Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALHře nováčka chyběly jen góly.

S napětím očekávané divizní derby mezí fotbalisty Horažďovic a nováčkem z Domažlic  rozhodla jediná gólová akce domácích před závěrem první půle: po brejku Beránek přihrál Horváthovi a ten se v koncovce nemýlil.
Rozhodujícímu momentu však předcházela řada nevyužitých šancí v podání výborně hrajících  Domažlic. Strejcovu tutovku zlikvidoval gólman Věneček, Schötterl mířil vedle, Černý  nastřelil tyč a Mifkovu ránu vyrazil Věneček na roh. „Kdybychom po první půli vedli 4:1,  nikdo by se nemohl divit," povzdechl si Jaroslav Ticháček, prezident domažlického klubu.
I po obrátce byly Domažlice lepším týmem. Domácí se však víc zatáhli a hosté už tolik příležitostí neměli. Naopak každý horažďovický brejk byl nebezpečný. Horváth se trefil do  tyče a osamocený Beránek minul branku. Na stavu se už nic neměnilo a domácí brali tři body za výhru 1:0.
Hosté litovali zahozených šancí hlavně v první půli. „Jsme smutní. Zahráli jsme velmi dobře a  především v první půli kontrolovali hru. Udělali jsme jedinou chybu a dostali po ní gól.  Převědčili jsme se však, že divizi hrát můžeme," tvrdil Ticháček.
Chodové postrádali v sestavě Šota a Rejthara, kteří jsou zraněni. „Myslím si, že by Šot nějaký  ten gól vstřelil. Je škoda, že hrát nemohl. Ale už se těšíme na utkáni doma," dodal domažlický prezident.
Potíže se složením svého mužstva měl ale i horažďovický trenér Karel Krejčí. „Hrát ještě  nemohl Smíšek a při rozcvičováni před zápasem se zranil Pícka. Sestava se musela přeházet a  chvíli trvalo, než si na to hráči zvykli," popisuje.

I v tom vidí domácí kouč příčiny nevýrazného výkonu svých svěřenců v první půli. „Z naší  strany bylo prvních pětačtyřicet minut špatných. Hosté hráli otevřený fotbal, vynutili si tlak a  nám se vůbec nedařila kombinace. Po chybách jsme klidně mohli dostat dva až tři góly.  Alespoň, že se nám vydařil gólový brejk." Druhé dějství už bylo v podání horažďovických  borců o něčem jiném. „Semkli jsme se a i herní projev byl z naší strany lepší. Hosté sice  tlačili, ale už se do šancí nedostali. Naopak my jsme z brejku měli stoprocentní šance," říkal  trenér Krejčí a zároveň uznal kvality soupeře. „Domažlice hrály dobře. Měl to být remízový  zápas," míní kouč.

Pavel Hochamn

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.