje, protože Müllerovi penaltu chytil Ticháček a Mužík byl úspěšný. O výsledku rozhodla poslední penalta, když za hosty dal gól Švejda a domácího Brauna opět vychytal Soukup. Hosté si tak ze Střelnice nakonec odvezli dva body.

Rozhodčí: Makovička - Hrkal, Kramlová. ŽK: 1:4 (89. Javorský - 12. Hřebeček, 53. Busta, 83. Laušman, 90. Novák), ČK: 0:1 (65. Sňozík). Diváků: 350.

Jiskra Domažlice: Ticháček - Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta (86. Javorský) - Leitl (72. Špírek), Braun, Mužík, Došlý (79. Vondráček) - Tafat, Hrdlička. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Štěchovice: Sňozík - Müller, Busta, Baubín - Pavlík (89. Říha), Jakobovský, Hřebeček, Novák (90. Švejda), Prosek - Hudec (67. Soukup), Laušman (86. Cienciala). Trenér: Jiří Hruška.