18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Domažlická Benfika porazila Horšovský Týn

Horšovský Týn

Ke druhému přípravnému utkání nastoupili fotbalisté Jiskry Domažlice B na hřišti ve Vrchlického ulici v  Horšovském Týně, kde jím byl za soupeře domácí FC Dynamo. Na tomto hřišti se hrálo jedno s posledních utkání před plánovanou výstavbou supermarketu. Dynamo postrádalo několik hráčů se základní sestavy, která úspěšně absolvovala minulou sezonu v 1.A třídě a po roce vybojovala postup z druhého místa za Rozvadovem do krajského přeboru. V domácím dresu se objevil záložník Tomáš Adamka z Postřekova. Dále dva hráči , kteří věkově skončili v mužstvu Milana Dejmka SŠ Plzeň. Pravého záložník Vladimír Foist (syn Vladimíra Foista ředitele ZŠ v Poběžovicích) a stopéra Dominika Tarhaje (hráč pochází s vesnice kousek Prahy a v Plzni momentálně studuje i bydlí). V modrobílém dresu Benfiky nastoupil další bývalí hráč s trenérské líhně Milana Dejmka výborný stoper Tomáš Kolerus (SK Slávia Vejprnice), jeho bratr Jakub už rok působil v mladším dorostu a teď bude hrát za starší dorost Jiskry Domažlice a Petr Strnad , který přišel na trvalo se staršího dorostu Jiskry. V zápase si zavzpomínali na staré časy z dorostu Jiskry záložník Martin Kubica a v útoku Milan Obdržálek o kterého Benfika usiluje.

FC Dynamo Horšovský týn - TJ Jiskra Domažlice B 1:5 (0.1)

Do zápasu vstoupili aktivně hosté. V páté minutě našel Strož přihrávkou z pravé strany mezi hráči ,,Českou ličkou" naběhnutého Obdržálka, který si poradil s obráncem a nekompromisní střelou pod břevno otevřel skoré 0:1.Ve 39. minutě musel domácí brankář Petr Cihlář vyrážet Waldmannovu střelu z 22. metrů. V 43. minutě vysunul Waldmann Obdržálka jehož povedenou střelu z 18. metrů k pravé tyči musel Cihlář robinzonádou vyrážet.V 45. minutě se v šestnátce střetl ve výskoku domácí brankář Cihlář s Leškem, kdy ho fauloval, ale sudí Pohančeník penaltu neodpískal. Druhý poločas začali hosté výborně. Ve 48. minutě zvýšil střelou z 17. metrů k pravé tyči Obdržálek na 0:2. O minutu později mohli domácí snížit Šperl, ale nestačil důrazně zakončit povedený centr, na který Krhoun nestačil reagovat. V 54. minutě to bylo už 0:3 , Kubica s Obdržálkem provedli rychlí výpad a Kubica naservíroval balon Obdržálkovi už před odkrytou branku a ten skluzem dovršil svůj hattrick. To agilnímu útočníkovi nestačilo a za dvě minuty opět ideální centr od Kubici a Obdržálek přeloboval gólmana Cihláře na 0:4. V 74. minutě to bylo už 0:5 když povedenou střelu Strnada k pravé tyči tečoval Strož. Za domácí se o skorigování na jak se později ukázalo konečných 1:5 postaral střídající Mathauser přesnou střelou z 11. metrů, když zůžitkoval přesný pas z levé strany od Falouta v 78. minutě zápasu. V závěru utkání ještě zakončoval nepřesně Strnad. Dynamo po ose Foist - Černík , který přihrál Adamkovi ten minul Krhounovu branku o metr. Poslednímu zakončení se po vysunutí od Waldmanna dostal Kalný, ale mířil nad branku Dynama. Benfika hraje v sobotu 26.července v Újezdě od 10:30 hodin s rezervou TJ Slavoj Koloveč.

Tomáš Dvořák Jiskra Domažlice B
: "Myslím si že jsme byli lepší do pauzy na pití do cca 25 minuty , pak jsme přestali běhat a hra se vyrovnala. Ve druhém poločase jsme zase začali líp běhali jsme, dali jsme dva góly a domácí se položili a docházeli jim síly. Soupeř se snažil myslím, že nebyl moc sehraný protože zkoušeli nové hráče a musí se ještě sehrát."

Jakub Kalný Benfika: "Čekal sem že Horšovský týn nastoupí v plné sestavě což mě zklamalo že se tak nestalo. První poločas byl kvalitnější, oba týmy kombinovali my jsme dali jeden gól hosty jsme k ničemu nepustili. Druhý poločas, už byl i díky velkému vedru pomalejší, ale některé naše akce byly pěkné. Opět se ukázal Milan Obdržálek, že velkou posilou doufáme že s námi bude hrát i na podzim."

Sestava FC Dynamo Horšovský Týn: Petr Cihlář - František Cihlář, Radek Šindelář-hrající trenér, Dominik Tarhaj, Jan Černík-Vladimír Foist, Tomáš Adamka, Václav Šperl, Martin Konopík- Marek Falout, Tomáš Šindelář. Na střídání: David Mathauser a Zdeněk Rubáš.

Jiskra Domažlice B: Adam Bratanič (46. Lukáš Krhoun) - Jan Kubr, Michal Pavlíček, Kolerus, Jakub Kalný - Martin Kubica, Lukáš Waldmann, Martin Vísner, Dominik Strož - Tomáš Lešek, Milan Obdržálek.

Na střídání: Petr Strnad, Jakub Šimůnek, Tomáš Dvořák, Jan Šmirkl. Trenér: Vojtěch Fořt.

Rozhodčí: Pohančeník