Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALMladí hraničáři nedokázali zadržet letité narušitele

"Mladí hraničáři" nedokázali zadržet letité "narušitele" a ti jim vyloupili jejich nedobytnou fotbalovou baštu!
Původně chtěli mladí fotbalisté z TJ Hraničář Česká Kubice, mnohými experty považováni za štiku druhé třídy nadcházejícího ročníku okresních fotbalových soutěží, ve svém posledním přípravném zápase natankovat energii a posílit sebevědomí do následných těžkých bojů o cenné body, ale jak říká klasik, člověk míní a příroda mění a tak se jejich měření sil se seniory z chodské metropole odvíjelo jinak, než jak si mohli představovat i v těch nejtemnějších snech!
Staříci absolvující tzv. anglický týden, neboť někteří z nich měli v nohách ještě několik zápasů ze středečního turnaje o dračí pohár, vlétli do zápasu, jak se říká, jako Němci na Brazilce a nejen sami hráči, ale i všichni přihlížející nevěřícně kroutili hlavami, když ukazatel skóre ukazoval po dvaceti minutách pro domácí borce hrozivý 0:3 v jejich neprospěch!
Nejprve křídelní kombinaci po levé straně zakončoval po lahůdkovém centru Foldyny Rejthar hlavou nechytatelně k tyči, 0:1.
O několik málo minut později mířil po podobné kombinaci, tentokrát vpravo, v pádu levou nohou na delší tyč bomber Koza, 0:2.
Stejný střelec po nezištném přiťuknutí na hranici velkého vápna nic nevymýšlel a pálil opět levou do šibenice, 0:3.
Pak ale propadli i tak zkušení borci, jakými hráči kádru SG bez pochyby jsou slastnému pocitu sebeuspokojení a to se začalo promítat do předváděné hry.
Většinou ti, kteří pamatovali dobu budování světlých a ještě světlejších zítřků, se začali řídit v té době tak populárním heslem "kupředu, zpátky ni krok", které okamžitě umně aplikovali do herního projevu a tak ofenzivně laděným borcům hraničářů začali nabízet den otevřených dveří a ti tuto nabídku začali bez uzardění beze zbytku využívat!
Nejprve se řítil čarostřelec "Kraky" se svými kumpány na defenzivou opuštěného stopera hostů a tento výlet řešil pumelicí z dobrých pětadvaceti metrů, na níž byl i tak hbitý borec, jakým Weber bezesporu je, krátký, 1:3.
Na 2:3 snižoval Strnad křižnou střelou, po laciné ztrátě kulatého nesmyslu již v zárodku zakládání postupného útoku.
No a aby se to nepletlo opět ten samý borec převzal balón na polovině hřiště, zhruba v místech, kde ho měl jako oko v hlavě střežit o pár desítek metrů dále lelkující Vlček a předvedl slalom speciál mezi obránci gardy, za nějž by se nemusel stydět ani Alberto Tomba v dobách své největší slávy, no a bylo srovnáno, 3:3!
Je jasné, že oba trenéři měli svým ovečkám o toužebně očekávané přestávce co povědět, i když každý k jinému časovému údobí prvního dějství, je ale nad slunce jasné, že více si toho do druhé půle vzali borci o pár desítek let dříve narození, neboť i po té, co se zranily opory Kožiol a později i Pavlíček, kdy vlastně padla i možnost střídání, domácím míč už moc nepůjčovali a tak se z přáteláku stala vlastně již jen přehlídka zahozených šancí a nastřelených tyčí z kopaček seniorů.
V pravý čas na sebe vzaly zodpovědnost fotbalové legendy, Rejthar předloživší ve velkém vápně míč do ještě výhodnější pozice ofenzivně-defenzivnímu levonohému zázraku Berkovi, který s ním naložil dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a pumelicí jej "uklidil" do sítě, 3:4!
Brankovou tečku napsal hokejovým blafákem alá Tomáš Vlasák "Ibra" Vilímů a ukázal tak zejména "paliči šancí všeho druhu sro." Vlčkovi, že je možné zakončit samostatný nájezd na brankáře i brankou, 3:5.
Je nutné vyzvednout výkon "Motorky" Foldyny, o jehož únicích a celoplošném pohybu se bude mladým hraničářům, jako několika generacím před nimi, zcela jistě několik nocí zdát a budou si přát, aby na někoho podobného nenarazili ve své druhé třídě.
Sám tentokrát branku nedal, dvakrát rozezněl loretu brankové konstrukce a několik tutovek pro své spolubojovníky i vypracoval.
Závěrem je ještě nutné doplnit výrok trenéra domácích, který zazněl v průběhu měření sil:
"Tak k..., hrajte něco, vždyť jsou o třicet let starší!"
Ano pravda je to jen částečná, neboť ve skutečnosti činí věkový rozdíl dvou aktérů tvořících hru na obou stranách barikády, Dominika Strože a Ládi Brichcína, úctyhodných 38 let!
Mladí hraničáři však nemusejí věšet hlavy a propadat panice, neboť lepší je vždy prohrát přípravný zápas než následný boj o skutečné body, vždyť už generál Kutuzov tvrdil, že těžko na cvičišti znamená lehko na bojišti a proti gardě to tentokrát lehké nebylo ani náhodou, no a vo tom to tak nějak je!
TJ Hraničář Česká Kubice vs. SG Jiskra Domažlice 3:5 (3:3)
Krakeš, Strnad 2 - Koza 2, Vilím, Rejthar, Berka
Sestava SG:
Weber - Pavlíček, Major, Berka, Karas (Kožiol) - Vlček, Brichcín, I. Rybár, Rejthar (Koza) - Vilím, Foldyna
Kustod: Bočan
SG