15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - 1. FC Karlovy Vary 1:0 (0:0)

Předehrávané 34. kolo České fotbalové ligy přivedlo na trávník domažlické Střelnice o záchranu bojující celek 1. FC Karlovy Vary. Hosté, kteří jsou farmou druholigového Baníku Sokolov, přijeli posíleni o pět hráčů z kádru Sokolova, včetně nedávno ještě domažlického Petra Došlého. Domažličtí, kteří se nechtějí namočit do sestupového pásma, potřebovali v domácím prostředí rovněž bodovat a tak se čekal boj, v němž byli papírovým favoritem hráči Jiskry. Zdecimovaný kádr donutil domácího trenéra Purkarta postavit čerstvě uzdraveného Javorského na post stopera a Jirku Bártu, jak už jsme si zvykli na post levého obránce.

Domácí byli celý první poločas aktivnější, tlačili se před Krbečkovu branku, ale kromě hlavičky Dvořáka v úvodu zápasu, kterou Krbeček vytlačil na roh, hostujícího gólmana vážněji neohrozili a pěkných fotbalových momentů bylo poskrovnu. Ve druhé půli zápasu se již hrálo mnohem vyrovnaněji a s přibývajícím časem se obě mužstva, ve snaze strhnout vítězství na svou stranu, vrhla do hry nahoru-dolů. Do šancí se však nikdo příliš nedostával a tak nakonec remízový zápas rozhodl v začínajícím nastavení domácí Bárta.

Po prvním oťukání se ve 4. minutě po Leitlově centru zleva dostal k hlavičce Dvořák, ale jeho pokus z 8 metrů stačil výtečně vytlačit Krbeček na roh. O dvě minuty později našel Leitl nabíhajícího Bártu, ale jeho centr srazili hosté na roh. Ten rozehrál zleva Leitl, našel Petráčka, ale jeho hlavička skončila nad karlovarskou brankou. Hosté kontrovali rychlým protiútokem, ale zastavil je odpískaný ofsajd. V 11. minutě zblokovali hosté Petráčkův centr na roh a vzápětí další centr domácího Bárty skončil v Krbečkových rukavicích. Tlak domácích byl silný, ale Petráčkův volej z 15 metrů minul levou tyč karlovarské branky a když pak ve 13. minutě po Bártově rohovém kopu zprava hlavičkoval Petráček z 10 metrů vedle, zdálo se, že je jen otázkou času, kdy bude Krbeček lovit míč ze sítě. Ve 21. minutě srazili hosté Bártovu bombu zpoza šestnáctky na roh a nepřesný byl i Leitlův volej ze střední vzdálenosti. Karlovarští zazlobili o dvě minuty později, kdy unikl po levé straně Došlý, ale jeho střelu stačil Bauer zblokovat. Ve 26. minutě napřáhl z 18 metrů domažlický Braun, ale trefil jen tělo jednoho ze soupeřů a na druhé straně vystihl hostující Došlý malou domů, kterou poslal hlavou na Ticháčka Javorský, ale domácí gólman pádem pod jeho nohy míč zachytil. Ve 28. minutě pronikl po levé straně karlovarský Geňo, centrem našel nabíhajícího Ivaska, ale ten vyslal volejem nedůraznou střelu mimo levou tyč domácí branky. Po půlhodině hry se proháčkoval před šestnáctku hostů Petráček, ale jeho střelu nadvakrát Krbeček zkrotil. Ve 34. minutě rozehrál domácí Leitl tr. kop zleva ze 30 metrů, míč prolétl ke vzdálenější tyči, kde jej však z těžkého úhlu nestačil hlavou nasměrovat mezi tyče M. Pyrka. O minutu později se pustil do slalomu hostující obranou Petráček, ale nakonec uvízl v houštině bránících hráčů, kteří jej obrali o míč. Ve 38. minutě se protáhl po pravé straně domácí Leitl, ale jeho centr srazili hosté na roh. V závěrečné minutě prvního dějství pronikl do šestnáctky hostů domažlický Kasýk, v souboji s jedním ze soupeřů upadl, ale penalta se nekonala.

Úvod druhého poločasu rovněž patřil domácím, ale Dvořákův volej z otočky po Petráčkově hlavičce hosté zblokovali, tr. kop Leitla zleva ze 30 metrů vyboxoval Krbeček ke Kasýkovi, jehož pohotovou střelu zpoza šestnáctky však stačili karlovarští zblokovat. Na druhé straně stačil vybíhající Ticháček zachytit míč před nabíhajícím Došlým, ale to byl signál pro zvýšení aktivity hostů, kteří začali častěji ohrožovat domažlickou branku. Nejprve stačil Bendův centr zprava srazit Javorský na roh a po chvíli našel Kobylík nabíhajícího Bendu, ale jeho střelu zprava ze 14 metrů Ticháček reflexivně vyrazil. Po hodině hry netrefil domažlický Pokrovskij ze střední vzdálenosti Krbečkovu branku a o chvíli později zneškodnil domácí brankář Ticháček tr. kop Kobylíka z 25 metrů a z protiútoku si na dlouhý nákop naběhl Leitl, ale jeho střelu z 15 metrů stačili vracející se hosté srazit na roh. Ten rozehrál zprava Leitl, před karlovarskou brankou vznikl velký závar, ale hosté se nakonec odkopem ubránili. V této fázi hrála obě mužstva vabank, útoky se přelévaly ze strany na stranu, ale když už se rýsoval nebezpečný útok, zastavil jej odpískaný ofsajd a jinak si s nimi dokázaly poradit soupeřovy obrany či brankáři. V 69. minutě minul domácí Leitl z tr. kopu zleva ze střední vzdálenosti soupeřovu branku a na druhé straně domácí odvrátili rohový kop Kobylíka. Čtvrthodinu před koncem pronikl po levé straně karlovarský Ivasko, ale Ticháček jeho střelu ze 14 metrů z úhlu vyrazil. V 78. minutě nedosáhl ve skluzu na odražený míč na malém vápně domácí Leitl a o čtyři minuty později, po Leitlově rohovém kopu hlavičkoval těsně nad Krbečkovu branku z 8 metrů Braun. Po chvíli přiťukl zpět míč domácí Bárta Petráčkovi, ale jeho volej z 15 metrů výborně vyrazil Krbeček. Ten si v 88. minutě poradil i s Bauerovým tr. kopem a další tr. kop Leitla odvrátili hosté na roh. Karlovarští poté podnikli rychlý protiútok, ale nebezpečně vypadající situaci zastavil odpískaný ofsajd. Když už se všichni smířili s remízou, putoval v nastaveném čase míč po ose Braun, Bezděk, Bárta, který pohotovou střelou „šmudlou“ poslal míč k pravé Krbečkově tyči a bylo pro hosty „vymalováno“ – 1:0. Ihned po rezehrání pak rozhodčí Benedikt utkání ukončil a stal se terčem výčitek hostů, kteří jeho výkon kritizovali v průběhu celého zápasu a cítili se často jeho výroky poškozeni.

Branka: 91. Bárta

Rozhodčí: Benedikt - Němec, Kouba. ŽK: 1:2 (78. Bezděk - 10. Ivasko, 37. Kobylík, 81. Krbeček). Diváků: 200.

Jiskra Domažlice: Ticháček - M. Pyrka, Javorský, Bauer, Bárta - Leitl, Braun, Pokrovskij (83. Vojtko), Kasýk (57. D. Pyrka) - Dvořák (57. Bezděk), Petráček (86. Šot). Trenér: Stanislav Purkart.
1. FC Karlovy Vary: Krbeček - Blažek, Tůma, Hruška, Tuhela - Benda (83. Plechatý), Ivasko, Nerad, Došlý (79. Hudec)  - Kobylík, Geňo. Trenér: Pavel Medynský.