Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALRozhovor s talentovaným fotbalistou Jiskry Martinem Buršíkem

 

Chtěl bych si jednou zahrát první ligu

Dnes vám přinášíme rozhovor s fotbalistou, který byl na jaře 2014 jedním s nejvytíženějších hráčů v modrobílém dresu Jiskry Domažlice, protože nastupoval za starší dorost béčko i áčko.

Nerad slýchávám "Vy máte v kádru málo Domažlických hráčů."
Martin Buršík, tento Domažlický odchovanec je živým důkazem, že když fotbalista má vůli, píli a chce na sobě pracovat, že se může probojovat do kádru třetí ligy a když bude dále ,,makat" tak i výš.

Martine prozraď nám , jaké byly tvoje fotbalové začátky?

"Začínal jsem asi v šesti letech právě tady v Domažlicích. Od přípravky nás vedl pan Štefek. Následně nás převzal pan Bočan s panem Copákem a od starších žáků nás měl trenér Sladký a trenér Neumann."

Věkově jsi patřil do staršího dorostu, jak jsi viděl jeho právě skončenou sezónu?

"Myslím, že podzim byl pro nás tuto sezónu lepší. Na jaře nám byly dva zápasy zkontumovány a ještě se nám nepovedly zápasy s Horažďovicemi a se Stříbrem. Naopak jsme odehráli dobré zápasy se Sportovní školou nebo třeba se Sencem, i když pro mě osobně byl asi nejlepší zápas v Rokycanech. Nakonec jsme ukončili sezónu na čtvrtém místě, což není tak špatné, ale určitě jsme chtěli být výš."

Hodně zápasů jsi odehrál za Domažlickou Benfiku, jak se ti hrálo, vyhovoval ti post na kterém jsi nastupoval a jaký zápase ti vyloženě povedl?

"Chvíli mi to trvalo, než jsem si zvykl, protože je obrovský rozdíl hrát krajský přebor za dorost a za muže, ale myslím, že už jsem se s tím přechodem vyrovnal. Nejčastěji jsem nastupoval na levé záloze a hrálo se mi poměrně dobře. Poslední zápasy jsem odehrál ve středu zálohy a také se mi nehrálo špatně. Asi nejpovedenější utkání jsem zažil opět v Rokycanech."

Je zajímavé , že se ti dařilo právě v Rokycanech?

"Asi je to pouze náhoda, ale na stadionu v Rokycanech se mi hrálo velmi dobře."

Benfika si na jaře prošla krizí a konec byl velmi dobrý, jak hodnotíš uplynulý rok?

"Po podzimu jsme měli docela dobrou pozici, ale v zimě odešly hlavní opory a v těch prvních utkáních to bylo rozhodně znát. Naše hra neměla smysl, ale postupně jsme se zlepšovali. Naštěstí výsledky přišly včas. Konečné sedmé místo je vzhledem k průběhu jara pro nás úspěchem."

Nakoukl jsi do širšího kádru A mužstva, co to pro tebe znamenalo a znamená?

"Znamená to pro mě hrozně moc. Dává mi to tu naději, že stále mohu něčeho dosáhnout. V příští sezóně doufám, že dostanu na hřišti trochu více prostoru."

Jak velký rozdíl je v soutěžích ČFL a krajském přeboru mužů?

"Je to velký rozdíl. ČFL je mnohem profesionálnější. Také se tam více taktizuje, ale myslím, že to dává smysl. Přece jenom hráči ve třetí lize, už mají nějakou kvalitu. A proto je důležité o soupeři vědět co nejvíce a připravit na to tým takticky."

Jsi jeden z mála hráčů, které v uplynulé sezóně trénovalo několik trenérů. Jak bys je charakterizoval, a kdo Ti nejvíc vyhovuje svými tréninkovými metodami a koučování zápasů?

"Řekl bych, že každý trenér je úplně jiný. Pan Steinbrucker to s námi vždy myslí dobře. Musím uznat, že to s námi má občas velmi těžké, ale vždy to s námi vydržel. Pan Fořt nás hodně motivuje. I když se nedaří, tak se nás stále snaží povzbudit. Tréninky jsou ovlivněné bohužel počtem lidí, protože když na trénink dorazí čtyři lidi, tak se těžko dá něco dělat. Proto mě to asi nejvíce baví v áčku s panem Purkartem, protože vždy dorazí minimálně jedenáct lidí, takže ty tréninky mají nějaký smysl."

Na všechna utkání tě doprovází rodiče, co to pro tebe znamená?

 "Je dobře, že má rodina mě podporuje v tom co mám rád. Dodává mi to sílu při utkání, když vím, že mě tam někdo podporuje. Chtěl bych jim za to poděkovat."

S jakým hráčem si v mužstvech za která nastupuješ nejvíc rozumíš?

"Myslím, že si v každém týmu rozumím, tak nějak se všemi. V dorostu asi nejvíce s Mírou Hojdou, se kterým chodím do třídy, takže se známe dobře a zároveň dlouho."

Byl jsi také oceněn v anketě sportovec roku co jsi tomu říkal?

"Bylo to pro mě překvapení. Osobně jsem nepočítal s tím, ze bych mohl být do této ankety zařazen."

Ještě dva úspěchy jsi na jaře zaznamenal , zahrál jsi si dvakrát proti Viktorce Plzeň, co to pro tebe znamenalo?

"Byla to obrovská zkušenost hrát proti hráčům, jako je Hubník, Ďuriš, nebo Bakoš. Hlavně v Plzni Doosan aréně. Na krásném stadiónu."

Čeho bys chtěl ve fotbale dosáhnout?

"Samozřejmě bych chtěl dosáhnout, co nejvýše. Chtěl bych si zahrát ligu, ale to je spíše sen."

Jsme na začátku další sezony, jak si podle tebe povedou mužstva za která jsi v loni nastupoval a proč?

"Osobně doufám, že si všechna mužstva povedou nadmíru dobře. S dorostem budeme mít určitě ambice na vítězství, jako každý rok. S béčkem bychom mohli bojovat o první pětku, pokud ovšem nepřijde opět nějaké výrazné oslabení. Áčko bude mít určitě ambice na postup. Vše hlavně záleží na prvních zápasech." 

Není podle tebe škoda, že dorost nemůže postoupit do vyšší soutěže, jako bývala dorostenecká divize?

"Určitě to škoda je, jelikož potom se vytrácí motivace a chuť ten kraj vyhrát, ale bohužel s tím nic nenadělám, je to rozhodnutí někoho jiného."

Vizitka Martina Buršíka:

Narozen: 12.8.1996 v Domažlicích. 
Studuje: na gymnáziu Jindřicha Šimona Baara v Domažlicích.
Fotbalový post: Hraje záložníka (středního i krajního), ale dokáže hrát i v útoku.
Oblíbené jídlo a pití: Svíčková. Zázvorová limonáda.
Oblíbený hráč doma zahraničí: Z českých hráčů Darida. Ze zahraničí to je David Silva a Yaya Touré.
Oblíbený klub doma zahraničí : Viktoria Plzeň, Manchester City.
Oblíbený trenér doma zahraničí: Pavel Vrba a ze zahraničních asi Jürgen Klopp.
Číslo dresu oblíbené a nosí: Nejoblíbenější číslo je 6, které nosí v dorostu i v Benfice. V áčku se mu číslo velmi často mění.

Jiří Pojar