16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Příprava: J. Domažlice - FC Viktoria Plzeň 1:8 (1:3)

Začátek letní přípravy přivedl na postřekovský trávník druhý celek Gambrinus ligy a účastníka Ligy mistrů, Viktorii Plzeň. Vedení klubu dohodlo v rámci propagace fotbalu v malých městech a obcích s vedením TJ Jiskry Domažlice, že oba celky sehrají na úvod letní přípravy v tradiční „baště“ domažlického fotbalu Postřekově, své první přípravné utkání.

Obě mužstva představila především nové tváře, které by se měly stát posilami obou celků v nastávající sezóně 2014/2015. Tak se v plzeňském dresu představili: Ondřej Vaněk, navrátilec František Rajtoral, Jan Chramosta, další navrátilec z hostování Jakub Hora, Lukáš Stratil, Martin Chrien, Michal Lukeš, Martin Hrubý, či Vítězslav Hrdlička. Dres Jiskry nově oblékli: Jakub Šiman, Adam Čihák, Jakub Hamerník, Martin Domabyl, Tomáš Vnuk, Miroslav Špírek, Jakub Holý, Dominik Hradecký, či Milan Lucák.

Po úvodních vyrovnaných pár minutách se pomalu začala prosazovat kvalita na straně hostů, kteří získávali herní převahu, aby v s blížícím se závěrem zápasu hru jednoznačně ovládli a kromě několika neproměněných šancí zatížili konto Jiskry celkem osmi góly.

Nejprve si s pokusem domácího Mužíka z leva poradil plzeňský gólman Bolek a na druhé straně odvrátil Čihák Kovaříkův centr na roh. Ten rozehrál zleva Hrošovský na hlavu Hubníkovi, ale jeho pokus výtečně vytlačil Šiman na roh. V 10. minutě po dalším Kovaříkově rohovém kopu hlavičkoval z 8 metrů vedle domažlické branky Vaněk. O minutu později fauloval hostující Hubník pronikajícího Bezděka, ale Mužík z tr. kopu ze 17 metrů těsně minul levou Bolkovu šibenici. Ve 14. minutě zakončil akci Jiskry přesnou trefou z 18 metrů pod vzdálenější šibenici Mužík a Jiskra vedla 1:0. Z vedení se však radovala pouze dvě minuty, protože Rajtoral našel centrem zprava hlavu nabíhajícího Stratila, ten přeloboval vyběhnuvšího Šimana a srovnal na 1:1. V 19. minutě našel centrem zleva plzeňský Vaněk zcela volného Stratila, který si připravil míč a střelou z 9 metrů nedal Šimanovi šanci – 1:2. Ve 21. minutě nastartoval Horváth nabíhajícího Hrošovského, ale jeho střela ze 20 metrů skončila vedle domažlické branky. Ve 26. minutě rozehrál Mužík rohový kop přesně na hlavu Čiháka, ale jeho střelu směřující pod břevno výtečně Bolek vytlačil nad branku. Po půlhodině hry již plzeňští jasně dominovali a stvrdili to třetí brankou, když Horváthův tr. kop zprava z 25 metrů usměrnil u bližší tyče hlavou Stratil do domažlické sítě – 1:3. Vzápětí nasměroval hlavou Kovaříkův centr těsně vedle Šimanovy branky hostující Chramosta. Poté se prezentoval nevydařenou střelou Hrošovský a s Hubníkovou hlavičkou po Rajtoralově centru zprava si poradil Šiman. Domácí mohli snížit v poslední minutě první půle, kdy Mužík vybojoval míč, ale z 18 metrů jej nasměroval kousek vedle levé Bolkovy šibenice.

Do druhého poločasu hosté vystřídali brankáře Bolka, za kterého nastoupil Pavlík a Horvátha, kterého nahradil Chrien. U domácích nastoupil místo Domabyla Hradecký. Hned ve 47. minutě poslal domácí Mužík dopředu Vnuka, ale jeho střela ze 14 metrů zprava skončila těsně vedle levé Pavlíkovy šibenice. V 59. minutě Odcentroval zleva hostující Hubník, míč v souboji vybojoval Vaněk a střelou ve skluzu z malého vápna překonal Šimana – 1:4. Domácí odpověděli o dvě minuty později, kdy Vnuk našel nabíhajícího Hradeckého, ale jeho střelu ze 14 metrů výborně vyrazil Pavlík. Stejně se blýskl i domácí gólman při tr. kopu Kovaříka, když míč směřující pod břevno vytlačil nad branku. V 65. minutě zatáhl po pravé straně míč plzeňský Stratil, stříleným centrem sice spoluhráče nenašel, ale vracející se Vojtko již nestačil uhnout a v běhu srazil míč do vlastní branky – 1:5. O dvě minuty později dopravil do domažlické sítě míč Hora, ale pro ofsajd nebyl gól uznán. V 68. minutě po centru hostujícího Stratila neuhlídal Vojtko Horu a ten volejem z malého vápna zvýšil na 1:6. V 72. minutě odcentroval zleva plzeňský Hrdlička, ale Stratil mířil volejem z 8 metrů nad domažlickou branku. Když se poté neujala nepřesná střela hostujícího Hrdličky, našel v 78. minutě Hora centrem zleva nehlídaného Stratila a ten hlavou ze 7 metrů překonal Šimana – 1:7. S blížícím se závěrem zápasu již domácí herně zcela odpadli a Vikrtorka trvale ohrožovala jejich branku. Uběhla pouhá minuta od sedmého gólu hostů a Stratil pronikl po levé straně, jeho střelu z šestnáctky stačil Šiman vyrazit, ale na Horovu dorážku již byl krátký – 1:8. Zápas se dohrával před šestnáctkou Jiskry, ale Stratilova technická střela minula domácí branku, hosté nezužitkovali ani dva po sobě rozehrané rohové kopy a když Hrdličkovu střelu vyrazil Šiman k Horovi, tak z dorážky zamířil jen do boční sítě domažlické branky. Poslední slovo měli domácí, ale po Mužíkově tr. kopu hlavičkoval Bauer vedle pravé Pavlíkovy tyče.

Branky: 14. Mužík – 16., 59. Vaněk, 19., 30., 78. Stratil, 68., 79. Hora, vlastní.

HR: Kubec, hráno bez karet. Diváků 1100.

J. Domažlice: Šiman – Vojtko, Čihák, Bauer, Javorský – Vnuk (79. Lucák), Hamerník, Domabyl (46. Hradecký), Mužík (71. Buršík), Špírek – Bezděk (71. Bláha). Trenér: Stanislav Purkart.

FC Viktoria Plzeň: Bolek (46. Pavlík) – Rajtoral (68. Hrubý), Řezník, Hubník, Kovařík (62. Lukeš) – Stratil, Horváth (46. Chrien), Hrošovský, Vaněk – Chramosta (62. Hrdlička), Hora. Trenér: Dušan Uhrin ml.