18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jiskra v premiéře bohužel nevyhrála.

JIŘÍ POJAR, ZDENĚK MIFEK
V divizním zápase po pětatřiceti letech se Jiskra Domažlice musela obejít bez zraněných Šota,  Rejthara a Kohouta. Za domácí Horažďovice nastoupil také gólman Věneček, o kterého se  Jiskra v létě zajímala. Ten svůj tým několikrát podržel.
Přestože byli Domažličané celý zápas lepším mužstvem, odjeli nakonec z Horažďovic bez bodu.
Horažďovice - Domažlice  1:0 (1:0),  ŽK:3:2
Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně. Již ve 2. minutě zatáhl míč po pravé straně Černý,  našel Bublíka a střela jen těsně minula branku Věnečka. Domácí poprvé zahrozili ve 12. minutě po chybné rozehrávce Jiskry. Beránek přihrál volnému Šafandovi, ale jeho střelu  gólman Mleziva kryl. O dvě minuty později předvedly Horažďovice pohlednou akci, kdy  Brůha dlouhým pasem našel Horvátha, ten vystřelil, ale jeho pokus Mleziva vytlačil na roh.  Vzápětí zahrával Šámal rohový kop, po kterém přihrál Černý Bublíkovi, který sám na malém  vápně dlouho váhal se zakončením, nastřelil obránce, míč se odrazil k Schötterlovi, jehož  střelu srazili domácí na roh. Jiskra byla v těchto fázích zápasu jasně lepším týmem, vytvářela  další šance, ale neměla štěstí v koncovce. Příkladem toho byla Strejcova střela z malého  vápna po rohovém kopu Šámala v 25. minutě. Za další dvě minuty předvedli pěknou  kombinační akci Strejc s Bublíkem, který místo střely volil přihrávku na volného Šámala,  který ale ve vyložené šanci poslal míč vedle pravé tyče. V 29. minutě se štěstí od Domažličanů opět odvrátilo, když Tesařovu střelu zastavila tyč a následnou dorážku Mifka zblokovali horažďovičtí obránci. Za další čtyři minuty byl v šanci po centru Strejce  Bublík, ale i tentokrát skončila jeho střela mimo. Poté se ke střele z 22 metrů dostal Mifek a jeho ránu perfektním zákrokem vyrazil gólman Věneček, který o několik okamžiků později sebral míč z  kopaček domažlickému Machovi. Ve 41. minutě se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Hostující obrana vyrobila hrubku, kterou domácí využili. Špatnou přihrávku vystihl Beránek,    poslal volného Horvátha, jehož střelu Mleziva vyrazil, ale na dorážku Beránka již nestačil-1:0.
I ve druhém poločase byli Domažličtí aktivní a snažili se o vyrovnání. Šance si však vytvářeli domácí. Střely Beránka a Zámečka ale za zády Mlezivy neskončily. V 60. minutě zahrávala  přímý kop Jiskra, ale střelu Šámala zastavila zeď. Stejný hráč v 67. minutě z poloviny přes několik hráčů prošel až do vápna, ale i jeho střelu obránci zblokovali. V 71. minutě po faulu  na Bublíka rozehráli rychle Šámal s Vackem standardní situaci, ale Vackovu střelu opět  srazili obránci na roh. Domácí hráli ze zabezpečené obrany a snažili se posílat Beránka s  Horváthem do brejků. Po jednom z nich střílel Beránek deset minut před koncem těsně vedle  Mlezivovy branky. V 87. minutě pálil Horváth a jeho střela se od Macha odrazila do tyče. V  nastaveném čase střílel z trestného kopu Mach, trefil zeď a dorážku poslal Mifek nad, a tak  Domažlice odjely z Horažďovic bez bodu.

Domažlice: Mleziva - Strejc, Paul, Vacek, Mifek - Černý, Šámal, Mach, Tesař, Bublík - Schótterl. Trenéři: Miroslav Moravec a Petr Kuželka.

Zápas okomentovali takto:

Miroslav Moravec,
trenér Domažlic
„Zanechali jsme zde dobrý dojem. Bohužel jsme kvůli naší nedůraznosti neproměnili v první  půli několik vyložených šancí.  Ve druhém poločase   se domácí zatáhli, my jsme hráli na  riziko, vytáhl jsem dopředu Mifka, který netradičně musel nastoupit v obraně. Soupeř si pak vytvořil několik příležitostí. Kluci hráli dobře, bojovali, o to víc mě tato prohra mrzí."

Karel Krejčí,
trenér Horažďovic

„Byl to remízový zápas, v první půli byli lepší hosté, měli několik vyložených šancí   po našich chybách. Nehráli jsme dobře. Ve druhé půli jsme podle mě byli lepší. Mohli jsme zvýšit na 2:0, ale branku jsme nedali. Domažlice mě svým výkonem překvapily.“

Jaroslav Ticháček,
prezident Jiskry
„V utkání se mužstvo vydalo ze všech sil. Hráli kolektivně. Bohužel chybělo to nejdůležitější,  a to jsou góly. Takže s výsledkem nejsme spokojeni. Sahali jsme po třech bodech. ale  vyložené šance jsme bohužel neproměnili. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří  přijeli mužstvo podpořit."

Tomáš Věneček,
Gólman Horažďovic
„Dneska jsme si nezasloužili vyhrát. Domažlice byly lepší. My jsme si vytvořili vlastně jen  jednu šanci. Myslím, že s takovou hrou   se Jiskra nemusí v divizi   obávat. Podle mě se bude pohybovat okolo osmého místa."    (poj)