21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Přátelák: J. Domažlice reprezentace Indie do 23 let 3:1 (2:0)

Branky: 5. Hrdlička, 32. Bauer, 65. Tůma - 88. Ralte.

Před více než třemi stovkami diváků vběhli v neděli 3.8.2014 na domažlický trávník reprezentanti Indie do 23, kteří se utkali s domácí Jiskrou, pro níž byl zápas generálkou na pouťový úvodní zápas nové sezóny ČFL, v němž na Střelnici přivítají nováčka soutěže, pražský SK Vyšehrad.

Zatímco provní poločas se nesl ve znamení trvalé převahy domácích, kterou zúročili ve dvoubrankové vedení, druhé dějství, po vystřídání sedmi hráčů v domažlickém mužstvu bylo vyrovnané, domácím chyběl pohyb, hráli staticky a snaživý soupeř je několikrát zatlačil před vlastní šestnáctku. Stejně jako hra, i skóre druhé půle bylo vyrovnané (1:1).

Domácí šli do vední v 5. minutě, když Hrdlička vystihl manévr jednoho z hostujících uadáků, sebral mu míč a technickou střelou přes vybíhajícího brankáře Raviho otevřel skóre - 1:0. Domácí byli při chuti, ale jejich útočné snahy končili jen rohovými kopy, či nepřesnými finálními přihrávkami. Ve 23. minutě si Mužík narazil s Tafatem, ocitl se sám proti indickému brankáři, ale ve znaze jej z 12 metrů přehodit, minul  jeho vzdálenější tyč. O tři minuty později domácí špílmachr rozehrál tr. kop ze 20 metrů, ale těsně Raviho branku minul. Hosté poprvé vážněji zazlobili v 29. minutě, kdy Milan z 25 metrů jen těsně minul levou Švihoříkovu šibenici. Ve 32. minutě zůročili domácí svoji herní převahu, když si na Mužíkův centr zprava naskočil nejvýše Bauer a hlavou z 8 metrů nedal Ravimu šanci - 2:0. Poté si se slabou střelou hostujícího Naryana bez problémů poradil domácí gólman a domácí zvládli o chvíli později i nepřehlednou situaci před svojí brankou, když vše vyřešil Tůma odkopem. Ve 42. minutě našel domácí Tůma nabíhajícího Mužíka, jehož pohotový volej srazili hosté na roh. Těsně před obrátkou se do tutovky dostal po Mužíkově vysunutí Tafat, ale z 8 metrů trefil jen tělo padajícího Raviho.

Ve druhé půli domácí přestali s agresivním napadáním soupeře, které mu dělalo velké problémy a ze hry se vytratila běhavost, nabízení se spolujráčům a tak hosté srovnali krok a několikrát nebezpečně ohrožovali Švihoříkovu branku. Naštěstí jejich zakončení bylo dosti žalostné. V úvodu poločasu museli domácí srazit na roh míč po nebezpečné akci Indů. Na druhé straně zasáhl před nabíhajícím Hrubým Ravi a v 57. minutě srazili hosté Braunovu střelu z 20 metrů na roh. Stejně se vedlo i pokusu Došlého o chvíli později. V 65. minutě rozehrál Došlý zprava rohový kop, na míč si naskočil Tůma a hlavou z 8 metrů zvýšil i přes snahu jednoho z obránců na brankové čáře na 3:0. Když poté minuli branku Indů Hrdlička a Došlý, rozehráli nebezpečnou akci hosté, ale zakončili ji pouze střelou kousek vedle levé Švihoříkovy šibenice. V 84. minutě našel hostující hráč svého spoluhráče (bohužel jména nemám k dispozici, protože se klasický zápis o utkání nevyhotovil) a dobrou šanci hosté zakončili střelou zleva mimo vzdálenější tyč domažlické svatyně. Vzápětí další ze soupeřů vybojoval míč, postupoval sám na Švihoříka, ale ten jeho střelu ze 14 metrů v pádu výtečně vyrazil. V 88. minutě rozehráli Indové rohový kop, míč se odrazil k Raltemu, který jej zblízka poslal do sítě - 3:1.

Sestava Domažlic: Švihořík - Vondráček, Tůma, Bauer, Bárta - Vojtko, Hamerník, Mužík, Špírek - Tafat, Hrdlička.
Střídali: Vnuk, Došlý, Braun, Leitl, Hrubý, Javorský, Beránek. Trenér: Stanislav Purkart.

Jiskra - Indie U23 - 01
Jiskra - Indie U23 - 02
Jiskra - Indie U23 - 03
Jiskra - Indie U23 - 04
Jiskra - Indie U23 - 05
Jiskra - Indie U23 - 06