21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Domažlice daly Chomutovu bůra

Chomutov, text i foto Jiří Pojar

Druhé kolo ČFL, stejně jako v loňském ročníku, svedlo na malebný stadion v Zadních Vinohradech domácí FC Chomutov, který přivítal Jiskru Domažlice. Domácí pro finanční problémy opustili takové opory jako jsou útočníci Szmek a Tafat.
Domácí kouč Robetr Vágner provedl oproti minulým utkáním změny v sestavě s tím, aby hráči kteří nastoupili uměli podržet balon a pokusit se kombinovat a přitom vycházet se zabezpečené obrany. Proto k překvapení některých fans a odborníků zůstal na lavičce Steve Ndubuisi Ojini, který je brejkovým hráčem. Od začátku nastoupili Tomáš Česlák a Jan Kopta. Domácí vlivem odchodů klíčových hráčů disponují prozatím mladým, nezkušeným kádrem, který by v příštím týdnu měly vyztužit, až čtyři výrazné posily z vyšších soutěží. Hostující trenéři udělali jednu změnu v sestavě oproti utkání s Vyšehradem - od začátku nastoupil Luděk Leitl.

FC Chomutov - TJ Jiskra Domažlice 0:5 (0:3)

Hned v 5. minutě zapomněla Domažlická obrana na Aleše Pikla a Jana Koptu, které v tváři tvář Martin Ticháček výbornými zákroky vychytal. Do 20. minuty se hosté hledali, až pomalu převzali iniciativu. Petr Mužík zahrával z poloviny hřiště trestný kop na Marka Bauera, od kterého domácí hráči odvrátili balon na roh. Po rohu Mužíka odhlavičkovali míč k Leitlovi, který trefil do zadnice hostujícího Milana Grubišu. Ve 24. minutě si housličkami Mužík pohrál s bránícím Kwame Ericem Adjeim a křižnou přihrávkou z pravé strany vybídl Petra Došlého, ten se prodral přes bránícího Davida Zahradníka do šestnáctky přesnou střelou z 11. metrů překonal hrajícího sekretáře v brance domácích Radka Zaťka - 0:1. Jiskra byla v tu chvíli na koni. Luděk Leitl o čtyři minuty později zatáhl po levé straně balon a vybídl na malém vápně Vítězslava Hrdličku ke skórování, jenomže Hrdličkově střele z malého vápna chyběla větší razance. Stejně neúspěšná byla i standardka a hlavička Tůmy v 35. minutě, či průnik Martina Hrubého po pravé straně a jeho střela zpoza šestnáctky. Dvě minuty nato musel vyrážet Ticháček trestný kop Tomáše Česláka z 28. metrů. Ve 40. minutě přišla opět standardka Mužíka, kterou zadáci odvrátili za šestnáctku, odkud pálil Hrdlička vedle pravé tyče svatyně Zaťka. Časomíra ukazovala 41. minutu, když Došlý po levé straně zatáhl míč, nacentroval přes bránícího Zahradníka na roh malého vápna, kde skluzem vrátil balon Leitl na naběhnutého nekrytého Mužíka, který z 8 metrů mířil přesně k levé tyči za záda padajícího Zaťka - 0:2. Svůj podíl na gólu měl Libor Tafat, který tělem odclonil bránícího Jana Hyneše. Ve 45. minutě završil poločasové skóre 0:3 Libor Tafat, který u levé tyče dorazil balon po rohovém kopu Mužíka, když před tím hlavičkoval Tůma.
Druhý poločas začal stejně jako skončil první. Ve 47. minutě provedli hosté rychlý výpad do domácí obrany, Tafat vysunul na levé straně Došlého, který vrátil na pravou stranu naběhnutému Leitlovi a ten střelou z 10 metrů překonal domácí gólmana - 0:4. Hosté drželi otěže pevně v rukou. V 52. minutě prolétl trestný kop Mužíka po malém vápně, ale nikdo z hostujících hráčů ho nezakončil a kopal se roh. Roh Jiřího Bárty musel Zaťko boxovat. O čtyři minuty později střílel z 19 metrů vystřídavší Ojini vedle pravé tyče branky Ticháčka. Ten si musel poradit i s nepříjemným centrem Česláka z levé strany. Na druhé straně proběhla rychlá akce: Tafat vysunul Mužíka na levou stranu, ten našel přihrávkou Hrubého, kterého však Zaťko vychytal. Po půl hodině hry střílel nebezpečně Mužík a na druhé straně Piklův pokus byl tečovaný na roh. V 66. minutě se Domažličtí dočkali bůra. To po levé straně zatáhl balon Došlý nahrál do šestnáctky, kde ve skluzu Mužík upravil, jak se později ukázalo, na konečných 0:5. Mužík vsítil svoji druhou branku. V závěru utkání oba trenéři prostřídali hráče a na skóre už se nic nezměnila ani střela domácího Kukačky z 19 metrů v 81. minutě, kterou Ticháček vyrazil.

Martin Hrubý obránce Jiskry Domažlice :"Myslím si, že patnáct minut jsme se tak trochu hledali a vše bylo takové neurovnané. Domácí si vytvořili tutovky Piklem a Koptou, ale výborný Martin Ticháček nás podržel. Pomohl nám první gól a od té 25. minuty jsme hru kontrolovali. Pak jsme dali dva slepené góly před poločasem a to nás uklidnilo. O poločase jsme si říkali, že nesmíme přestat a hrát pořád stejně a to se nám povedlo. Rychlý gól hned po přestávce na 4:0 nás uklidnil úplně a zbytek zápasu jsme si užili a přidali ještě jeden gól. Myslím, že jsme podali dobrý a hlavně týmový výkon. Domácí se začátku nehráli špatně, dostali se do té šance a vypadalo to na vyrovnané utkání. My se pak ale chytli a začali hrát svoji hru".

Petr Mužík záložník Jiskry Domažlice, autor dvou branek: "V Chomutově určitě budeme chtít bodovat. Nečeká nás, určitě jednoduchý zapas. Chomutov hrál ve středu pohár, takže by jsme mohli mit menší výhodu. Chtěli by sme podat lepší výkon než který jsme podali první zápas, protože si myslím, že umíme hrát líp, ale musíme být pokorný. Těším se na Roberta Vágnera a chtel bych, aby jsme mu znepříjemnili prvni domácí zapas v sezóně," to uvedl Domažlický špílmachr před zápasem.
Po utkání dodal toto: "Nezačali jsme zápas dobře. Špatně jsme kombinovali a měli i štěstí při tutovkách domácích, kde nás Ticháček podržel ligovými zákroky. Postupem času jsme začali předvádět svoji hru, dařila se nám kombinační hra a utkání jsme kontrolovali a podařilo se nám je i brankově vyjádřit v podobě pěkných gólů. Motivací v zápase byl samozřejmě velmi pěkný domácí stadion. Domácí mě výkonem zklamali, protože byli po druhé brance rezignovaní a zápas už jenom dohráli. Je mě líto Vagiho (Robetra Vágnera), se kterým jsem po zápase ani nestačil mluvit. Chomutov pokud bude hrát ligu s tímto kádrem, tak jej čekají problémy. Teď bychom těch šest bodů měli potvrdit za týden se Štěchovicemi, což by byl pro nás příjemný vstup do soutěže".

FC Chomutov: Radek Zaťko – David Zahradník, Jan Hyneš, Kwame Eric Adjei, Milan Grubiša – Dominik Nobst, Ladislav Doksanský (63. Tomáš Kukačka) – Marek Strada (77. Ladislav Nutil), Aleš Pikl (71. Michal Klimeš), Tomáš Česlák – Jan Kopta (46. Steve Ndubuisi Ojini). Trenér: Robert Vágner
Jiskra Domažlice: Martin Ticháček – Martin Hrubý (72. Jakub Vondráček), Marek Bauer, Ludvík Tůma, Jiří Bárta (81. Adam Beránek) – Petr Došlý (68. Miroslav Špírek), Luděk Leitl,Petr Mužík (85. Ivo Vojtko), Milan Braun – Libor Tafat, Vítězslav Hrdlička (76. Jakub Hamerník). Trenéři: Stanislav Purkart a Pavel Wolf.
Rozhodčí: Zdeněk Koval – Matěj Vlček, Jiří Musil.
Delegát: Ladislav Kruliš .