16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Pohár České pošty: Jiskra Domažlice - FK Dukla Praha 3:1 (0:0)

Druhé kolo Poháru České pošty přineslo na domažlické Střelnici velké překvapení. Sedmý celek SYNOT ligy, věhlasná Dukla Praha zde narazila na nepřekonatelnou překážku v podobě třetiligové Jiskry a po prohře 3:1 opouští pohárová klání další ligový favorit. Hosté fotbalově zklamali, většinu zápasu měla pod kontrolou domácí Jiskra, která si po obětavém výkonu udělala další hluboký zářez do své pomyslné pažby, a mezi takové mančafty, jakými jsou Dynamo Č. Budějovice, Bohemians Praha, FK Karviná nebo FK Pardubice se zařadila i Dukla Praha. Jiskra pokračuje ve výborných výsledcích, které v minulých ročnících v poháru dosáhla a nic na tom nemění ani skutečnost, že v dresu Dukly nastoupilo několik náhradníků.

V prvním poločasu měla více ze hry domácí Jiskra, ale do vyložené šance se přes dobře bránící hosty nedostala. Dukla většinou nepůsobila jako prvoligový soupeř, nedostala se do očekávaného tlaku a všichni čekali, že se to obrátce změní. Ve druhém dějství byla opět zpočátku Jiskra lepší, ale postupně se projevovala lepší trénovanost hostů, kteří hru srovnali a jejich ofenzívní snahy byly nebezpečnější. Když po akci Tafata fauloval tohoto kanonýra hostující Jeřábek a Mužík suverénně proměnil pokutový kop, čekal se drtivý tlak hostů, ale ten se nekonal. Teprve po druhém gólu Brauna, když se Jiskra zatáhla do defenzivního bloku, se dostali hosté do trvalejšího tlaku, ale nedokázali se prosadit. Na třetí branku Došlého sice zareagovali, ale stačili jen výsledek korigovat v nastavení Hanouskem.

Po úvodním uťukávání se k první střele dostal domácí Mužík, ale z 18 metrů minul levou Radovu tyč. Ve 14. minutě domácí nic nevytěžili ze dvou následných rohových kopů, ale blízko gólu byli hosté, když se odkop domácích odrazil od Bauera k volnému Krmenčíkovi, který vystřelil z 15 metrů, ale Švihořík jeho střelu výtečně vyrazil a domácí míč odklidili do bezpečí. Ve 21. minutě odcentroval hostující Polom na hlavu Jurošky, ale ten mířil z 10 metrů vedle domácí branky. O minutu později našel na druhé straně Braun nabíhajícího Leitla, který však zakončil zprava nad Radovu branku. Ve 29. minutě přiťukl Mužík Tafatovi, ten našel před šestnáctkou Brauna, ale jeho nedůrazná střela nemohla Radu ohrozit. O čtyři minuty později našel zpětnou přihrávkou domácí Hrdlička nabíhajícího Mužíka, ale tomu šanci vychytal Rada. Ve 37. minutě se na druhé straně prezentoval nepřesnou střelou Berger a o chvilku později skončila útočná akce hostů rohovým kopem. Ve 39. minutě postrčil po Mužíkově tr. kopu míč hlavou Braun k Tůmovi, ale ten promáchl a míč za malým vápnem pražanů minul. V závěru poločasu zahrozili hosté, ale když se po akci Bergera ke střele dostal Považanec, zasáhl výborně domácí brankář Švihořík a míč vyrazil.
Hned v úvodu druhé půle se do šance dostal hostující Juroška, ale jeho volej ze 14 metrů Švihořík reflexivně nohou vyrazil na roh. Ve 48. minutě se po centru Došlého dostal k odraženému míči Braun, ale jeho volej z 18 metrů zneškodnil Rada. V 52. minutě zamířil z tr. kopu domácí Mužík jen těsně nad branku Dukly. O tři minuty později hosté odvrátili Hrdličkův centr a vzápětí mířil Považanec z 20 metrů nad Švihoříkovu branku. Skóre se poprve měnilo v 57. minutě, kdy zatáhl středem hřiště míč domácí Došlý, prostrčil jej nabíhajícímu Tafatovi, ten si míč v pokutovém území zasekl křižující Jeřábek jej podkopl a byl na světě pokutový kop. K tomu se postavil kapitán Mužík a střelou k pravé tyči nedal Radovi šanci – 1:0. Poté se na druhé straně neprosadil z tr. kopu Štětina, ani Jeřábek, jehož volej usměrnil hlavou vedle levé Švihoříkovy tyče Berger. Po sérii střídání v řadách hostů i domácích zastavil akci Pražanů ofsajdový praporek a pak zahřmělo opět před brankou Dukly. V 70. minutě rozehrál zleva tr. kop domažlický kapitán Mužík, našel ve výskoku Brauna, který hlavou usměrnil míč ze 7 metrů za záda bezmocného Rady – 2:0. Po této brance se domácí zatáhli před svojí šestnáctku a hosté se postupně dostávali do mohutného tlaku. V 73. minutě stačil Marešovu střelu zleva, směřující pod břevno, vytlačit domácí gólman Švihořík na roh, pak Bidjeho centr odvrátili domácí obránci a vzápětí Mareš zleva z úhlu minul levou domažlickou šibenici. V 81. minutě domácí odvrátili Bidjeho centr zprava, hosté se dostali dvakrát po sobě ke střeleckým pokusům, ale domácí stačili tyto pokusy vždy zblokovat. O minutu později další útok hostů zastavil odpískaný ofsajd a v zápětí na druhé straně přeloboval Mužík obranu hostů, Došlý se uvolnil, ale zpoza šestnáctky přestřelil Radovu branku. V 84. minutě se po pravé straně protáhl hostující Bidje, ale jeho střelu z úhlu zneškodnil Švihořík. O minutu později na druhé straně poslal dopředu Leitl rozběhnutého Mužíka, ale ten v pádu usměrnil míč z 9 metrů vedle pravé Radovy tyče. V 87. minutě projevil svoji ofenzívní dravost domažlický Došlý, když v souboji o padající míč přetlačil Štětinu, dostal se ke střele v pádu a ze 7 metrů zvýšil na 3:0. V poslední minutě normální hrací doby stačil Švihořík vytlačit centr hostů na roh a v první minutě nastavení se hosté dostali ke vstřelení čestného úspěchu. Rohový kop rozehrál zleva Mareš, nejvýše si naskočil Hanousek a z malého vápna překonal Švihoříka – 3:1.

Branky: 57. Mužík z PK, 70. Braun, 87. Došlý - 90. Hanousek.

Rozhodčí: Váňa - Myška, Vnuk. ŽK: 1:3. Diváků: 1300.

Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý, Tůma, Bauer, Bárta (80. Beránek) - Leitl, Mužík, Braun, Došlý - Tafat (65. Hamerník), Hrdlička (77. Špírek). Trenér: Stanislav Purkart.

FK Dukla Praha: Rada - Kluk (75. Bidje), Jeřábek, Štětina, Polom - Juroška (64. Mareš), Hlinka, Považanec (64. Hanousek), Čajič - Berger, Krmenčík. Trenér: Luboš Kozel.

Luboš Kozel, trenér Dukly řekl po zápasu: „Do utkání jsme vstoupili špatně. Dvacet minut nám trvalo než jsme si zvykli na agresivitu a soubojovost soupeře, ale do žádné větší šance jsme ho nepustili. Pak jsme se zvedli, začali jsme kombinovat a vypracovali si dvě gólové šance, Míchael Krmenčík šel sám na branku a před koncem prvního poločasu se dobrou kombinací dostal ke střele Jakub Považanec. Dobře jsme začali i druhý poločas, kdy měl příležitost Honza Juroška, ale je vidět, že náš problém se vstřelením branek trvá a je hlubšího rázu. Za stavu 0:0 domácí čekali na svoji šanci, která přišla po naší chybě, kdy Michal Jeřábek poslal Domažlice do brejku dva na jednoho a skončilo to penaltou. Celkově bylo utkání rozkouskované faulama, což nám úplně nevyhovovalo a tím pádem jsme se do hry pořádně nedostali. Pak byla proti nám odpískána další standardka, i když si nemyslím, že to byl faul, ale takový gól za stavu jedna nula dostat nemůžeme. Domácí se dostali na dvougólový rozdíl a to se ukázalo jako rozhodující. Příčinu dnešního neúspěchu vidím ve špatném vstupu do utkání, malé efektivitě směrem dopředu a dnes i horší pracovitosti a zodpovědnosti směrem dozadu. Gratuluji domácím k postupu, my máme další námět k zamyšlení a určitě tuto porážku jen tak nepřejdeme.“

Pohár ČP: Domažlice ...