15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

I. B třída: S. Postřekov - T. Přimda 1:2 (1:1)

Před 21. kolem fotbalové I. B třídy byl na čele tabulky Sokol Postřekov, bod před Chodovou Planou a tři body před tachovskou rezervou. Když Chodová Planá zaváhala v Heřmanově Huti a prohrála 3:2, měli domácí možnost odskočit na čele tabulky na tři body tachovskému béčku, i v případě, že doma porazí Kdyni. Tato matematika byla všem jasná a domácí fanouškové se těšili na další domácí vítězství, které nemělo být v souboji s 6. týmem tabulky nijak složité. Fotbal však je krásný tím, že si v něm nelze nic naplánovat a tak tomu bylo i v tomto duelu, ve kterém domácí, ač byli téměř celý zápas aktivnější, neproměnili několik šancí, hosté jim dali lekci z produktivity a obrali je o všechny body. Tím si domácí zbytečně zkomplikovali cestu za vysněným postupem.

Domácí začali od podlahy a hned od úvodního hvizdu rozhodčího Petržilky se nastěhovali před hostujícího brankáře Jaroslava Landrgotta. Ten nejprve zmařil pádem pod nohy šanci domácímu Bučkovi a o chvíli později jeho branku minul Polák, jehož pak v dalším pokusu zastavil odpískaný ofsajd. Tento domácí útočník byl při chuti, ale v 8. minutě branku soupeře přestřelil. Hosté v této fázi hry podnikli několik protiútoků, které však skončily před domácí šestnáctkou. Z nevinného rohu, který ve 12. minutě rozehrál zleva přimdský Opava, vznikl před Noskem závar, ve kterém se míč dostal ke Krýslovi, který volejem z 9 metrů nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1. Branka domácí nezaskočila a jen o dvě minuty později na ni dokázali odpovědět. U pravé Landrgottovy tyče hlavou zužitkoval centr zprava jeho jmenovec v dresu Postřekova, Václav Landrgott a z 6 metrů srovnal na 1:1. Rychlá branka domácí opět nabudila a ti se nadále tlačili před soupeřovu šestnáctku. Po čtvrthodině mířil nepřesně volejem Vavřík a v 17. minutě zahodil tutovku zkušený Buček, jehož hlavička z malého vápna, po centru Petra Steinbergera, mířila pouze do náruče přimdského brankáře. O dvě minuty později stačil hostující gólman odvrátit míč do autu před dorážejícími Bučkem a Polákem a vzápětí mířil postřekovský P. Steinberger zleva z šestnáctky kousek vedle bližší šibenice. Hostujícího brankáře nemohl ve 24. minutě překvapit nedůraznou střelou domácí Landrgott ani centr Závodného o chvíli později. Hra v této fázi ztratila na atraktivitě, bojovalo se především mezi šestnáctkami a šance na vstřelení gólu se nerodily. Domácí si udržovali mírnou herní převahu, ale dva centry Landrgotta hosté bez problémů odvrátili a když se rýsovala šance Poláka, zastavil ji odpískaný ofsajd. Hosté o sobě dali vědět ve 41. minutě, kdy se do šestnáctky domácích probil Chmiel, ale přes zhuštěnou domácí obrannou zeď a vyběhnuvšího brankáře Noska se neprokličkoval a domácí se ubránili odkopem. O dvě minuty později rozehrál domácí Mach tr. kop ze 30 metrů, míč posadil na hlavu Polákovi, ale ten jej ze 14 metrů usměrnil vedle levé Landrgottovy tyče.

Druhá půle již nezačala takový náporem domácích, ale ti si přesto udržovali mírnou aktivitu. Ve 48. minutě zneškodnil centr P. Steinbergera těsně před naskakujícím Bučkem hostující gólman a o minutu později po Machově tr. kopu zleva hlavičkoval z malého vápna vedle pravé tyče přimdské branky Polák. Na druhé straně musel Nosek daleko ze své klece, aby ukopl míč před nabíhajícím Chmielem. V 51. minutě mířil nepřesně zpoza šestnáctky postřekovský Závodný a o dvě minuty později vytáhl hostující brankář Landrgott nad břevno Kuželkův pokus ze 22 metrů. Vychýlenou mušku předvedl vzápětí domácí Vavřík a štěstí chybělo postřekovským v 56. minutě, kdy v nepřehledné situaci napřáhl nejprve P. Steinberger a vzápětí Vavřík, ale jejich pokusy skončily na tělech bránících hostů. Nedáš – dostaneš, platilo i nyní. V 58. minutě zatáhl po levé straně míč hostující Hanilec, centrem našel nehlídaného Hečka a ten hlavou z 8 metrů podruhé překonal Noska – 1:2. Hosté zahrozili i po hodině hry, kdy pronikl po levé straně Hečko, ale jeho střelu z úhlu stačil Nosek vyrazit. Hned z protiútoku napřáhl z 20 metrů domácí Mach, ale Landrgott míč bez problémů zachytil. Domácí stále dobývali přimdskou branku, ale nájezdy P. Steinbergera, či Závodného stačila dobře pracující obrana, dirigovaná velezkušeným Sopkem, zlikvidovat. Poté si hostující gólman poradil s centrem P. Steinbergera, vyboxoval a následně zachytil míč po centru Poláka a štěstí měl při tr. kopu Macha, když mu míč vypadl, ale Polák jej ve skluzu uklidil mimo jeho branku. Hosté se nechtěli dostat pod velký tlak a tak zvýšili důraz v soubojích a na hřišti se objevovaly karty. Druhou žlutou a tím vstupenku do sprch spatřil v 80. minutě přimdský Karásek. Domácí se snažili zvrátit vývoj utkání, ale jejich centry byly nepřesné, tr. kop P. Steinbergera vyboxoval brankář Landrgott a Královec zamířil pět minut před koncem vysoko nad soupeřovu branku. Několikeré střídání pak rozkouskovalo hru, a když se dvě minuty před koncem po Závodného centru dostal míč ke Kreuzovi, ten jej volejem z 8 metrů poslal vedle vzdálenější tyče přimdské branky a vzápětí Landrgott zlikvidoval Královcův tr. kop, mohli jít domácí zapíjet žal.

Branky: 14. Landrgott - 12. Krýsl, 58. Hečko.

Rozhodčí: Jiří Petržilka - Jiří Klička, Radim Koura. ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (80. Karásek). Diváků: 120.

Sokol Postřekov: Nosek – Závodný, Kuželka, Pavlíček, Královec – V. Landrgott (75. Ledvina), Vavřík (65. D. Steinberger), Mach, P. Steinberger – Polák (85. Němec), Buček (65. Kreuz).

Tatran Přimda: J. Landrgott – Malý, Sopko, Krýsl, Opava – Hanilec (90. Hlaváček), Kovárník, Kupilík, Karásek – Chmiel (83. Demali), Hečko.