18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Domažlice remizovaly v Německém Lamu

Lam, Jiří Pojar

V neděli 6. července zavítali fotbalisté Jiskry Domažlice na hřiště Bavorského mužstva SpVGG Lam. Toto město mající 3150 obyvatel leží v nadmořské výšce 575 metrů nad mořem hraje Landesligu. Jednalo se o první přípravné utkání, které se hrálo za vysoké relativní vlhkosti vzduchu a ve velkém parnu.

Trenéři měli k dispozici pouze třináctičlenný kádr, protože řada hráčů byla ještě na dovolené a několik jich je zraněno. Novými tvářemi byli: Jakub Šiman (Viktoria Plzeň), který v zeleném brankářském dresu hájil branku, v modrobílém dresu to byli urostlí obránci Martin Hrubý (Viktorie Plzeň) a Jakub Vondráček (1. FC Karlovy Vary, kmenový hráč Kaznějova). V záloze nastoupil Příbramský Tomáš Vnuk a Sokolovský Miroslav Špírek. V útoku se objevil bosenský hráč Belmin Čehajič. Na střídání byl připraven Vladimír Foist, který v minulé sezoně hájil barvy SŠ Plzeň pod vedením exdomažlického kouče Milana Dejmka. Zatímco Domažlice jsou na začátku letní přípravy Lam za čtrnáct dní čeká již ostrý ligový zápas.

SpVGG Lam - Jiskra Domažlice 1:1 (0:0)

Do utkání vstoupila Jiskra aktivně - hned ve 4. minutě centroval z pravé strany Luděk Leitl na na nabíhajícího Jiřího Bártu, jemuž však střela nesedla. O tři minuty později zakončoval Jakub Vondráček z pravé strany a obránci jeho střelu srazili na rohový kop. V 10. minutě utekl po levé straně jeden ze tří českých krajánků v dresu Lamu - Pavel Dobrý, ale jeho přihrávku před branku hostů poslal skluzem Marek Bauer na rohový kop. Minutu na to trefil Dobrý lobem z 18 metrů horní část břevna domažlické branky. Ve 14. minutě se do zakončení dostal Tomáš Vnuk, který z jedenácti metrů pálil, gólman Christoph Bergmann mu jeho povedenou střelu směřující spíše k pravé tyči s námahou vyrazil a dobíhající Bárta už neměl čas na zakončení. O čtyři minuty později předvedl divákům přesný dlouhý pas Marek Bauer, který našel na levé straně Bártu, jehož ostrý centr museli zadáci Lamu odklidit na rohový kop. Na druhé straně zahrozili Pavel Dobrý s Michaelem Voglem, který mířil metr vedle branky Jakuba Šimana. Ve 24. minutě přišla druhá tutovka Jiskry. Luděk Leitl ideálně vysunul Belmina Čehajiče, ten obešel brankáře Bergmanna a jeho střelu musel z brankové čáry vykopávat, jeden z jeho spoluhráčů. Ve 36. minutě zatáhl balon po pravé straně nejnebezpečnější hráč domácích Dobrý, našel nabíhajícího Seidevera, ten ale z 20 metrů mířil vedle pravé tyče.  Ve 39. minutě udělali hosté minelu, k míči se dostali domácí, avšak zakončující Dobrý mířil na štěstí pro Domažlice nepřesně. Na druhé straně přenesl z hlouby vlastního pole Pavel Javorský přesným pasem míš na Jakuba Hrubého, ale jeho střelu z levé strany domácí brankář kryl. Na druhé straně se předvedl domažlický gólman Šiman, který na několik pokusů vychytal Dobrýho.
Do druhého poločasu domácí vystřídali několik hráčů a hra, hlavně v závěru, díky úmornému vedru poněkud upadla. Hosté šli do zaslouženého vedení v 53. minutě, kdy centroval Vnuk z vlastní poloviny na Javorského, který přenechal balon nabíhajícímu Hrubému, ten si jej zpracoval na prsou a z pravé strany obstřelil vystřídavšího brankáře Webera - 0:1. Domácí vyrovnali v 77. minutě, když hlavní rozhodčí nařídila pokutový kop po souboji Buršíka s jedním s domácích hráčů v pokutovém území Jiskry a Karl Heinz Hofmann upravil na konečných 1:1.

V sobotu 12. července nastoupí Jiskra v Tlučné proti juniorce FC Viktoria Plzeň výkop je stanoven na 10:30 hodin.

Sestava Jiskry Domažlice: Jakub Šiman - Jakub Vondráček, Pavel Javorský, Marek Bauer, Martin Hrubý - Luděk Leitl (65. Vladimír Foist), Ivo Vojtko (46. Lukáš Waldmann), Miroslav Špírek, Jiří Bárta (46. Martin Buršík), Tomáš Vnuk - Belmin Čehajič. Trenéři: Stanislav Purkart a Pavel Wolf.

Ohlasy po utkání:

Ivo Vojtko Jiskra Domažlice:"První poločas nám chvilku trvalo, než jsme se chytli, dělali jsme chyby v rozehrávce a soupeř chodil do rychlých brejků. Druhý poločas jsem viděl ze střídačky jako lepší, a odměnou byl gól po pěkné akci, ale zase jsme dostali branku po chybě. Soupeře jsme jinak skoro k ničemu nepustili, kromě těch pár rychlých brejků. Noví spoluhráči si myslím že zapadli, s některýma klukama jsem již hrál dříve, takže pro mě v podstatě nejsou nic nového."
Ivo s Jakuby Vondráčkem a Šimanem působil v dorostu ve Viktorii Plzeň a s Tomášem Vnukem chodil do třídy.

Stanislav Purkart, trenér Jiskry: "Před tímto zápasem jsme absolvovali dva tréninky. Myslím si, že z tohoto pohledu to nebylo vůbec špatné utkání. Zejména v prvním poločase, kdy jsme hráli kombinačně, soupeř vyloženě jenom bránil a nám se podařilo tuto defenzivu překonávat. To mě potěšilo. Druhá polovina zápasu bohužel .tak pěkný fotbal nenabídla, protože hráčům ubývaly v teplém počasí síly."

Na prvním fotu je Martin Hrubý nová posila obrany Jiskry Domažlice.