Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALMartin Sladký přestoupil do Táborska, připojil se Tusjak

Táborsko - Pravý obránce a dříve také záložník Martin Sladký, kterému bylo 1. března 22 let, se stal kmenovým hráčem FC MAS Táborsko. Klub jej získal na přestup z Viktorie Plzeň. Informoval tom výkonný ředitel FC MAS Táborsko Tomáš Samec. Hráč smlouvu podepíše v nejbližších dnech. 

Plzeňský odchovanec, který v Táborsku působil na hostování loni na podzim a pak ještě předtím jednou, se nedávno vrátil z testů v prvoligové Vysočině Jihlava. Nevyšlo mu to, ale první volba, kde by chtěl nadále hrát, bylo Táborsko, kde působil až do začátku zimní přípravy 2014. Táborsko teď domluvilo s Plzní detaily dalšího působení, tedy přestupu na jih Čech.
Martin Sladký je velmi rád, že zase může běhat po trávnících, protože před půl rokem se mu stalo něco nepříjemného. „Na konci zimní přípravy při generálce s Domažlicemi jsem si poranil koleno, bylo jasné, že nějaký týden budu mimo. Pak se však projevilo známé štěstí v neštěstí,“ řekl Martin Sladký. 
Co se stalo? Lékaři Martinovi totiž zjistili, že má vrozenou vadu plíce. Tu mu museli operativně přichytit k žebrům a hrudnímu koši. 
Za několik měsíců se mohl technický hráč znovu obout do kopaček. Na začátku léta odešel na zmíněnou zkoušku do Jihlavy. „V Jihlavě mi řekli, že ve mně vidí potenciál, ale že je vidět tréninkový deficit. Věděl jsem, že pokud na testech neuspěji, chtěl bych se vrátit do Táborska.“ 
Vrozená vada plíce už Martina nijak neomezuje a nemá s ní žádné problémy. Na konci jarní části sezony už nastupoval za B tým Táborska. „Absolvoval jsem dva až tři zápasy, teď všechno ztracené doháním. Zdraví musím zaklepat, nemám žádná omezení nebo potíže. Jsem rád, když si opět zahraju za Táborsko, znám zdejší prostředí, fotbalisty a také jsem si v Táboře našel přítelkyni,“ řekl sympatický fotbalista. 
Další posilou Táborska (na hostování) je levý obránce či záložník ze Slavie Praha Luboš Tusjak, který se k týmu připojil v úterý 22. července. Také on zdejší atmosféru zná. Hrál tu totiž pod trenérem Romanem Nádvorníkem na podzim 2013. 
Vedení klubu také dohodlo s Libercem roční prodloužení hostování pro útočníka Zbyňka Musiola. Dotažena nejsou ještě hostování záložníka Martina Krameše z Příbrami a brankáře Václav Kudrny z Viktorie Žižkov. „Také se snažíme s Karvinou dotáhnout příchod Elvista Cikua,“ dodal výkonný ředitel klubu Tomáš Samec. 
Připravil Luboš Dvořák.