13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Domažlice hrály generálku na Synot ligu Příbram

Ke čtvrtému přípravnému utkání na novou sezonu ČFL zavítala Jiskra Domažlice do Energo arény, kde ligový fotbalový chlebíček ujídají hráči místní 1. FK Příbram, která již v sobotu 26. července od 17:00 hodin bude hostit vícemistra s Plzně. Svěřence trenéra Petra Čuhela přijeli sledovat známí trenéři a v hledišti nechyběl ani asistent trenéra Dušana Uhrina ml. Jiří Skála. Pod střechou hlavní tribuny seděl i bývalý kouč SK Slávia Praha Michal Petrouš. V brance Domažlic se v druhém poločasu objevila další z posil Jan Švihořík. Pro Jiskru to byl jeden z dalších historických zápasů, když poprvé hrála generálku na první ligu.

1. FK Příbram - TJ Jiskra Domažlice 3:0 (3:0)

Za úmorného vedra, teploměr ukazoval 35 °C ve stínu, nastoupili domácí se sestavou, která by měla vyběhnout proti Plzni. Domácí vstoupili do utkání aktivně, hosté je pozorně bránili. V 5. minutě zahrával domácí Pitlík trestný kop se kterým si Šiman v klidu poradil. V 11. minutě se přes Hrubého přehnal Řezníček a Braun musel uklízet Brazuku (míč se kterým se hrálo MS) na rohový kop. O jedenáct minut později zatáhl balon po pravé straně Tregler, centrem hledal nabíhajícího Řezníčka, kterého ale k ničemu nepustil důrazný Braun, jenž poslal balon na rohový kop. Po rohu Pitlíka a po odraženém míči zakončoval explzeňák Hájovský z 25 metrů nad branku Šimana. Za malou chvíli po standartní situaci Suse z pravé strany balon propadl na malé vápno na zběhnutého Hnaníčka, ale ten mířil vysoko nad branku. 26. minuta znamenala první změnu skóre. Jednoho z domácích hráčů nepokryl Hrdlička, ten poslal do ofsajdové pozice zkušeného Slepičku, postranní rozhodčí Špidra nechal praporek dole a Slepička byl u balonu dřív než Šiman, míč se odrazil do levé tyče znovu ke Slepičkovi, který přihrál nepokrytému Řezníčkovi a ten už jenom Brazuku zasunul do prázdné branky - 1:0. Ve 34. minutě Sus vysunul Slepičku, který o metr minul pravou tyč branky Domažlic. Ve 35. minutě tento exsparťan nacentroval na Pilíka, ten našel Slepičku, který bez problémů zvýšil na 2:0. Za dvě minuty to bylo už 3:0. Sus poslal ideální pas na Pilíka, ten obehrál brankáře Šimana - 3:0. Ve 39. minutě mohl jít sám Sus na gólmana Šimana, ale místo tohoto nahrával doprava a bylo z toho autové vhazování. Ve 40. minutě zakončoval Tafat do prázdné brány, ale postranní sudí Vyhnanovský měl praporek nahoře a odmával ofsajd. Za malou chvíli byla k vidění pěkná akce domácích, míč putoval po ose Zápotočný - Sus - Slepička - Řezníček, ten však mířil vedle branky. Do druhé půle udělaly oba týmy několik změn v sestavách. Jiskra začala aktivně ve 47. minutě se dostal Beránek až na šestnáctku a jen o kousek minul svatyni explzeňského Lukáše Krbečka. Domácí se osmělili v 56. minutě následovala rychlá akce když Švancara našel dalšího explzeňského hráče Filla, který centrem z pravé strany oslovil Slepičku, jehož volej však mířil nad bránu Švihoříka. Na druhé straně se po levé straně dostal do 100% šance Bezděk, ale mířil kousek vedle branky Krbečka. V 74. minutě v zahrával Mužík trestný kop po faulu na Tafata. a hledal centrem Javorského, který na balon nedosáhl. V 85. minutě vystrašil střelou z 22 metrů Braun Krbečka, ale ten jeho střelu k pravé tyči kryl. V závěru utkání ještě zakončoval hlavou Zápotočný a se střelou Krauta si Švihořík poradil.

Sestava 1. FK Příbram 1 .poločas: Marek Boháč - Fernando Neves, Tomáš Zápotočný, Tomáš Hájovský, Jaroslav Tregler - Tomáš Pilík, Daniel Tarczal, Josef Hnaníček, Martin Sus - Jakub Řezníček, Miroslav Slepička.
2. poločas: Lukáš Krbeček - Martin Husár , Tomáš Zápotočný, Fernando Neves, Jaroslav Tregler (69. Aleš Matějů) - Zoran Danoski, Ladislav Volešák, Daniel Tarczal, Martin Fillo - Petr Švancara, Dominik Kraut. Trenér:Petr Čuhel.
TJ Jiskra Domažlice: Jakub Šiman (46. Jan Švihořík) - Martin Hrubý (46. Vondráček), Marek Bauer, Milan Braun, Jiří Bárta (46. Adam Beránek - 70. Bárta) - Miroslav Špírek (46. Pavel Javorský), Petr Mužík (77. Špírek), Luděk Leitl (46. Ivo Vojtko), Jakub Hamerník, Vítězslav Hrdlička (46. Lukáš Bezděk) - Libor Tafat. Trenéři: Stanislav Purkart a Pavel Wolf.
Rozhodčí: Zdeněk Mudra - Milan Vyhnanovský - Marek Špidra.
ŽK: 28. Hrubý - 68. Neves

Diváků:130

Trenér Stanislav Purkart po utkání řekl: "V prvním poločase se mě nelíbila hra naší obrany, která hrála staticky. Nedokázali jsme zachycovat náběhy domácích a z toho jsme dostávali zbytečné branky. V prvních 20 minutách se nám dařilo, někdy se štěstím, domácí vystavovat do ofsajdu. Ukazovalo že to neuhrajeme jestliže nezačneme včas odskakovat. Po pitné pauze domácí během několika minut zápas rozhodli třemi góly. Nebyli jsme odvážní a chyběl nám pohyb. Druhý poločas už byl vyrovnaný, na šance 2:2, podle mě. Tam jsme dobře bránili a vytvářeli si sitauce, které kdybychom lépe vyřešili, mohli jsme jeden nebo dva góly dát. Dneska podal velmi dobrý výkon Lukáš Bezděk, který byl z trojice našich útočníků jediný nebezpečný."

Teď Jiskru čeká první kolo poháru České pošty ve kterém v sobotu 26. července od 17:00 hodin nastoupí v Sušici proti místní TJ. Což bylo přání kouče Purkarta, před utkáním předkola ČP s Koloveč - Sušice 1:3. Vítěz ze Sušického duelu bude, hostit pravděpodobně 19.8.2014 od 17:00 h. účastníka Synot ligy jedenáctinásobného mistra Československa legendární FK Duklu Praha!