Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALLubští sportovci bilancovali i plánovali.

Klatovy - Z pozvaných pětadevadesáti delegátů na páteční valnou hromadu TJ Start Luby do restaurace hotelu Rozvoj v Klatovech jich dorazilo dvaašedesát, tudíž nadpoloviční většina. Lubští sportovci mohli proto nejen bilancovat, plánovat, ale hlavně schvalovat. V čele čtvrtého největšího klubu Pošumavského sportovního sdružení Klatovy stojí od roku 2005 Emil Strádal. "Při nástupu do funkce předsedy jsem neměl žádné závratné cíle. Chtěl jsem jen pokračovat v tom, co už bylo započato. Stabilizovat činnost klubu, vychovávat mládež a hrát to, na co máme a s tím, co máme. Mým cílem bylo stabilizovat také výkonný výbor, což si troufám tvrdit, už se mi celkem povedlo. Ekonomickou oblast skvěle vede Štěpán Heřman, dnes už velmi dobře pracuje manažer František Kalista. Nechci na nikoho zapomenout, jsem moc spokojený s velmi dobrou činností celého devítičlenného výkonného výboru," chválil předseda, který přesto všechno vidí určité rezervy, a to hlavně ve spolupráci s lubským osadním výborem. "Musíme ji zlepšit," tvrdil.

Účastníci páteční valné hromady kromě jiného schválili rozpočet klubu na letošní rok. Lubští počítají, že by jim do kasy mělo přibýt 685 tisíc korun, z toho nejvyšší částka 130 tisíc korun od klatovského městského úřadu, 90 tisíc z členských příspěvků, 70 tisíc by měly činit dary od sponzorů a 50 tisíc vydělají přestupy hráčů. Výdaje by měli činit 870 tisíc korun, nejvíc Lubští dají za dopravu na zápasy, údržbu areálu a praní dresů. Lubský klub počítá se 150 tisíci na vylepšení hřišť a především chce investovat do rekonstrukce kabin. "Prodali jsme dům v Klatovech. Pokud se nám vše povede podle plánu, některé výdaje by se nemusely opakovat. Výdaje pro letošek máme seškrtané jen na ty nejnutnější, peníze scháníme asi jako každý jiný klub velmi těžko. Ale přestože je rozpočet schodkový, chod klubu to určitě neovlivní," dodal předseda Strádal.

Lubský Start mávíc než čtyři stovky členů a své reprezentanty má především ve fotbale, ale také v ledním hokeji a v turistice. "Máme sedm fotbalových družstev, jedno hokejové a velice aktivní turisty. Vesměs nám všichni dělají radost. Hokejisté letos obsadili velice pěkné druhé místo v okresním přeboru mužů. Bohužel loňské prvenství se jim nepovedlo obhájit, i když jak jsem slyšel, ve finále bojovali. Teď vyhrál lepší, my třeba vyhrajeme za rok U hokejistů já osobně mám velký rest, nestačil jsem se v právě uplynulém soutěžním ročníku podívat ani na jeden jejich zápas. Stydím se za to. Ale neznamená to, že bych se o náš hokej nezajímal, samozřejmě, že jsem jej pozorně sledoval. Fotbalisté se zanedlouho pustí do jarní části mistrovské sezóny. Pokud se týká našeho fotbalového áčka mužů, přezimovalo na vynikajícím čtvrtém místě I. A třídy. Nikdo z nás to nečekal, protože soutěž je velmi vyrovnaná a nám se kupodivu dařilo víc venku než doma. Teď na jaře nás čeká devět zápasů doma a na hřištích soupeřů šest, takže uvidíme, co to přinese. Byl bych moc rád za čtvrté místo i po jarní části sezony. Znamenalo by to baráž, ale nechci předbíhat. Jak už jsem řekl, chceme hrát to, na co máme a s tím, co máme. A ať už to dopadne jakkoliv, žádné závěry z toho dělat určitě nebudeme," řekl lubský předseda.

Foto: Při páteční valné hromadě lubského Startu převzali dárek jako výraz poděkování za vykonanou práci jubilanté: Bohumil Novák (75 let), Václav Weingärtner (70), Jiří Vondráček (60), Jana Šandová (55), František Šanda (55), Vlastimil Papay (50), Václav Cízl (60) a Ladislav Mundl (80). Na snímku chybí: Miroslav Skřivan (60), Václav Frič (60), Jan Zoubek (60) a Václav Franěk (75).