11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Baráž o I. A třídu: S. Postřekov - Ch. Újezd 1:2 (0:0)

Po prohře 2:4, v prvním zápasu v Chodském Újezdu měl domácí Sokol Postřekov poměrně dobrou šanci vybojovat postup do I. A třídy, ale přestože byli postřekovětí většinu utkání aktivnější a v úvodu druhé půle soupeře doslova „válcovali,“ na kvalitní obranu dokázali vyzrát pouze jednou a to na postup nestačilo. V hektickém závěru pak hosté proměnili jeden z brejků a nakonec vyhráli 2:1.

V tomto případě se ukázalo, jak jsou tzv. „farmy,“ umožňující neomezenou migraci hráčů mezi dvěma oddíly nesmyslné. Šestice hráčů Chodského Újezda totiž pomohla k přímému postupu Chodové Plané do I. A třídy právě na úkor Sokola Postřekov, který se pak v baráži utkal s Chodským Újezdem, a barážové klání rozhodli titíž hráči opět ve prospěch soupeře. Šestice zkušených a kvalitních hráčů tak dělala výsledky dvěma mužstvům a to hraničí s regulérností soutěží.

Domácí začali zápas střelou, kterou brankář Petrželka s námahou vrazil a v 5. minutě byl včas u míče před nabíhajícím Polákem. V 10. minutě hlavičkoval po Machově tr. kopu nad soupeřovu branku domácí Landrgott a na druhé straně museli domácí odvracet centr pronikajícího Petra Pikla na roh. S dalším centrem soupeře si o chvíli později poradil domácí brankář Nosek stejně, jako jeho protějšek na druhé straně s nedůraznou střelou Macha. Ve 20. minutě trefil Beroušek z 18 metrů jen tělo jednoho ze soupeřů, míč se odrazil k Pavlíčkovi, ale ten volejem z 15 metrů minul branku Chodského Újezda. O tři minuty později zahrozili hosté, když Ladislav Pikl pronikl po levé straně, ale jeho střelu do šibenice Nosek bravurně vytlačil na roh. Ve 27. minutě sebral před nabíhajícím Polákem míč brankář Petrželka, který vzápětí vyboxoval Machův tr. kop, míč se dostal zpět k Machovi, ale ten volejem z šestnáctky branku soupeře netrefil. O chvíli později našel domácí Landrgott volného Macha, ale ten branku soupeře z 18 metrů přestřelil. Pět minut před obrátkou vznikl po rohu hostů před Noskem závar, Soukup našel Josefa Pikla, ale ten volejem z 12 metrů Noskovu branku minul. Vzápětí se tentýž hostující hráč dostal ke střele zprava zpoza šestnáctky, ale i tentokrát mířil nepřesně. Závěr poločasu patřil hostům, ale centr Petra Pikla vyrazil Nosek k Peštovi a poté výtečně zneškodnil i jeho střelu ze 12 metrů. Poslední slovo v první půli měli domácí, ale Závodného střela z 20 metrů Petrželku nemohla překvapit.

Úvod druhého poločasu sice přinesl závar před postřekovskou brankou, který domácí vyřešili, ale potom se postupně dostali do silného tlaku, kdy soupeře uzamkli před jeho šestnáctku a neustále ohrožovali jeho branku, což přineslo ovoce již v 50. minutě. Po Machově centru vybojoval Polák míč v souboji se Soukupem, ten se odrazil k Bučkovi, který volejem z 8 metrů rozvlnil síť za bezmocným Petrželkou – 1:0. Z tlaku přicházely i další šance domácích. V 52. minutě odcentroval zprava Beroušek, našel hlavu nehlídaného Poláka, jehož střelu ze 7 metrů, směřující pod břevno Petrželka reflexivně vytlačil nad branku. O tři minuty později zatáhl po levé straně míč Landrgott, našel volného Poláka, který však ve vyložené šanci volejem z 10 metrů minul pravou Petrželkovu tyč. V následující minutě se opět agilní Polák prodral do šestnáctky Chodského Újezda, uvolnil se, ale střelou z 15 metrů doprostřed branky Petrželku nepřekonal. Po hodině hry zahrozili hosté, ale střelu Ladislava Pikla z úhlu zleva stačil odvrátit Královec. V 62. minutě zatáhl míč po levé straně hostující Petr Pikl, našel nabíhajícího Chvala, který v běhu volejem z malého vápna srovnal – 1:1. O minutu později obešel Beroušek dva obránce, ale akci zakončil střelou z 15 metrů zprava vedle vzdálenější tyče Petrželkovy branky. Naprosto stejně zamířil tentýž hráč domácích i o dvě minuty později. V 65. minutě pronikl rtuťovitý Petr Pikl po levé straně, centrem našel hlavu Pešty, ale míč skončil vedle Noskovy branky stejně, jako o minutu později po střele hostujícího Petra Pikla, tentokrát zprava. V 70. minutě musel Nosek na zem, aby zneškodnil přízemní střelu Chvala a na trávníku se trochu přiostřilo, takže rozhodčí Langmajer „ožlutil“ Berouška a na druhé straně i Soukupa. Hosté se po vyrovnávací brance postupně vymanili z tlaku domácích a začali zlobit. Nejprve domácí odvrátili centr Ladislava Pikla a poté hlavičkoval po Peštově centru Hanko ve vyložené šanci těsně vedle levé Noskovy tyče. Hrálo se vabank a šanci měli i domácí. V 81. minutě prodloužil Mach hlavou míč na Poláka, ten pohotově vystřelil volejem ze 14 metrů, ale Petrželka výtečně míč směřující k jeho pravé tyči vytěsnil na roh. O minutu později opět hořelo před domácí brankou, kdy se Chval proháčkoval po levé straně, ocitl se sám proti Noskovi, ten však nadvakrát jeho střelecké pokusy výtečně zneškodnil a tohoto kanonýra o míč obral. V závěru zápasu již domácí rezignovali a hru režíroval soupeř. V 88. minutě se po centru Petra Pikla dostal ke střele z 12 metrů Chval, ale Noskovu branku volejem netrefil. Stejně se dařilo o minutu později i Josefu Piklovi, ale vzápětí našel hostující Petr Pikl volného Peštu, který se opřel do míče a z šestnáctky zatřásl břevnem Noskovy branky. Domácí se zmohli jen na nedůraznou Cibulkovu střelu, která hostujícího gólmana nemohla překvapit a pak už opět hráli hosté. Po levé straně opět prošel Ladislav Pikl, centrem oslovil nabíhajícího Trejbala, ale ten svojí tutovku zazdil střelou nad Noskovu branku. Aktivita se hostům vyplatil v nastaveném čase, kdy další z brejků, tentokrát tažený Hankem, proměnil střelou ze 14 metrů k tyči Petr Pikl – 1:2.

Branky: 50. Buček – 62. Chval, 92. Petr Pikl.

Rozhodčí Langmajer, ŽK: 5:1. Diváků: 560.

Sokol Postřekov: Nosek – Beroušek, Závodný, Pavlíček, Královec (76. D. Steinberger) – Kuželka, Mach, Cibulka, Landrgott (66. Kreuz) – Polák, Buček.

Chodský Újezd: Petrželka – Ryška (65. Hanko), Suchý, Beneš, Soukup – Kurčík, Josef Pikl, Pešta (89. Trejbal), Ladislav Pikl – Petr Pikl, Chval.