Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALV krajském přeboru se hraje předposlední kolo, které napoví kdo bude hrát baráž?

 

Plzeňsko

Jiří Pojar

O vítězi krajského přeboru , už je rozhodnuto stal se jím okresní zástupce Slavoj Koloveč , který ve středu získal double za vítězství ve finále poháru PKFS v Mýtě, když si poradil s Vejprnickou Slávií 1:0 brankou Miroslava Černohorského. Oba soupeři se střetnou znovu v neděli v Kolovči . Domažlická Benfika se bude loučit v utkání s Chotíkovem v posledním domácím utkání s diváky, protože příští týden hraje na Bolevci už v pátek 13.června od 18:00 hodin. Třetí okresní zástupce bude bojovat o příčky zaručující v tabulce klid a vyhnutí se baráži v Plzni na Lopatárně s neoblíbeným Rapidem. 

TJ Slavoj Koloveč 1/76 bodů - SK Slávia Vejprnice 2/59.bodů neděle 16:00 h

,,V tomto utkání , už o nic nejde. Jedeme si do Kolovče zahrát fotbal. Domácí jsou první jasný favorit utkání. Chceme , aby se diváci fotbalem bavili" říká k utkání trenér Vejprnic Milan Dejmek. V kuloárech je zatím nevyjasněná situace o tom , kdo přijme postup do divize zeptali jsme se i Dejmka zda by Slávia v případě postupu nereflektovala na nabídku FAČR na postup do divize?.,,Bylo by to hezké přání , ale divize je finančně náročná, než kraj proto zůstáváme i v příští rok v krajském přeboru" dodává extrenér Domažlic Milan Dejmek.

TJ Jiskra Domažlice B 8/41 - TJ FC Chotíkov 1932 5/48 neděle 17:00 h

Benfika se dvěma body z Rokycan odpoutala od barážových vod a bude moct v neděli fotbalem bavit. 
"Očekávám klidný vyrovnaný zápas. Oba týmy nehrajou o nic, jde jen o to, dohrát sezonu, ale samozřejmě chceme Chotíkov porazit. Jsme teď v laufu a poslední domácí zápas budeme chtít vyhrát," uvedl k utkání obránce Benfiky Martin Šinál. V dresu Chotíkova působí dva bývalí hráči Jiskry Jiří Hartl a Patrik Hulina zajímalo nás zda si na ně budou hráči dávat speciálně pozor?
,,Nejsem trenér, nevím s jakou taktikou do zápasu nastoupíme. Samozřejmě o nich víme, ale nemyslím si, že jim budeme věnovat nějakou speciální pozornost," dodal Šinál. Zápas v Rokycanech se hodně vydařil domažlickému mladíčkovi Martinu Buršíkovi i jeho jsme se zeptali jak podle něj bude vypadat utkání s Chotíkovem:,,Jelikož už máme 100% jistotu záchrany, tak můžeme hrát uvolněně. Budeme hrát doma, takže budeme chtít určitě bodovat. Chotíkov je silný soupeř, ale když budeme hrát jako v přechodzích utkáních, tak rozhodně máme šanci". V Rokycanech kvůli studijním povinnostem chyběl obránce Jakub Kalný, který v posledním domácím utkání s Holýšovem vstřelil gól a podal výborný výkon. ,,Očekavám zápas v dobrém tempu můžeme hrát uvolněně, ale chceme vyhrát a rozloučit se s diváky výhrou. Chotikov je kvalitni soupeř i když ted nemají moc dobre výsledky, ale kvalitních hráčů mají dost. NavÍc tam hraje naš bývalý spoluhráč Jirka Hartl a ten se určitě bude chtít předvést v dobrém světle ve svém rodišti." Chotíkov se v minulém kole lehce vypořádal se sestupujícími Příkosicemi 5:0. Na názor na zápas jsme se zeptali univerzála Jiřího Hartla:,,Máme Domažlicím, co oplácet, protože doma jsme prohráli 1:3 i díky Davidu Kuželovi, který byl mezi oběma mužstvy rozdílovým hráčem, ale musím přiznat, že kluci hráli také dobře, i když o nic nejde, jedeme do Domažlic vyhrát a doufám, že si odvezeme tři body, i když budeme hrát proti silnému mužstvu a navíc, když ho posílí kluci z áčka. Domažlická Benfika, má určitě dobrou kvalitu a bude velice silným soupeřem." Podle jeho slov se sestava Chotíkova se stále mění a nevybavuje si, kdy odehráli třeba tři zápasy za sebou ve stejné sestavě. Podle jeho dalších slov se do Domažlic samozřejmě těší odehrál tam 17 let a vždy se tam bude těšit i když tam přijede jako soupeř, protože v Chotíkově chce pokračovat i do budoucna. 

SKP Sport Rapid Plzeň 9/38 - FK Holýšov 11/36 sobota 17:00 hodin

V tomto utkání jde o hodně. Oba soupeři jsou ohroženi baráží. Holýšovu se ve středeční dohrávce povedlo porazit Příkosice 4:1, přeskočit v tabulce rezervu Rokycan a dostat se na 11. místo, které by mělo zaručovat klid bez baráže. Holýšovští budou postrádat zraněného Schambergera, který už si v letošním ročníku krajského přeboru nezahraje, Levička sice začal lehce trénovat, ale hrát ještě nebude. ,,Na Rapidu potřebujeme bodovat. Buď to bod za remízu a nebo ještě lepší vyhrát na penalty," vypočítává situaci hrající sekretář FK Holýšov Petr Třeštík. Holýšovské bude hodně zajímat utkání v Horažďovicích, kde bude hrát rezerva FC Rokycany. Rapid má 38 bodů a v případě domácí porážky by si hodně zkomplikoval situaci. Rapid je v domácím prostředí silnější, než na hřištích soupeřů, což potvrzuje i Třeštík. ,,U nich se hraje vždycky špatně, nebude to nic lehkého, musíme bojovat!" Za Rapid se k utkání vyjádřil asistent trenéra Myslivečka Radek Černický: ,,Do utkání nastoupíme kompletní. Bohužel jsme se dostali do situace, kdy musíme bodovat a tři body nás zachrání od baráže. V domácích zápasech se nám s Holýšovem vždycky daří tak věřím, že vyhrajeme. Jak jsme si to v posledních kolech pokazili, tak to teď musíme napravit máme to ve svých rukou." Podle jeho dalších slov se o barážovém účastníku rozhodne mezi mužstvy Stodu, Rokycan B, Rapidu a Holýšova. 


V Domažlicích v utkání Benfiky s Holýšovem musel vystřídat vyloučeného Karla Míčku hrající sekretář Petr Třeštík (na snímku).
--
Jiří Pojar
Marketing @ press manažer
Jiskra Domažlice- fotbal
tel: +420 725 727 127
email: jiripompi@seznam.cz

Text i foto Jirka Pojar.