11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Benfika veze body z Husových sadů

V prvním červnovém dni v krásném ideálním počasí na fotbal nastoupila rezerva třetiligové Jiskry Domažlice proti rezervě divizních FC Rokycany na stadionu v Husových sadech v Rokycanech. Hostující trenéři postrádali Kubra, Jarinu, Kalného a potrestaného Jakuba Šota, který zcela nepochopitelně obdržel od Plzeňské disciplinárky čtyřzápasový trest, kvůli incidentu, který se odehrál při posledním domácím utkání s FK Holýšov, když hostující brankář Karel Míčka doslova sestřelil Kohouta. Za tento nevybíravý zákrok mu DK Plzeň udělila trest na pouhé dvě utkání.

FC Rokycany B - TJ Jiskra Domažlice B 1:1(1:1) na PK 3:4

Už ve třetí minutě mohl potrestat špatnou rozehrávku domácího Klíra Lešek, jeho střela z 8 metrů z levé strany mířila nad branku domácího brankáře Wohlmutha. Domácí hráči zahrozili v 5. minutě , když se hosté snažili vykopnout míč z hlouby vlastního pole Hlavsa míč odhlavičkoval zpět míč propadl , až na Cibulku , který pálil do nohou Houdka a potom ještě znovu střílel Černý,ale Houdek byl na místě. První branku přinesla 10. minuta to metr před půlicí čárou vysunul domácí Čihák Spěváčka, který se po levé straně dostal přes bránícího Šimůnka před Houdka a střelou do levého dolního rohu poslal domácí do vedení 1:0. Benfika se nevzdávala a stovka přihlížejících diváku viděla v 17. minutě parádní kousek Martina Buršíka.Celou akci založil Houdek, když míč vyhodil na Kasýka, ten vrátil Hoškovi, který tři metry před půlící čárou vysunul Buršíka, ten si ze čtyř domácích hráčů udělal přihlížející kužele a bombou z 18 metrů vymetl pravý horní roh velmi dobře chytajícího Martina Wohlmutha, který si sice na balon sáhl , ale byl krátký na Buršovo bombu - 1:1.O šest minut na to mohli jít hosté do vedení. Lešek lobem vysunul Bláhu , který si pohrál s u pravého rohového praporku z obráncem a centrem našel Kasýka na malém vápně, ale při zakončení nebyl důrazný a brankář vše kryl. Na druhé straně vysunul Tobrman přes obránce Bendla ten šel sám na Houdka, ale mířil vedle levé tyče branky. Ve 26. minutě vysunul Buršík Kasýka, kterého pokus obránci srazili na roh. O tři minuty na to se po levé straně dostal do zakončení Lukáš Aubrecht , Houdek jeho střelu vyrazil a s následného zakončení Bendl mířil vysoko nad bránu. Ve druhém poločase se obě mužstva dostala do několika šancí, ale oba brankáři už za svá záda žádnou branku nepustili. Po devadesáti minutách přišli na řadu pokutové kopy. Ve kterých stejně jako v celém utkání předvedl výborný výkon hostující gólman Dan Houdek, který kryl domácím Aubrechtovi, Kořínkovi, Spěváčkovi penalty a Feiferlík branku překopl za domácí byli úspěšní exekutoři: Tobrman,Černý,Čihák. Za hosty byli neúspěšní exekutoři: Waldmann, Bláha, Houdek a naopak úspěšní Lešek, Kohout, Vísner a vše rozhodl hráč zápasu Buršík na penalty 3:4.

Sestava FC Rokycany B: Wohlmuth – Procházka (79. Havlíček), Hlavsa, Klír, Spěváček, Čihák, Tobrman, Bendl (60. Feiferlík), Aubrecht, Černý, Cibulka (88. Kořínek). Trenér: Hudeček.

Sestava Jiskra Domažlice B: Houdek- Šimůnek, Waldmann, Šinál, Hošek - Vísner, Kohout, Buršík, Lešek, Bláha - Kasýk(69.Tumpach). Tréneři: Fořt a Churý.

Rozhodčí: František Šimek- Luděk Lhoták- Marek Janda
Delegát FAČR: Josef Aubrecht
Diváků: 100
ŽK: 55.Spěváček,85.Feiferlík-75.Tumpach

Ohlasy po zápasu:

Pavel Hudeček trenér FC Rokycany B:,,Dneska to bylo velmi slušné utkání , jsme se tady shodli s trenérem Fořtem na tom, že hrajeme obě mužstva ve spodních patrech tabulky, tak fotbalově to nebylo špatné. Je tam samozřejmě vidět nezkušenost hráčů. Fotbal v dnešním podání byl poměrně živý, řekl bych, že Domažlice byli v kombinaci trochu přesnější a že se dostávali do hry víc. Na druhou stranu si myslím , že vyloženější šance jsme měli dneska my. Penaltový rozstřel je loterie. Měli jsme dva matchboli, ale neproměnili jsme je bohužel nás soupeř potrestal v závěru penalt. Jedeme dál a budeme bojovat o to zahrát si přebor příští rok. Poslední dvě kola jedeme do Horažďovic a končíme doma s Rapidem Plzeň. Já předpokládám, že tři body budou stačit minimálně na baráž. Uvidíme co se stane , jaké budou výsledky ostatních zápasů, necháme to osudu".

Vojtěch Fořt trenér Jiskra Domažlice B: ,,Dneska viděli diváci , krásné utkání kvalitní. Určitě to nevypadalo , že hrají dvě mužstva se spodku tabulky. Rychlé pohledné utkání, kde jsme zaslouženě vyhráli tím bodem na víc. Měli jsme rozhodně více brankových příležitostí a zaslouženě jsme brali bod navíc. Musím pochválit celé mužstvo. Povedený zápas měli Martin Buršík Tadeáš Kohout a Dan Houdek". Jiskra drží čtyř zápasovou neporazitelnost , kterou nebude chtít přerušit v posledních dvou utkáních. Nejprve ji v neděli 8.června od 17:00 hodin čeká ,,Hartlův" Chotíkov a poslední utkání v Plzni na Bolevci s mužstvem bývalého kapitána a srdcaře Michala Bublíka, to se bude hrát v pátek 13.června od 18:00 hodin.,, Poslední dva zápasy bychom chtěli předvést uvolněný kombinační fotbal a vstřelit pohledné branky a důstojně se rozloučit se sezonou, která nebyla jednoduchá, ale my jsme jí zvládli" dodává kouč Benfiky Fořt.