11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - FK Meteor Praha 3:2 (2:1)

28. kolo České fotbalové ligy přivedlo na trávník domažlické Střelnice aktuálně 11. celek tabulky, FK Meteor Praha VIII, který nasbíral doposud 41 bod, tedy pouze o jeden méně než domácí, kteří okupovali 10. místo. Domácí trenér se musel kromě zraněných Mužíka a Růžičky, obejít nově i o útočníka Petráčka, takže musel opět míchat sestavou, ale domácí prostředí Jiskře velelo získat všechny body. Hosté, posíleni o šest hráčů širšího kádru Bohemians Praha 1905, jehož jsou farmou, však rozhodně nepřijeli odevzdat body lacino a tak se očekával velký boj.

Domácí zahájili zápas aktivněji, podle plánu dali velmi brzy gól, ale soupeř vzápětí skóre srovnal. V průběhu prvního poločasu Jiskra postupně svůj tlak na soupeřovu branku stupňovala a to jí přineslo úspěch těsně před obrátkou. Ve druhém poločasu se již hrál vyrovnanější zápas, ale když pražané srovnali na 2:2, odpověděli tentokrát bleskově domácí a brankou Brauna šli opět do vedení, které udrželi do závěrečného hvizdu a zaslouženě si připsali všechny body

Běžela teprve 3. minuta, když zatáhl míč po pravé straně domácí Leitl, centrem oslovil Dvořáka, který hlavou nasměroval z 8 metrů míč o levou Gabrišovu tyč do sítě – 1:0. Než si stačili domácí vedení vychutnat, bylo srovnáno. Hned v následující minutě totiž pronikl po levé straně hostující Budinský, jehož centr usměrnil za bezmocného Ticháčka Fiček a upravil stav zápasu na 1:1. V 5. minutě se na pravé straně uvolnil Bezděk, ale jeho centr hosté odvrátili. Poté se hra na chvíli přestěhovala do středu hřiště, aby domácí zahrozili až v 10. minutě, kdy po pravé straně pronikl Bezděk, našel centrem Brauna, ale jeho volej z šestnáctky výtečně vyrazil brankář Gabriš. O minutu později srazili hosté centr Leitla na roh, který rozehrál zprava Bárta, před pražskou brankou vznikl závar, který zakončil Pokrovskij střelou přes hlavu z osmi metrů těsně nad soupeřovu branku. Ve 13. minutě srazili hosté Dvořákův centr zleva na roh a o šest minut později zahrozili pražané, ale Ticháček po Fičkově akci výborně vytlačil Bartekův volej z 18 metrů na roh. Ve 21. minutě se k odraženému míči dostal domácí Bárta, ale jeho střelu z osmi metrů výborně vyrazil vybíhající hostujících brankář Gabriš. Ten opět pražany podržel o dvě minuty později, když vyrazil na roh Dvořákovu hlavičku z osmi metrů, po Bezděkově centru zleva. Tlak domácích začínal být drtivý, ale Gabriš i tentokrát svůj tým podržel, když po velkém závaru před svojí brankou vyrazil hlavičku Brauna ze sedmi metrů ke Dvořákovi, jehož volej z 15 metrů mířil vedle pravé tyče hostů. Ve 27. minutě skončila v Gabrišově náruči i Dvořákova hlavička z osmi metrů po Braunově centru, poté hosté odvrátili Dvořákův centr zleva a další centr téhož domácího hráče bez problémů zneškodnil Gabriš. Ve 35. minutě pak hostující gólman zachytil i centr D. Pyrky a o dvě minuty později, když se uvolnil domácí Bárta, který přiťukl Braunovi, zneškodnil i jeho nepříliš důraznou střelu z šestnáctky. Hosté zazlobili až v 39. minutě, kdy se ke střele dostal Budinský, ale trefil jednoho z domácích zadáků, k odraženému míči se dostal Janda, ale jeho centr domácí odvrátili. Tlak domácích vyvrcholil ve 42. minutě, kdy Leitlův centr zleva posunul hlavou Bárta ke Dvořákovi, jehož pohotový volej ze 7 metrů, otřený o levou Gabrišovu tyč, skončil v síti – 2:1.

I do úvodu druhé půle nastoupili aktivněji domácí, ale z jejich snahy rezultovaly jen čtyři rohové kopy, které branku nepřinesly, když při posledním z nich hlavičkoval slabě Braun do Gabrišových rukavic. V 54. minutě zastavil rychlý protiútok hostů odpískaný ofsajd a o minutu později na druhé straně po Leitlově rohovém kopu mířil M. Pyrka volejem zpoza šestnáctky nad pražskou branku. O dvě minuty později se po Bártově tr. kopu odrazil míč k M. Pyrkovi, ale ten zamířil z 18 metrů nad branku Meteoru. Poté hosté hru vyrovnali a hrálo se nahoru - dolů. V 58. minutě trefil z tr. kopu hostující Pilík jen zeď domácích a po hodině hry se opět vytáhl pražský gólman, když po Leitlově tr. kopu vytlačil nad branku hlavičku Milana Brauna, směřující pod víko. Vzápětí pak další Leitlův tr. kop Gabriš vyboxoval, a hosté se pustili do rychlého protiútoku po levé straně, Budinský centrem našel volného Kuklyse a ten z šestnáctky nedal Ticháčkovi šanci – 2:2. Než stačili hosté zklidnit svou radost, pronikl o minutu později po pravé straně domácí Bezděk, centrem našel nabíhajícího Brauna, který volejem z 12 metrů rozjásal domácí – 3:2. V 64. minutě zastavil čistým skluzem nebezpečný Bartekův průnik po pravé straně domácí Bárta a dvacet minut před koncem putoval míč po ose Dvořák – Braun – Bezděk, ale ten akci zakončil střelou zpoza šestnáctky, kterou jeden z hostů tečoval kousek na Gabrišovu branku. V 72. minutě zastavil další rychlou akci hostů ofsajd, a míč po Budinského tr. kopu nakonec skončil vedle Ticháčkovy branky. O deset minut později si domácí poradili s tr. kopem Budinského z 30 metrů a o chvíli později se vytáhl Ticháček, když po rohovém kopu Budinského výtečně vytlačil Moudrého hlavičku ze 7 metrů na roh. Když si pak domácí poradili s Borutovým centrem, Kuklysovu střelu srazili na roh a další Kuklysův pokus tečoval Fiček vedle Ticháčkovy branky, přistoupili domažličtí ke střídání a zápas již dovedli do vítězného konce.

Branky: 3., 42. Dvořák, 63. Braun - 4. Fiček, 62. Kuklys.

Rozhodčí: Kožár - Štrincl, Šlapák. ŽK: 3:2 (73. Leitl, 80. Pokrovskij, 82. Braun - 57. Kuklys, 86. Růžička). Diváků: 140.

Jiskra Domažlice: Ticháček - M. Pyrka, Javorský, Bauer, D. Pyrka - Leitl (88. Kasýk), Pokrovskij, Braun (90. Mužík), Bárta - Bezděk (89. Šot), Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Meteor Praha: Gabriš - Minárčik (46. Boruta), Cseh, Moudrý, Růžička - Bartek (77. Štěpánek), Pilík (66. Štefan), Kuklys, Janda (69. Kadlec) - Fiček, Budinský (88. Košata). Trenér: František Kopač.