23 24 25 26 27 28 29
30 31

Příprava v Rakové přinesla Jiskře vítězství

Raková

Do třetice všeho dobrého, jako by jsi řekli fotbalisté Jiskry Domažlice. Na velmi hezkém stadionku v Rakové u Rokycan si poradili s divizním účastníkem FC Rokycany. Ve třetím přípravném utkání nastoupily v útoky dvě avizované posily útoku Jiskry Libor Tafat, který působil v FC Chomutova a je to kmenový hráč TJ Kunice a Vítězslav Hrdlička FC Viktoria Plzeň.

FC Rokycany - Jiskra Domažlice 0:1 (0:0)

Hosté vstoupili do utkání rohovým kopem Petra Mužíka a hlavičkou Libora Tafata ve druhé minutě. Na hřišti menších rozměrů, měli po celé utkání uzemní převahu a domácí hráči vycházeli se zabezpečené obrany. Ve 22. minutě kombinovali Martin Hrubý a Jakub Hamerník, který přihrál Vítězslavu Hrdličkovi a ten mířil nepřesně. Za dvě minuty prudký centr Jiřího Bárty nestačil Libor Tafat pořádně hlavou trefit. Jiskra obléhala branku Rokycanského Jana Vilda, ale chyběla finální přihrávka. Ve 31. minutě rohový kop Mužíka a Tafatův pokus byl zblokovaný. Za dvě minuty ideálně vysunul Hamerník středem Tafata, jenomže postranní rozhodčí Šauflová odmávala ofsajd? O chvilku později si Vild poradil se střelou Hrubého z 25 metrů. Pět minut před koncem poločasu přesný centr Bárty na Hrdličku, ale jeho hlavička změnu stavu nepřinesla. Za minutu opět rychlá kombinační akce Hrubý - Tafat, ten ideálně vysunul Mužíka, který šel sám na Vilda, ale střílel vedle pravé tyče jeho svatyně. To byla největší šance prvního poločasu. Na druhé straně se před branku Ticháčka ,,hrnul" Heller, jeho centrovaný balon však zadáci odklidili na roh. Po rohu se k balónu dostal domácí Rusňák, ale mířil mimo branku Domažlic.
Do druhé půle udělali hostující trenéři několik změn v sestavě. Odešli Beránek, Braun, Bárta, Mužík, Hamerník a za ně nastoupili: Vojtko, Bezděk, Javorský, Špírek a Leitl. I ve druhém poločasu sílil tlak hostů na branku Vilda. V 55. minutě se dostal přes bránící obránce Hrdlička, ale mířil kousek vedle pravé tyče Vildovy branky. Jediné uznané branky se diváci dočkali v 73. minutě. Luděk Leitl sebral míč, po pravé straně se probil, orazil si balon s Tafatem a z 11 metrů vymetl pavouky v pravém dolním rohu branky Rokycan - 0:1. Domácí si v 86. minutě vytvořili jedinou větší šanci po kombinaci Hellera s Pfeiferem však mířil druhý jmenovaný vedle pravé tyče branky Ticháčka. V devadesáté minutě odmával ofsajd postranní rozhodčí Václav Havránek Pavlu Javorskému, který po prostrčeni od Vojtka při "trmě vrmě" překonal Vilda na 0:2. Václav Havránek se po utkání sportovně omluvil, hostujícímu mužstvu Jiskry, že se umávl a gól měl platit.

Jiskra Domažlice: Martin Ticháček - Martin Hrubý, Milan Braun, Marek Bauer, Adam Beránek- Jakub Hamerník, Jakub Vondráček, Petr Mužík, Jiří Bárta - Libor Tafat, Vítězslav Hrdlička.
Střídali v 46. minutě: Ivo Vojtko, Pavel Javorský, Miroslav Špírek, Luděk Leitl, Lukáš Bezděk.
Trenéři: Stanislav Purkart a Pavel Wolf.
FC Rokycany: Vild - Vaníček, Krčál, Nohýnek, Hereit - Spěváček, Černý, Dubil, Heller - Cibulka, Rusňák.
Na střídání: Klír, Dobiáš, Pfeifer, Bendl, Vojáček.
Trenér: Pavel Aubrecht.

Rozhodčí: Martin Havránek - Jana Šlauflová - Václav Havránek
Diváků:100.
ŽK: 0:1 75.Tafat (DO)

Řekli po utkání:

Pavel Aubrecht trenér FC Rokycany:"Věděli jsme, že mají Domažlice velikou fotbalovou kvalitu o proti nám. My jsme trošičku v problémech. V kolonce změn registrujeme jenom odchody. David Žáček do Klatov, Adam Čihák do juniorky Plzně, Štěpán Špic skončil v dorosteneckém věku a vrátil se zpět na Senco Doubravka, protože to byl jejich hráč. Pro nás to byl zápas na krásném hřišti, to byl běžecký trénink. Zkusily jsme si hrát v rozestavění, aby jsme měli zabezpečenou obranu ti kluci tam pracovali dobře. Samozřejmě chvilkama jsme měli i štěstí, protože Domažlice jsou výborní. To co nás trápilo celou sezonu v divizi, že jsme málo nebezpeční ve hře do předu. Měli jsme rozjednané nějaké posílení za příklad uvedu Miroslava Vrhela se Sušice, jenomže ta se v divizi zachránila, tak zůstává. K dnešnímu dni nemáme nikoho, posunuli jsme dva dorostence, ale samozřejmě se budeme snažit, ještě do začátku sezony kádr posílit. Vše závisí na ekonomice. S tím co máme je to na střed divize. Uvidíme, v sobotu hrajeme předkolo poháru České pošty v Klatovech, kde to bereme jako další přípravné utkání, protože nejsme v optimálním složení. Domažlice jsou o stupínek na tom lépe. Je tam velká kvalita jako například Mužík, Bauer, ve předu mladý Hrdlička."

Milan Braun stoper Jiskra Domažlice: "Soupeře jsme přehrávali jednoznačně, až jsme občas zapomínali na zadní vrátka, ale takhle jsme spolu hráli poprvé, ono si to v dalších zápasech sedne. Trochu nás trápí koncovka. Co se týče posílení útočné fáze, tak Libor Tafat i Víťa Hrdlička budou pro nás určitě posilami. Teď si jedeme užít Příbramskou ligovou generálku na pěkný stadion budeme bojovat a snažit se o dobrý výsledek".

Stanislav Purkart Jiskra Domažlice trenér: "Z naší strany to bylo klasické přípravné utkání, kdy jsme po těžší tréninkové zátěži. Je vidět, že klukům ještě balon trochu odskakuje, že tam není taková ta herní pohoda. Na druhé straně si myslím, že tam bylo pár dobrých věcí. Mrzí mě neproměněné vyložené brankové příležitosti, protože s takovým soupeřem by jsme je měli proměnit a výsledek by byl při vší úctě k soupeři vyšší."
Po utkání s Juniorkou Viktorie trápil trenéry malý počet útočníků, v dnešním zápase nastoupili hned dvě, které posílí útočné snažení Domažlic - Tafat a Hrdlička. "Zápas pro ně nebyl jednoduchý, hráli jsme do plných, soupeř velmi dobře v devíti bránil zahušťoval prostor. Kvalita centrů ze strany taky moc velká nebyla. Pro nás oba dva hráči přínosem samozřejmě budou."