Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVítězství přípravky Jiskry na krajském finále

Jirka Koza | 15.6.2014 (15:17)
Triumf fotbalové přípravky Domažlic na krajském finále fotbalového svazu!
Fotbalisté mladší přípravky Jiskry Domažlice postoupili jako nejlepší celek domažlického okresu na krajský turnaj pořádaný PKFS Plzeň. Ten se konal 14.6. na hřišti TJ Zruč za účasti všech výběrů sedmi okresů plzeňského kraje. Hrálo se systémem každý s každým a to jedenkrát patnáct minut.
Hráči domažlické Jiskry na úvod turnaje poměřili síly s týmem okresu Rokycany. Mladíci začali bez ostychu a od prvních okamžiků zatlačili soupeře před vlastní branku, kde jedna útočná akce střídala druhou. Protivník zahrozil jen dvěma rychlými protiútoky, ale s těmi si domažličtí poradili a zaslouženě zvítězili 4-0.
Po krátké pauze čekal Jiskru výběr OFS Plzeň-jih. Hráči povzbuzení prvním vítězstvím doslova „vlítli“ na protivníka a při závěrečném hvizdu sudího do píšťalky se skóre zastavilo na konečných 6-1 pro Domažlické.
Třetím v pořadí byl zápas s výběrem klatovského okresu. Ten poznamenaly chyby z úvodu zápasu a tak poprvé na turnaji domažličtí fotbalisté prohrávali 0-2. Mladíci se ovšem nevzdali a bojovným výkonem srovnali výsledek utkání na 2-2.
Následný zápas proti výběru z Plzně-sever byl díky našemu podcenění soupeře dramatický až do konce. Domažlice ovšem nesložili zbraně a v závěru vstřelený gól po krásné akci znamenal vítězství 4-3.
Turnaj pokračoval zápasem proti hráčům z Tachova a byl doslova reklamou na moderní fotbal. Bojovnost, rychlost, individuální dovednost a odhodlání zvítězit bylo znát v každém souboji. Únavu z předcházejících utkání přebila vůle zvítězit a hráčí se doslova „vyždímali“ ke spravedlivé remíze 2-2.
Poslední souboj proti výběru Plzni-město hráli domažličtí fotbalisté s vědomím, že výhra v zápase znamená i celkové vítězství v turnaji. Nezalekli se a od prvních minut bylo znát, kdo je pánem na hřišti. Jen díky dobře chytajícímu gólmanovi protivníka a jeho postavení branky, kdy útočníci Jiskry trefili čtyřikrát konstrukci brány, zůstalo skóre 3-1.
Po výborném týmovém výkonu tak hráči mladší přípravky Jiskry Domažlice na turnaji ve Zruči zvítězili a stali se tak pro rok 2014 nejlepším celkem plzeňského kraje. Nutno podotknout, že na témže turnaji v kategorii starší přípravka zvítězil také výběr OFS Domažlice složený s hráčů Dynama H. Týn a Jiskry Domažlice, kterou reprezentovali výbornými výkony hráči Jiskry – Jahn Karel, Baumann Petr, Velfl Filip a Vlček Jiří, kteří nemalou měrou přispěli k získanému triumfu. Gratulujeme a přejeme našim mladíkům nejen ve fotbalovém životě mnoho dalších úspěchů.
Konečné pořadí mladší přípravka: 1. Jiskra Domažlice, 2.Tachov, 3. Klatovy
Sestava: Ondřej Rejthar, Šot Martin, Koza Petr, Červený Filip, Soupír Matěj, Soběhart Tadeáš, Pluhař Jakub, Berka Šimon, Paidar Zbyněk
Trenéři: J.Koza a M.Rejthar, Vedoucí mužstva: P.Červený

Detail [›]
Přípravka Jiskry 01
Detail [›]
Přípravka Jiskry 02
Detail [›]
Přípravka Jiskry 03
Detail [›]
Přípravka Jiskry 04
Detail [›]
Přípravka Jiskry 05
Detail [›]
Přípravka Jiskry 06
Detail [›]
Přípravka Jiskry 07