11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

V pátek třináctého, si Benfika na Bolevci vybojovala sedmé místo

Stadion K Prokopávce v plzeňské čtvrti Bolevec hostil v pátek 13. června utkání 30., posledního kola Krajského přeboru, v němž domácí SSC Bolevec hostil Jiskru Domažlice B v souboji o sedmé místo. Hostující kouči nemohli do utkání počítat s distancovaným útočníkem Jakubem Šotem, kterému disciplinárka zbytek se čtyřzápasového trestu neprominula. V závěru se na hřiště dostal jeden s pilířů obrany Jan Kubr, který kvůli zranění chyběl pět utkání. V domácím dresu bylo plné hřiště bývalého kapitána divizní Jiskry Michala (Bubli) Bublíka, který stejně jako jeho spoluhráči nenašel recept na překonání výtečného Lukáše Jumba Freie.

SSC Bolevec - Jiskra Domažlice B 0:2 (0:1)

Ve třetí minutě se poprvé osmělil hostující záložník Buršík, který z 18 metrů prověřil domácího gólmana Körnera, ale ten byl na místě. Ve 12. minutě viděli přítomní diváci první a poslední gól v síti hostů, po kombinaci Fryčka a zakončujícího Dytrta, ale hlavní arbitr Roman Bína branku neuznal pro faul právě zmíněného hráče na Freie. O dvě minuty později dal poprvé o sobě vědět špílmachr Bublík. Jeho přesný pas z poloviny hřiště za obranu našel Dytrta, který hledal nabíhajícího Greifa, před kterým to obránci Benfiky uklidili na rohový kop. Po rohovém kopu a menším závaru se k míči dostal exekutor rohu Dytrt a mířil vedle pravé tyče. V 18. minutě fauloval Vísner před šestnáctkou hostů a z trestného kopu Zítek trefil pouze zeď. Tři minuty na to vysunul Fryček Dytrta ten se dostal po pravé straně před Freie, který jeho tvrdou střelu k levé tyči vyrazil na roh. Ten rozehrál Greif na Humpála, který střílel hodně nad bránu hostů. Na druhé straně za dvě minuty vybojoval Šimůnek u rohového praporku balon, posunul jej do šestnáctky na Hoška, který ještě přiťukl Buršíkovi, ten si míč zpracoval na jeho slabší levou nohu a střelou nepřekonal Körnera. Ve 27. minutě vyrobil hrubku domácí Zítek, na polovině hřiště se k míči dostal Šinál přihrál Hoškovi ten však střelou našel pouze pozorného brankáře domácích. Ve 32. minutě zahrával Greif dvakrát rohový kop z pravé strany. Při tom druhém míč doputoval až na levou stranu kde byl Bublík a jeho střelu Frei vyrážel. Dvě minuty před poločasem Benfika kombinovala na šestnátce a míč se od Kalného dostal až před bránu k Leškovi, který však neprostřelil Körnera, jenž jeho bombu vyrážel na roh. Co se nepovedlo Leškovi se ve 45. minutě povedlo Vísnerovi. Ten využil špatnou rozehrávku domácího kapitána Kučery, který mu balon doslova namazal a střelou k levé tyči rozjásal přítomné domažlické fans - 0:1. Do druhého poločasu vstoupili domácí šancí v 54. minutě, kdy Bublík obloučkem našel Kučeru a ten z 12 metrů překopl branku hostů. Za minutu musel Frei řešit první rychlý výpad Bublíka, jehož střelu musel vyrážet a chvilku nato druhým pokusem jeho střela trefila levou tyč. Nedáš dostaneš na druhé straně zahrával vystřídavší Jarina rohový kop z levé strany, na něj si nejvýše vyskočil Kohout, jenom ho lehce líznul hlavou a překonal Körnera - 0:2. Frei se vyznamenal v 63. minutě proti Greifovi , kdy mu kryl střelu a po dalším výpadu olízl Bublíkův pokus břevno. Na druhé straně se měla kopat penalta. Šimůnek byl ve vápně faulován brankářem Körnerem, ale píšťalka Bíny zůstala němá. Domácí se nevzdávali a v 67. minutě kombinovali Mundl a Dytrt a následnou dorážku Kučery odvrátili hosté na roh. O chvilku později zakončoval Jarina u levé tyče domácích tvrdou střelou. V závěru utkání se do velkých šancí dostal domácí Kučera, který chtěl odčinit své zaváhání, ale Frei byl proti. V 90. minutě provětral brankáře Bolevce bombou Waldmann a po závěrečné střele Kubra se Jiskra mohla radovat ze zasloužených třech bodů a jak se později ukázalo po výsledcích z posledního kola krajského přeboru i ze sedmého místa, ve které věřili před šesti koly jen ti největší Jiskráci!

Sestava SSC Bolevec: Körner- Kučera, Humpál, Dytrt, Fryček(75.Pelnář) - Bublík,Velík,Greif, Šanoba,- Šnaider, Zítek (56. Hibler).
Sestava Jiskra Domažlice B: Frei - Kalný,Šinál, Waldamann, Šimůnek (88. Kubr) - Hošek, Kohout, Buršík, Vísner(83. Strnad) - Lešek, Bláha (46. Jarina). Trenéři: Vojtěch Fořt a Petr Churý.
ŽK: 1:1 69. Greif - 50. Waldmann, Diváků: 58.
Rozhodčí: Roman Bína - Michal Homr - David Janda
Delegát PKFS:Miroslav Mrázek

Řekli po utkání :

Domácí stratég Václav Votípka:,,Po vítězné euforii minulém zápase v Příkosicích, kdy se nám povedlo získat tři body na vyhnutí se baráž. Dneska naše mužstvo nehrálo , nebojovalo. Bylo vidět, že jsme zachráněni. V Příkosicích jsme na malém hřišti bojovali na rozdíl od dneška. Měli jsme nějaké šance, ale Jiskra byla daleko lepší a fotbalovější".

Michal Bublík záložník SSC Bolevec:,,Jiskra dneska vyhrála zaslouženě. Mladí kluci v jejím mužstvu měli větší vůli po vítězství, kombinačně byli lepší. My jsme hlavně v první půli moc nebojovali bylo to takové unavené i když jsme se do šancí dostali, ale neproměnili je. Potom jsme vyrobili chybu , kterou soupeř potrestal. To se odrazilo i ve druhé půli , kdy jsme trochu tlačili, ale kluci z Domažlic nám po rohu vstřelili druhý gól. Já sám jsem měl tři šance , kdybych nějakou proměnil, tak jsme to ještě zdramatizovali. Je to škoda , chtěli jsme vyhrát skončit sedmí. Nedá se nic dělat budeme holt desátí".

Vojtěch Fořt trenér Benfiky:,,Utkání jsme odehráli čistě s hráči B mužstva, což je pro mě zadostiučinění. Hlavně to ne , že jsme vyhráli 2:0, ale to , že jsme byli po celí zápas lepší a zaslouženě vyhráli. Po nepodařeném vstupu do jarní části se nám povedlo vybojovat velmi pěkné sedmé místo. Musím pochválit celé mužstvo od brankáře Freie hráči přes Kohouta, Waldmanna, Šinála , Vísnera nerad bych na někoho zapomněl zkrátka všechny.. Bolevec má zkušené mužstvo včele s Bublíkem, který to dneska zase ukázal. Jsme šťastný , že se mančaft neobyčejně zvedl musím kluky pochválit".

Martin Vísner záložník Benfiky:,, Na Bolevec jsme jeli s cílem užít si poslední zápas sezóny, která nebyla vůbec jednoduchá a pokud možno přivést tři body. Nakonec jsme zvítězili 2:0, což povtrdilo vzestupnou tendenci našich výkonů v posledních zápasech. Velmi dobře utkání odehrál Lukáš Frei, který nás v klíčových okamžicích podržel. Rád jsem se potkal na hřišti opět s Michalem Bublíkem, který je stále skvělý fotbalista a fajn kluk. Osobně hodnotím uktání pozitivně poněvadž naše hra byla směrem dopředu poměrně kvalitní a chtěli jsme hrát kombinačně, což se povětšinu uktání dařilo".
Martin Buršík záložník Jiskra Domažlice :,,Myslím si, že oba zápasy jsme zvládli poměrně dobře. V zápase Benfiky nám dělal největší problémy Bublík, ale celá obrana včetně Jumba nás podržela. Vyhráli jsme zaslouženě. Zápas áčka. Myslím, že utkání bylo také v naší režii. Soupeř sice vyrovnal, ale pak už byla pouze otázka času, kdy vstřelíme druhý gól. Oba zápasy jsme zaslouženě".

Záložník Jiskry Libor Bláha:,,Zápas Benfiky se nesl v duchu zlepšených výkonů v průběhu druhé poloviny jarní části sezony.Myslím si ,že jsme v kombinaci a přechodové fázi byli lepší, soupeř hrozil víceméně v závěru ze standartních situací,ale za pomoci velmi dobrého golmana Freie a velmi dobře hrajícího celého mužstva se tři body zaslouženě vezou do Domažlic".