21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Benfika prohrála s VD Start Luby

Neznašovy
Hřiště v Neznašovech u Klatov bylo v sobotu 12. července dějištěm prvního přípravného utkání Jiskry Domažlice B na nový ročník krajského přeboru. Loňský sedmý tým tabulky nastoupil proti bývalému mužstvu této soutěže TJ Start Luby, který sestoupil z 15. místa do 1. A třídy. Domažlická Benfika začala s přípravou v pondělí 7. července a měla za sebou tři těžké tréninky, zaměřené spíše na získání kondice. Na lavičce domácích, už nestál dlouholetý trenér Pavel Bečka, ale Vladislav Smolík (který do té doby vedl rezervu Lub), bývalý spoluhráč domažlického kouče Vojtěcha Fořta, z jejich společného působení v dresu tehdejší TJ Klatovy.

TJ Start Luby - TJ Jiskra Domažlice B 2:1 (0:0)

Začátek patřil Startu. K prvnímu zakončení se dostal domácí Karel Švátora ve čtvrté minutě, ale Adam Bratanič byl na místě. O chvilku později vysunul po levé straně domácí Marek Havlovic Jana Voráče, jeho zakončení mu však obránci Benfiky zblokovali na roh. V desáté minutě opět zahrozily Luby - opět střelou Švátory, kterou Bratanič vyrazil a před dobíhající posilou útočného snažení Lub Davidem Kazmirčíkem, který přišel do Startu ze Železné Rudy, která po letech sestoupila do třetí třídy, zachraňoval domažlický bek Jan Kubr. V 11. minutě centrovala nová akvizice v modrobílém dresu Milan Obdržálek, o kterého Jiskra usiluje, ale gólman Petr Kodeš si balon v pohodě stáhnul. Stejný hráč zakončoval po rohovém kopu nad branku Lub, to běžela 13. minuta. V 19. minutě našel Dominik Strož centrem hlavu Obdržálka, ale jeho pokus Kodeš kryl. Ve 22. minutě zahrávala Jiskra trestný kop po faulu na Buršíka, ale Lukáš Waldmann mířil vysoko nad branku. Na druhé straně byl faulován agilní Karel Švátora kousek před vápnem. Z trestného kopu mířil Přemysl Voráček k pravé tyči, ale Adam Bratanič kryl. O dvě minuty později musel Bratanič vyrážet trestný kop Daniela Šnoura. Ve 35. minutě kombinovali hostující Jakub Šimůnek z Milanem Obdržálkem, ten se dostal před brankáře, ale nestačil přesně zakončit. O chvilku později měl velkou práci domácí gólman Petr Kodeš s nepříjemnou střelou agilního Obdržálka, který měl znovu velkou šanci, před brankářem dorážel ještě Hošek, ale výborný Kodeš udržel čisté konto. Jiskra byla při chuti a měla více ze hry. Ve 37. minutě putoval pěkný centr navrátilce z Postřekovského hostování Michala Pavlíčka na hlavu výborně hrajícího Dominika Strože, ale jeho střela minula o malý kousek Kodešovu branku. Ve 39. minutě opět pěkný přesný centr Šimůnka z pravé strany našel na šestnátce Obdržálka jehož střelu musel Kodeš vyrážet.
Do druhé půle vstoupila Benfika trestným kopem a hlavičkou Kubra. V 50. minutě zahrávaly Luby trestný kop po faulu na Švátoru, ale Voráček mířil mimo tři tyče. V 59. minutě šli domácí do vedení po zaváhání hráče Benfiky, když  po akci Kazmirčik - Švátora Vojtěch Koželuch střelou k pravé tyči překonal Brataniče - 1:0. Benfika odpověděla v 62. minutě, kdy se trefil důrazný Martin Buršík - 1:1. V 72. minutě musel krýt nejprve Kodeš bombu Buršíka a platilo: Nedáš dostaneš. V téže minutě totiž na druhé straně vysunul Švátora Kazmirčíka, který mířil přesně blíže pravé tyče branky Brataniče - 2:1. Benfika se nevzdávala, předvedla rychlou akci hned minutu nato, když Waldmann našel ve vápně Obdržálka, ale jeho střelu z 11 metrů bravurně gólman Kodeš robinzonádou vyrazil na roh. V 82. minutě kombinovali lubští Šnour a Sydorenko, který přihrál Voráčovi, ale ten mířil metr vedle branky Domažlic. V 83. minutě faulovali domácí hráči na kraji vápna Buršíka. Rozhodčí Cupl se přesvědčil, že to bylo v šestnácte a ukázal na penaltu. Waldmannovi jí však skvělý Kodeš vyrazil. V 85. minutě musel Bratanič boxovat rohový kop Šlaise. Na druhé straně přesný centr z pravé strany Strože našel Jana Šmirkla (navrátilec po dlouhém zranění do sestavy), který se do střely položil a z voleje mířil těsně vedle levé tyče branky Kodeše. Benfika předvedla v 89. minutě, ještě jednu pěknou akci - Hošek vysunul na pravé straně Obdržálka, ten našel ve vápně Dvořáka, kterému na štěstí pro Kodeše střela nesedla. Závěrečná nepřesná střela Strože už změnu stavu 2:1 nepřinesla.

TJ Start Luby: Petr Kodeš - Radek Švec, Václav Turner, Marek Pivoňka, Marek Havlovic - Karel Křížek, Přemysl Voráček, Karel Švátora, Daniel Šnour - David Kazmirčík, Jan Voráč.
Na střídání:Vasyl Sydorenko, Tomáš Blohmar, Karel Šlais, Vojtěch Koželuch, Šycl.
Trenér: Vladislav Smolík

Jiskra Domažlice B: Adam Bratanič - Jan Kubr, Michal Pavlíček, Jan Šmirkl, Vojtěch Hošek - Jakub Šimůnek, Martin Vísner, Lukáš Waldmann, Dominik Strož, Martin Buršík - Milan Obdržálek.
Na střídání: Tomáš Dvořák.
Rozhodčí: Zbyněk Cupl.