10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Bzová vstoupila do nové sezóny opět porážkou.

HOŘOVICE - Bzová měla po většinu zápasu převahu, Strakonice ale byly mnohem nebezpečnější.

Fotbalisté Bzové v sobotu sehráli v Hořovicích první letošní mistrovské utkání. V utkání se zrodily šance na obou stranách, skórovali ale jen hosté.

Bzová – Strakonice 0:1

Domácí vstoupili do utkání hodně aktivně a hned v první minutě mohli jít do vedení. Kovařík ale z malého vápna branku překopl. V 8. minutě pak brankáře Charváta pořádně protáhl Krejčí střelou z trestného kopu. Celkově odehrála Bzová prvních patnáct minut ve velkém stylu, převahu ale nedokázala přetavit ve vedení. Naopak v 18. minutě o sobě poprvé dali vědět hosté a před Šilhavým to pěkně hořelo. Po hrubce domácí obrany se dostal do vyložené šance Nousek, který dokonce překonal Šilhavého, na brankové čáře ovšem vše zachránil Štěch, který poslal míč do bezpečí. Po chvilce se Jiří Štěch zranil a s krvavým šrámem na tváři musel opustit hřiště. Od tohoto momentu padla na domácí deka. Strakonice vycítily šanci a v 36. minutě mohly jít do vedení. Po další fatální hrubce obrany Bzové Nousek podruhé v utkání překonal Šilhavého, tentokrát ale jeho střelu zastavilo břevno. O dvě minuty později se až před branku dostal Kánik, ale vystřelil nepřesně. Poločas tak skončil bez branek. Po změně stran začala Bzová opět aktivně. Dubský ale branku netrefil a Kovaříkovi chyběly po centru k míči centimetry. A tak udeřilo na druhé straně. V 51. minutě sice Šilhavý dokázal vyrazit střelu Dolejše, na dorážku Cibulky byl ale krátký – 0:1. Neuběhly ani čtyři minuty a mohlo být srovnáno. Po centru Krejčího byl ve vápně zcela sám Ehl, který ale se střelou příliš váhal a Charvát mu nakonec míč sebral. Domácí měli v poté v průběhu téměř celé druhé půle herní převahu, ale zakončení pořádně skřípalo. Naopak hosté mohli navýšit své vedení, Šilhavého ale po střele Chvosty podruhé v zápase zachránilo břevno.

S přibývajícím časem sílil tlak Bzové, ale vysoký brankář Charvát byl pro domácí nepřekonatelným problémem. V samém závěru vrhla Bzová všechny síly do útoku, na vyrovnání ale již nedosáhla.

Branka: 51. Cibulka. ŽK: Dubský, Větrovský, Šindelář – Hrouda, Benedikt. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Král. Diváků: 313.

Bzová: Šilhavý – Kovařík, Šindelář (82. Nesnídal), Bežo (72. Čihař), Štěch (15. Hrubý), Černý T., Větrovský, Ehl, Kaufman, Dubský, Krejčí.

Strakonice: Charvát – Petr, Svoboda, Dolejš P., Cibulka, Kánik, Nousek (57. Chvosta), Hovorka, Benedikt (75. Dolejš R.), Hajdušek, Hrouda (82. Hanáček).

Byl to remízový zápas, uvedl trenér

Fotbalisté Bzové mají za sebou první mistrovský zápas. „Šance byly na obou stranách. Diváci mohli být  spokojení, hrál se fotbal nahoru, dolů,“ uvedl trenér Bzové Miloš Beznoska. Bzová vstoupila do zápasu na výbornou. „Kdybychom v patnácté minutě vedli 2:0, nikdo by nemohl nic říct,“ uvedl Beznoska, který litoval především promarněné šance Kovaříka ze druhé minuty. „To se musí dávat,“ uvedl Beznoska, kterému je jasné, kde byla slabina mužstva. „Pro nás bylo vloni a asi bude i letos slabinou dávat góly,“ nastínil trenér Bzové, který nedělá z porážky žádnou tragédii. „Je začátek sezony, vloni jsme první zápas také prohráli, pak jsme se rozjeli v Klatovech. Snad nějaký ten bodík přivezeme z Klatov a rozjedeme se,“ dodal trenér Beznoska.