25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice – MFK Chrudim 1:1 (1:0)

VIDEO ZE ZÁPASU NAJDETE ZDE [›]

VIDEOROZHOVORY NAJDETE ZDE  [›]

Ve 26. kole České fotbalové ligy hostila domažlická Jiskra na Střelnici po prohře 0:3 na hřišti vedoucího Kolína další tým ze špičky tabulky – druhou Chrudim. Hosté, kteří využívají služeb bývalého ligisty Radima Holuba, přijeli s velmi kvalitním mužstvem, převyšovali domácí v kombinaci a důrazu. Byli nebezpečnější i v ofenzivě, kde hlavně po levé straně přes aktivního Kesnera, či Váchu dělali domácím starosti. Svou velkou úlohu v mužstvu plnil i Holub, který na hrotu útoku zaměstnával domažlické stopery a nebýt výborného zákroku Ticháčka, zapsal by se i do listiny střelců. Domácí trenér Purkart je ve složité situaci. Mužstvo potřebuje získávat body, aby se odpoutalo od bodově vyrovnané části tabulky, ve které se bude rozhodovat o několika sestupujících, ale marodka týmu, kam k Mužíkovi a Javorskému přibyl Růžička, mu výrazně zmenšuje možnosti pracovat se sestavou podle herního stylu soupeřů.

Po úvodní čtvrthodině, v níž byli domácí aktivnější a vytěžili z toho penaltový gól, se taktovky zápasu chopili hosté, ale dobře pracující domažlická obrana je do šancí nepouštěla, a když už, tak byl na místě Ticháček. Hostům patřil i úvod druhé půle, kdy se zaslouženě dočkali vyrovnání. Poté se oba celky o aktivitu přetahovaly, blíže ke vstřelení branky měli hosté, ale do cesty se jim postavil Ticháček a tyč, takže se nakonec body dělily.

Hned v úvodní minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Ticháčka chrudimský Vácha a pak se hra přenesla na polovinu hostů, ale Bártův tr. kop mířil vysoko a pronikající Petráček tak dlouho s balonem u nohy ‚štrikoval,‘ až mu jej sebral gólman Mrázek. V 10. minutě vystihl domácí Leitl nedůraznou malou domů kapitána Linharta, řítil se sám proti chrudimskému brankáři, který jej zastavil v rozporu s pravidly a byl na světě pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Braun a střelou k levé tyči, i když ji gólman vystihl, nedal Mrázkovi šanci – 1:0. V 16. minutě zneškodnil Ticháček centr hostujícího Nadrchala a o tři minuty později pořádně protáhl Ticháčka po Váchově centru hlavičkou Kesner, ale domácí gólman stačil konečky prstů míč vytlačit na břevno. Hosté se však nastěhovali na polovinu Domažlic a snažili se o vyrovnání. Nejprve je po závaru před Ticháčkem zastavil odpískaný ofsajd a poté pádem pod nohy zneškodnil domácí gólman šanci Kesnera. Ve 25. minutě zamířil z tr. kopu ze střední vzdálenosti vedle levé domažlické tyče Vodrážka a o chvíli později zblokovali domácí Váchovu střelu na roh. Když si pak Ticháček poradil s centrem Vodrážky z levé strany, mohlo udeřit u soupeře, ale na Petráčkův centr zleva, po jeho pěkné akci, před Mrázkovou brankou nedosáhli Vojtko, Leitl ani Dvořák a akci zakončil útočný faul Bauera. Po půlhodině hry stačil Bauer odvrátit tr. kop Mastíka a ve 37. minutě si s hlavičkou Luptovského bez problémů poradil Ticháček. Vzápětí se na druhé straně po Pokrovského tr. kopu odrazil míč k Dvořákovi, ale jeho pohotový volej z šestnáctky hosté zblokovali. Pět minut před obrátkou odvrátil centr chrudimského Kesnera Bauer a o chvíli později srazili domácí centr Nadrchala na roh. Ve 42. minutě netrefil volejem z 20 metrů domažlickou branku Mastík a vzápětí musel na druhé straně hostující brankář odkopávat míč před dorážejícím Dvořákem. Těsně před přestávkou našel domácí Leitl centrem zprava Brauna, ale tomu v houštině soupeřových obránců jeden z nich míč odkopl a když se pak pěkně proháčkoval po levé straně domažlický Petráček a hosté jeho centr odvrátili, ozvala se píšťalka rozhodčího Berky a šlo se do kabin.

Hosté začali aktivněji i druhý poločas, ale když ve 48. minutě našel Kesner opět zleva volného Váchu, ten vystřelil volejem z 10 metrů, míč však stačil jeden z domácích zadáků zblokovat a Ticháček jej reflexivně nohou zastavil a se štěstím se ho zmocnil. Domácí kontrovali jen akcí Petráčka po levé straně, ale jeho centr skončil v Mrázkových rukavicích. Útočná aktivita se hostům vyplatila v 53. minutě, kdy Kesner našel autem Holuba ten se uvolnil a od brankové čáry přiťukl nabíhajícímu Váchovi, jehož volej z 8 metrů mířil přesně ‚pod víko‘ – 1:1. Poté se sice hra přelévala ze strany na stranu, ale dobře pracující defenzívy ohrožení svých gólmanů nedopustily. V 63. minutě přečetl dobře chrudimskou hru brankář Ticháček, který vyběhl mimo vápno, aby hlavou odvrátil míč před nabíhajícím Holubem. V této fázi hry se taktovky opět chopili domácí, kteří se o čtyři minuty později hodně zlobili, že rozhodčí nepotrestal faul hostujícího Řezníčka na pronikajícího Kasýka, ale druhá penalta se nekopala. V 68. minutě rozehrál tr. kop ze 23 metrů domácí Pokrovskij, ale míč olízl břevno chrudimské branky, pro domácí bohužel z té nesprávné, vnější, strany. Vzápětí se vlevo uvolnil Bárta, našel Kasýka, ten se snažil připravit střelu, ale míč mu kousek za malým vápnem jeden z hostujících zadáků ukopl. Dvacet minut před koncem rozehrál domažlický Leitl tr. kop zleva, ke hlavičce se dostal Petráček, ale míč nasměroval kousek vedle levé chrudimské šibenice. Hrálo se vabank a tak v 73. minutě mohlo zahřmět na druhé straně když Luptovský oslovil Holuba, tento matador se ocitl sám proti Ticháčkovi a domažlický gólman se vyznamenal, když zcela čistě sebral míč z nohy exligového kanonýra a své mužstvo podržel. O dvě minuty později vznikla nepřehledná situace před chrudimskou brankou, ale s Kasýkovým přízemním volejem ze 17 metrů si Mrázek poradil. Další tutovku zazdil v 77. minutě hostující Nadrchal, který našlápl k sólu od poloviny hřiště a tváří v tvář Ticháčkovi trefil z 15 metrů jen jeho pravou tyč. O čtyři minuty později si s Kasýkovým centrem zprava pozadil Mrázek a na druhé straně zneškodnil Ticháček hlavičku Holuba. V 83. minutě nepřekvapil Leitl z tr. kopu chrudimského brankáře Mrázka, ale o tři minuty později vyslal do další výborné šance chrudimský Nadrchal Holuba, ale ten z 15 metrů zleva minul vzdálenější tyč. V 88. minutě se prezentoval nepřesnou střelou z šestnáctky domažlický Braun a když na druhé straně odvrátil Bauer centr hostujícího Nadrchala, nadechl se rozhodčí Berka k závěrečnému hvizdu a posvětil tak dělbu bodů z tohoto zápasu.

Branky: 11. Braun z PK - 53. Vácha.

Rozhodčí: Petr Berka - Vladimír Melničuk, Karel Henych. Delegát: Jan Kotalík. ŽK: 55. Dvořák (DOM), 65. Kasýk (DOM) - 10. Mrázek (CHR). Diváků: 220.

Jiskra Domažlice: Ticháček - Pyrka M., Dirnbek, Bauer, Bárta - Leitl, Braun, Pokrovskij, Vojtko (54. Kasýk), Petráček - Dvořák (80. Bezděk). Trenér Stanislav Purkart.

MFK Chrudim: Mrázek - Řezníček, Linhart, Radouš, Nadrchal - Luptovský, Mastík (92. Langr), Vodrážka, Vácha, Kesner (90. Malinský) - Holub (87. Vágner). Trenér Pavel Jirousek.

Pozápasové ohlasy:

Jak hodnotíš dnešní remízový zápas s Chrudimí?

Stanislav Purkart, trenér Domažlic: „Zápas se vyvíjel tak, jak jsme předpokládali. My jsme se snažili být aktivní a první půli jsme i byli, i když jsme kazili hodně přihrávek, chyběla nám mezihra, ale to je tím, že nám chybí klíčoví hráči jako Petr Mužík. V kabině jsme si řekli, že budeme hrát jednodušeji, ale bohužel je vidět to, že v mužstvu máme i další hráče, kteří hrají se sebezapřením nebo kteří nejsou úplně v pořádku, kteří netrénují naplno a potom je vidět, že už ke konci nemají z čeho brát. Kádr mužstva je strašně úzký. V dnešním zápasu jsem 1:0 vedli a mohli jsme to dohrát na 1:0, ale nezvládli jsme to, což je škoda, ale vzhledem k vývoji zápasu si myslím, že ta remíza je spravedlivá.“

Hovořil jsi o hráčích, kteří hráli se sebezapřením, koho jsi měl na mysli?

„Franta Dvořák má problémy, Milan Braun má problémy s třísly, ani Dirnbek ještě není úplně v pohodě a to už jsou tři hráči, i když Milan dneska odehrál dost dobrý zápas, ale ke konci kdyby se třeba potřebovalo ještě střídat… Museli jsme vynuceně střídat Frantu Dvořáka, protože toho měl již ‚plné zuby‘ a každý zápas prakticky hraje jiná sestava, protože vždycky někdo odpadne. Dneska se zranil zase Ivoš Vojtko u kterého uvidíme na jak dlouho to bude a je nás čím dál míň…“

V příštím kole nás čeká Králův Dvůr, tedy další mužstvo shora tabulky, jak ten zápas vidíš?

„Každé utkání je těžké, Králův Dvůr teď hraje dobře, vyšvihl se do horních pater tabulky. Pro nás to bude další těžký zápas, na který se musíme připravit a jet se o body poprat, zkusit překvapit, jako se to povedlo v Čáslavi. Uvidíme, zda se někdo uzdraví, musíme potrénovat, připravit se na to a jet dál. Jsme v tabulce pravdy na nule, což není žádná tragédie a přivézt nějaký plusový bod z venku by bylo fantastické.“

Jak vypadá zdravotní stav Petra Mužíka a Pavla Javorského?

„Pavel Javorský už v týdnu vyklusával, ale to rameno je bolestivé, do soubojů to zatím není a Petr Mužík zatím nic, měl by začít vyklusávat v úterý, ale ten než bude moci hrát naplno, tak to bude ještě chvíli trvat.“

Koho bys ze svého a ze soupeřova mužstva za dnešní výkon pochválil?

„Určitě bych pochválil Martina Ticháčka, který nás podržel, když chytil některé šance a Máru Bauera, který odehrál dobré utkání a je to taková stálice. Bohužel když není Růža (Růžička), tak k němu už nemáme nikoho… A z mužstva soupeře zahrál dobře levý záložník Kesner, který dělal Mateuszi Pyrkovi obrovské problémy a připravoval soupeři některé šance.“

***********************************************

Jak jste spokojen s bodem, který vezete z Domažlic?

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Myslím si, že jsme byli v poli kombinačně lepší, zdálo se mi, že jsme byli pohyblivější, ale do zápasu jsme vstoupili špatně, domácí se z penalty v 9. minutě ujali vedení, ale příliš nás nenapadali, neatakovali, takže jsme měli čas na rozehrávku. Myslím si, že jsme měli více ze hry i když poločas skončil 1:0 pro domácí. Co se týká druhého poločasu, věřili jsme, že jsme schopni tady dát branku, těch příležitostí jsme měli na venkovní utkání až dost. V tom jsme domácí jednoznačně předčili, ale ve finále je pro nás výsledek 1:1 málo, nicméně je to bod z venku a z horké půdy tady od vás, tak se musí počítat, ale myslím si, že dnes jsme byli lepším týmem."

Vaše mužstvo je aktuálně na 2. místě, máte postupové ambice nebo byste byl spokojen i s jiným umístěním?

„Tato soutěž je velice těžká a těch mužstev, která mohou vyhrát, je v současné době pět, šest… Já jsem trenér, já chci ze sportovního hlediska každý zápas vyhrát a tak to máme s týmem nastavené, chceme co nejvíce vyhrávat, získat co nejvíce bodů. Před dvěma léty jsme soutěž dokázali vyhrát a nepostoupili jsme jen díky špatnému zázemí. Letos po skončení sezóny se u nás bourá tribuna a město už si odsouhlasilo stavbu nové, takže v tomto ohledu to je určitě posun. My jsme si nevytýčili cíl tuto soutěž vyhrát. My se o to pokusíme, ale náš cíl to není. My jsme letos maličko, musím říci, podcenili situaci kolem kádru, šli jsme do soutěže s užším kádrem a vymstilo se nám to, protože máme několik dlouhodobě zraněných hráčů, hlavně zkušeného Štěpánka a obránce Vladyku, dva hráči nám odešli do Pardubic, jeden do Zbrojovky Brno, takže jsme oslabeni a takto dlouhodobou soutěž vyhrát s úzkým kádrem je velice obtížné, takže já si osm kol před koncem netroufnu tvrdit, že bychom tu soutěž mohli vyhrát.“

Mluvil jste o šesti kandidátech na vítězství v soutěži, koho tím myslíte?

„Já si netroufnu tvrdit, kdo by to mohl být. Ambice měla Čáslav, teď má nějaké potíže, Kolín chce, Sparta má sílu, já nechci na nikoho zapomenout, Jirny… těch mančaftů je skutečně šest… Králův Dvůr má výbornou sezónu, klobouk dolů, takže je to obtížná soutěž a nikoho bych nefavorizoval.“

Koho byste ze svého mužstva dnes pochválil?

„Celkově to nebylo špatné, byly tam některé výkony vyčnívající na jinými, ale já jsem trochu pověrčivý, že když některé hráče pochválím, tak to příště úplně nezopakují. Myslím si, že je to škoda, my jsme ve druhém poločasu měli pět příležitostí, dali jsme tyč, břevno, kanonýr Radim Holub tam měl dvě jasné šance… je to škoda, je to fotbal, tak příště zase snad budeme mít více štěstí my.“

Koho přivítáte příště v domácím prostředí?

„Příští týden máme doma Kolín. Loni jsme v Kolíně v poločase 1:0 vedli a nakonec prohráli 2:1, protože domácí nás tam ve druhé půli přitlačili. Zápasy s Kolínem jsou vždycky vyrovnané, jako se všemi dalšími mužstvy a záleží na tom, jak se kdo, nechci říci vyspí, ale jak do zápasu vstoupí, je to o momentální formě… Kolín má sice nového trenéra, ale ustálený kádr, takže je to silný tým, uvidíme… My chceme vždycky vyhrát, stejně, jako dneska!“