19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Generálka na ligu Jiskře vyšla - porazila repre Indie U 23

Domažlice

V nedělním podvečeru se na městském stadionu Střelnice střetla, v generálce na první kolo ČFL, kde se jí v rámci Chodských slavností v sobotu 9. srpna od 15:00 hodin postaví ,,nováček" FK Slavoj Vyšehrad, s mladou reprezentací Indie. V prvním historickém mezistátním zápase hrála Jiskra Domažlice a reprezentace Indie U23, která několik týdnů pobývá na soustředění v Plzni. V rámci něho sehrála dvě přípravná utkání: se Senco Doubravka indové prohráli 0:1 a ve středu 30. července v Souši u Mostu s širším kádrem druholigového Baníku Most, rozšířeným o hráče z farmy divizního Loko Chomutov, remizovali svěřenci Holandského kouče a mistra Evropy z roku 1988 Wima Koevermanse 2:2.

TJ Jiskra Domažlice - Indie U 23 3:1 (2:0)

Jiskra začala aktivně, v páté minutě vystihl hrubku Indické obrany Vítězslav Hrdlička a obstřelil brankáře Kumara Raviho k levé tyči - 1:0. Další pěknou akci vymyslel opět minut později Jakub Vondráček, který zatáhl balon po levé straně a u levé tyče hledal Libora Tafata, kterému pokus zadáci Indie zblokovali. O chvilku později vysunul Miroslav Špírek Petra Mužíka, ten se po levé straně dostal už v šestnácte ke střele, kterou gólman vyrazil na roh. V 16. minutě opět agilní Vondráček, hledal z levé strany své spoluhráče, ale chybělo finální zakončení. Stejně se stalo v 18. minutě kdy Špírek vysunul Hrdličku, ten hledal před bránou Vojtka, ale opět chybělo finální zakončení akce. V 19. minutě po rohu Mužíka hlavičkoval Marek Bauer, jeho pokus byl tečováný na další roh. Na druhé straně se mohl do šance dostat George Alnyn, když vystihl špatnou rozehrávku Vojtka, ale zadáci Jiskry ho k ničemu nepustili. Ve 22. minutě tleskalo více než 300 přítomných diváků. Jakub Hamerník vybojoval balon přihrál Hrdličkovi ten posunul na Mužíka, který si narazil s Liborem Tafatem (vrátil mu míč efektně patičkou), ale Mužík ze 14 metrů mířil těsně vedle levé tyče branky Kumara Raviho. O chvilku později fauloval Jiřího Bártu Singh Milan. Z nařízeného trestného kopu minul o malý kousek Mužík střelou z 22 metrů. Ve 29. minutě střílel z 30 metrů Singh Milan a jen o metr minul pravou tyč Jana Švihoříka. Druhou zaslouženou branku přinesla 32. minuta. To si Marek Bauer naskočil na Mužíkův ideální centr z pravé strany a z malého vápna nedal gólmanu Indie šanci - 2:0. Za dvě minuty si bez problému poradil Švihořík se zakončením Dase Narayana. Na druhé straně dvakrát zahrával trestný kop Špírek ve 35. a 39. minutě ani jednou z toho však nic nebylo. V 42. minutě střílel z levé strany Mužík a obránci jeho pokus odvrátili na roh. V závěru poločasu museli Indičtí obránci odkopávat balon po střele Bárty, když Ravi balon neudržel a obránce jej musel na poslední chvíli odkopávat. Ve 45. minutě se opět mohlo měnit skóre. Po autovém vhazování z pravé strany se k balonu dostal Mužík, který přihrál na Tafata, ten z osmi metrů trefil pouze brankáře Raviho.
Do druhé půle nastoupili tři hráči z prvního poločasu. Na trávníku zůstali Tůma, Mužík a Tafat. Do hry se dostali Hrubý za Vondráčka, Javorský za Bauera, Beránek za Bártu, Leitl za Vojtka, Braun za Hamerníka, Došlý za Špírka a Vnuk za Hrdličku. Stejně tak provedl několik změn v sestavě i Nizozemský startég Wim Koevermans a podle jeho slov po utkání v exkluzivním rozhovoru poslal na hřiště silnější sestavu, která se také dostávala do vyložených brankových příležitostí, ale s proměňováním byli na štěstí pro domácí ,,na štíru." Hosté vstoupili ve 47. minutě rohem se kterým si zadáci Jiskry bez problémů poradili. Pět minut nato musel Švihořík řešit důrazné zakončení jednoho z Indických snajprů. V 57. minutě vypálil z 20 metrů Braun a Ravi střelu směřující blíž k pravé tyči z námahou vyrazil na rohový kop. Za dvě minuty hosté zahráli špatně malou domů, Došlý jí vystihl a bombou trefil znovu gólmana, který opět vyrážel na roh. V 62. minutě rychlý brejk hostů Sunila Chhetriho a Francise Fernandese srazili domácí zadáci na roh. V 65. minutě si po rohu Petra Došlého na balon nejvýše naskočil Ludvík Tůma a bylo to 3:0. V 71. minutě předvedli rychlý výpad Braun, který vysunul Hrubého, ten našel už v šestnáctce Hrdličku, který střelou pravačkou minul bránu. V 79. minutě se do velké šance dostal Fernandes, ale pálil vysoko nad branku Švihoříka. V 85. minutě po hrubce domažlických hráčů Pronoy Haldar přihrál na levou stranu na Sandeshe, který střílel vedle levé tyče branky Domažlic. O minutu později musel Švihořík řešit výpad Robina Shinga a střelu mu zneškodnil. Indie se snížení dočkala v 88. minutě, když se po rohovém kopu nejlépe orientoval Lalrindika Ralte na konečných 3:1.

Sestava Jiskry Domažlice
: Švihořík - Vondráček (46. Hrubý), Tůma, Bauer (46. Javorský), Bárta (46. Beránek) - Vojtko (46. Leitl), Hamerník (46. Braun), Mužík (66. Špírek), Špírek (46. Došlý) - Tafat (66. Hrdlička), Hrdlička(46. Vnuk). Trenéři: Purkart a Wolf.

Indie U 23: Ravi Kumar- Keenan Almeida, Salam Ranjan, Shankar, Narayan Das, Len Doungels, Ganesh, Milan Singh, Mandar Rao, Alnym George, Semboi Haokip. Na střídání: Sunil Chhetri, Robin Singh, Francis Fernandes, Laurindika Ralte, Pronoy Haldar, Pritam Kotal, Siam Hangal, Sandesh, Clifton, Rowllin, Amrindrer, Kamltit Singh.
Trenér: Wim Koevermans asistent trenéra: Savio Medeira,Manažer: Srinivas Murthy.
Rozhodčí: Michal Homr- Jan Kastl, Václav Červený.
Diváků: 310.

text i foto Jiří Pojar

V předzápasovém rozhovoru s Jiřím Pojarem se vyjádřil trenér Jiskry Domažlice, Stanislav Purkart.

Jak jste spokojen s průběhem letní přípravy A mužstva Jiskry a s jejími novými posilami?

„S přípravou jsme spokojeni, myslím, že měla takový správný vzestup, nastoupilo nás asi 10 – 12, první zápas jsme začali o trošku dřív a potom se postupně kádr doplňoval, takže dneska máme 18 – 19 hráčů, plus tři brankáře, takže si myslím, že to, co se nám nepovedlo v zimě, když nám někteří hráči „vybouchli“ a potom už jsme těžko sháněli náhradu, tak se tentokrát opakovat nebude, protože jsme nic nepodcenili, kádr máme široký a můžu říci, že na každém postu máme konkurenci a žádný hráč nemá v sestavě nic jistého.“

Co byste řekl k dnešnímu soupeři, reprezentaci Indie?

„Je to exotický soupeř, kterého jsme vzali tak trošku pro diváky, aby měli před soutěží změnu, než pořád hrát se soupeři z okolí a uvidíme… Myslím si, že to je tak soupeř na úrovni divize a pro nás je to taková zkouška před prvním domácím zápasem příští týden, vyzkoušet si útočnou fázi a aby si noví kluci osahali toto hřiště a zorientovali se na něm, protože příští týden už jdeme naostro a tam se žádné výmluvy nebudou počítat.“

Loni se Jiskře podařilo prolomit sérii nevydařených zápasů o Chodských slavnostech, jak vidíte našeho soupeře, kterým je staronový nováček ČFL z Vyšehradu?

„Nečeká nás nic jednoduchého… soupeře jsem viděl před čtrnácti dny, kdy hrál pohár ČP s Táborskem. Hráli dobře, tým posílili někteří kluci z Roudnice, je tam Honza Svátek, je tam Kratochvíl, je tam Schön a další kluci, takže mají zkušené mužstvo, proložené mladými bojovnými hráči, solidního brankáře, takže nás nečeká nic jednoduchého… Na druhé straně my jsme doma a sestavili jsme takový kádr, že si myslíme, že potřebnou sílu máme a chceme vyhrát.“