12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - AC Sparta Praha B 0:2 (0:1)

Nevydařené představení předvedli hráči Jiskry v rámci 30. kola České fotbalové ligy při svém předposledním domácím zápasu proti rezervě čerstvého mistra ligy, Spartě Praha. Přestože jim nechyběla bojovnost a odhodlání porvat se o tři body, byli téměř celé utkání aktivnější, nedokázali vyzrát na dobře organizovanou obranu hostů, kteří se po brzy vstřelené brance zatáhli před svojí šestnáctku, disciplinovanou defenzívou a občasnými rychlými protiútoky nepustili domácí do drtivého tlaku. Domažlickým chyběla střelba zpoza šestnáctky, nevytvořili si v průběhu celého zápasu žádnou vyloženou šanci, a když už se dostali k hlavičkám z nebezpečné vzdálenosti, skončily všechny v náruči hostujícího brankáře Kotěry nebo je zneškodnil kvalitním zákrokem. Domácí trenér již sice mohl nasadit uzdraveného kapitána Mužíka, ale nově mu chyběl zraněný Braun, který sledoval zápas spolu s Růžičkou jen z hlediště.

Domácí začali utkání aktivněji, ale Mužíkův tr. kop hosté odvrátili a průnik Bauera skončil jen rohovým kopem. Sparťané kontrovali akcí Reitera po levé straně, ale jeho centr odvrátil Pokrovskij na roh. V 6. minutě rozehrál dvakrát za sebou rohový kop domácí Mužík, ale hosté se vždy ubránili. Domácí kapitán si v 8. minutě dovolil kličku proti Bredovi, ten mu však míč sebral a rozeběhl se přes celé hřiště, před domácí šestnáctkou se vyhnul křižujícímu Pokrovskému, centrem zprava našel nabíhajícího Karafiáta, který hlavičkou z 8 metrů nedal Ticháčkovi šanci – 0:1. Domácí měli příležitost vyrovnat ve 13. minutě, kdy M. Pyrka centrem zprava našel naskakujícího Dvořáka, ten vystřelil hlavičkou z 9 metrů, ale Kotěra předvedl výborný zákrok a míč vytlačil na roh. Ten rozehrál zleva Mužík, našel hlavu Javorského, který poslal míč z 8 metrů přímo do Kotěrovy náruče. V 18. minutě se dostali k útoku hosté, ale Keričův centr zleva zneškodnil Ticháček a na druhé straně minul Mužík z tr. kopu sparťanskou branku. Ve 22. minutě se z chumlu před sparťanskou brankou dostal míč k D. Pyrkovi, ale ten z 20 metrů soupeřovu branku přestřelil. Hosté se jen těžko dostávali na polovinu soupeře, valil se na ně jeden útok za druhým, ale domácí vždy zradila finální přihrávka. Ve 24. minutě si bez problémů domácí brankář Ticháček poradil s centrem Sýkory a na druhé straně srazili hosté centr D. Pyrky na roh. Ten rozehrál zleva Mužík přesně na hlavu Bauera, ale jeho pokus dalším výborným zákrokem vyrazil Kotěra na roh, který rozehrál zprava Bárta na M. Pyrku, ten posunul míč na Mužíka, ale jeho volej z 18 metrů jen těsně přelétl břevno sparťanské branky. Ve 27. minutě se hostům vydařil rychlý protiútok, který táhl po levé straně Hašek, našel našlápnutého Vondru, jehož střelu zleva z úhlu Ticháček výborně vyrazil na roh. Po půlhodině hry našel Mužík z tr. kopu Leitla, který vystřelil zleva ze 14 metrů, ale Kotěra opět výborným zákrokem Spartu podržel. Poté si poradil i s falšovanou Leitlovou střelou volejem. Ve 35. minutě srazil hostující Karafiát na roh Leitlův centr zprava a když se o tři minuty později dostal k centru zprava domácí Mužík, aby našel hlavu Dvořáka, mířil domácí kanonýr z 8 metrů pouze do Kotěrovy náruče. Poté se hosté ubránili po Mužíkovu tr. kopu a centr Leitla zprava srazili na roh. Po Mužíkově rozehrání vznikl před Kotěrou závar, ale těsně před Bauerovou napřaženou nohou stačil jeden z hostujících obránců míč „upálit.“ Dvě minuty před obrátkou se po dalším Mužíkově tr. kopu dostal k hlavičce Javorský, ale z 8 metrů nasměroval míč opět pouze do Kotěrovy náruče. V samotném závěru poločasu ještě minul Pokrovskij po Dvořákově přiťuknutí levou šibenici Kotěrovy branky. Další šance srovnat skóre se domácím naskytla když Mužík našel Leitla, na jehož centr zprava do naskočil Dvořák, ale jeho hlavička z 8 metrů mířila opět do Kotěrovy náruče. Do kabin se šlo až po Mužíkově tr. kopu, který hosté srazili na roh a když na druhé straně po Reiterově centru zamířil ve skluzu volejem nad domácí branku Pešek.

Ani ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil, domácí měli převahu, hosté soustředěně bránili, ale častěji se dostávali k protiútokům. První dva centry domácích hosté odvrátili a ve 49. minutě po Pokrovského centru zamířil hlavou z 15 metrů, ale Kotěra tento pokus opět zneškodnil. O čtyři minuty později oslovil Mužík našlápnutého Bártu, ale těsně před ním sebral míč Kotěra. Domácí se snažili o finální přihrávky stereotypně vzduchem, ale ty byly většinou kořistí důrazně bránících hostů. V 54. minutě po nepřehledné situaci před sparťanskou brankou se ke střele volejem dostal domácí Leitl, ale z 9 metrů trefil jen jednoho ze soupeřů a sparťané míč odkopli. O pět minut později se po levé straně prodral domažlický Bárta, ale jeho střelu z nulového úhlu zachytil Kotěra. Poté se osmělili hosté, ale Nečasův centr zneškodnil Ticháček a po hodině hry srazili domácí Reiterův centr zleva na roh. Domácí se tlačili před sparťanskou branku, ale přes hustý val dobře bránících hostů se nemohli dostat. V 69. minutě stačil přetažený Bártův centr zleva vrátit před branku Pokrovskij, kde se střelou přes hlavu prezentoval Petráček, ale z 10 metrů minul soupeřovu branku. Vzápětí po levé straně pronikl hostující Reiter, ale jeho centr Ticháček chytil stejně, jako si na druhé straně s Petráčkovým centrem poradil Kotěra. Z protiútoku se dostal ke střele zleva ze 14 metrů sparťanský Reiter, ale trefil jen jednoho z domácích obránců a míč skončil vedle branky. V 74. minutě šlápl při zpracování na míč domažlický Bezděk, toho se zmocnil Breda, obešel protihráče, ale jeho střelu zprava ze 14 metrů Ticháček výtečně zachytil. Domácím chyběly střely zpoza šestnáctky a když se k ní dostal M. Pyrka, zamířil nad sparťanskou branku. V 78. minutě se protáhl po levé straně domácí Kasýk, ale zpoza šestnáctky minul pražskou branku. O čtyři minuty později rozehrál Mužík tr. kop ze 25 metrů, ale míč směřující pod břevno stačil Kotěra vytlačit nad branku. Poté si pražský gólman poradil s centrem Kasýka a tento domažlický hráč byl těsně před šestnáctkou v 87. minutě faulován, ale Mužík z tr. kopu branku hostů přestřelil. Když už běželo nastavení, rozběhl se po pravé straně střídající Jakubov, centrem našel volného, rovněž střídajícího Miskoviče, který volejem z 9 metrů zvýšil na 0:2.

Branky: 8. Karafiát, 92. Miskovič.

Rozhodčí: Jaroslav Jedlička - Tomáš Baum, Michal Kapoun. Hráno bez karet. Diváků: 200.

J. Domažlice: Ticháček - Pokrovskij, Javorský, Bauer, Pyrka D. - Leitl (68. Bezděk), Pyrka M., Vojtko (59. Petráček), Mužík, Bárta (77. Kasýk) - Dvořák. Trenér. Stanislav Purkart.

AC Sparta B: Kotěra - Krátký (80. Nový), Matějka, Karafiát, Vondra - Reiter, Hašek, Sýkora (88. Miskovič), Breda, Pešek (58. Nečas) - Kerič (56. Jakubov). Trenér: Martin Hašek.