10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

I. B třída: Sokol Postřekov - Slavoj Chod. Planá 5:2 (4:1)

V 19. kole I. B třídy, měl ve skupině A Sokol Postřekov jedinečnou šanci usadit se pevněji na čele tabulky, kde se po vítězství nad Heřmanovou Hutí a zaváhání Chodové Plané ve Zbůchu usadili oba dnešní soupeři se stejným počtem bodů. Hosté přijeli ve velmi oslabené sestavě, kde chyběli především nejlepší střelec soutěže Chval, Josef, Ladislav a Petr Piklové, Hanko, či Ovčačik, kteří stojí za úspěšným tažením chodovoplánských tímto ročníkem I. B třídy. Na postřekovském trávníku se jasně ukázalo, co pro mužstvo tito hráči, hostující na střídavý start z Chodského Újezda znamenají, protože bez nich je Chodová Planá zcela průměrný mančaft, který domácí téměř po celý zápas přehrávali a nakonec i porazili rozdílem tří gólů.

Domácí začali zápas aktivněji a měli po celý první poločas mírně navrch. Ve 4. minutě vyslal Buček do první šance Poláka, ale toho zastavil odpískaný ofsajd. O dvě minuty později už to ale ‚klaplo.‘ Domácí kapitán Mach našel centrem zleva nehlídaného Bučka, pro kterého nebyl problém si míč zpracovat a z 10 metrů otevřít skóre – 1:0. Postřekovští byli ofenzívně naladěni, ale s Královcovým centrem zleva si brankář Petrželka poradil a Vavřík volejem, o chvíli později, vysoko přestřelil. Po deseti minutách se začali do útoku tlačit i hosté, kteří se nejprve prezentovali nepřesnou střelou B. Soukupa, ale ve 14. minutě Melichar oslovil Radila, ten napřáhl zpoza šestnáctky a tečovaná střela skončila v Noskově ‚štrikování‘ – 1:1. Hned po rozehrání měli domácí šanci jít opět do vedení, ale po Steinbergerově akci a centru zleva usměrnil míč Polák jen těsně vedle bližší Petrželkovy tyče. Domácí si vydechli v 17. minutě, kdy po nedorozumění Závodného s brankářem Noskem byl namísto tr. kopu za ‚malou domů‘ odpískán hostům ofsajd. Poté se prezentoval domácí Kreuz po Steinbergerově akci jen střelou ze 12 metrů do těla bránícího soupeře a o chvíli později minula Machova střela z 22 metrů o metr pravou chodovoplánskou tyč. Ve 20. minutě se vřítil do šestnáctky hostů Polák, brankář Petrželka jej zastavil nedovoleně a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil P. Steinberger – 2:1. Domácí ovládli hřiště a o pouhé tři minuty později se zásluhou P. Steinbergera opět třepotal míč v síti hostů, ale gól pro avizovaný ofsajd rozhodčí Homr neuznal. Z rychlého protiútoku mohli profitovat hosté, když si na dlouhý pas naběhl Radil, kterého nestíhal Pavlíček a střela chodovoplánského útočníka zprava ze 14 metrů zatřásla bližší Noskovo tyčí. Ve 29. minutě stačili hosté závar před svou brankou vyřešit za cenu rohového kopu a po půlhodině hry si k Machově centru zleva skluzem dojel Polák, ale těžký míč usměrnil z malého vápna nad soupeřovu branku. Ve 32. minutě přinesla útočná snaha domácí ovoce, když obranným odkopem našel domácí Královec našlápnutého Kreuze, ten místo zakončení našel zcela volného Bučka, který obešel brankáře a do prázdné branky zvýšil na 3:1. Hosté se ani nestačili ‚oklepat‘ a přišel další hřeb do jejich rakve – ve 34. minutě si na centr zleva naběhl Kreuz, ocitl se sám proti Petrželkovi, kterému udělal od vzdálenější tyče kličku na střed branky a zasunul do ní bez problémů míč – 4:1. Teprve potom se hosté zmátožili, ale Radilovu střelu ve 35. minutě Nosek nadvakrát kryl a o čtyři minuty později po Benediktově tr. kopu hlavičkoval Radil vedle Noskovy branky. Pět minut před pauzou skončil Kreuzův oblouček na horní síti Petrželkovy branky a vzápětí na Kreuzův centr zleva skluzem těsně nedosáhl Polák. Ve 42. minutě vybojoval postřekovský Buček míč, vysunul Poláka, ale ten se se střelou ukvapil a z 18 metrů minul soupeřovu branku. Když pak Královcův centr zleva zneškodnil hostující gólman, ozvala se píšťalka rozhodčího Homera volající hráče do kabin.

Hned ve 47. minutě se domácí opět radovali, když Buček našel Poláka, který z 15 metrů nedal Petrželkovi šanci – 5:1. Po této bleskové brance si domácí řádně ‚ofrkli‘ a přenechali hostům na deset minut otěže zápasu. Ty však nejprve zastavil odpískaný ofsajd, poté po závaru před Noskem střílel z úhlu ve skluzu R. Soukup, ale domácí gólman výborně míč vrazil a vzápětí stačil Nosek Radilovu střelu zprava vytěsnit na roh. Pak už se postřekovští probrali, ale nadějnou akci zastavil ofsajd Poláka a v 58. minutě vyslal slabou střelu mimo hostující branku Závodný. Jen o minutu později ukázal Nosek své umění při střele R. Soukupa zleva z úhlu, kdy míč vyrazil, a stejně stačil zlikvidovat následnou střelu Radila „přes hlavu.“ V 63. minutě vyboxoval Petrželka Machův tr. kop a poté hosté zblokovali pumelici P. Steinbergera zpoza šestnáctky. V 65. minutě zakončil svůj průnik po pravé straně postřekovský Steinberger střelou ve skluzu, která však minula bližší tyč. Štěstí se k Petrželkovi přiklonilo v 67. minutě, kdy Buček našel nabíhajícího Závodného, ale jeho střela zprava ze 14 metrů našla jen vzdálenější tyč a odražený míč zachytil hostující gólman. O dvě minuty později zatáhl Polák míč po pravé straně, našel na šestnáctce Macha, ale tomu střela nevyšla, takže si s ní bez problému poradil Petrželka. V 70. minutě oslovil postřekovský Polák nabíhajícího Bučka, ale jeho střelu ze 12 metrů hostující gólman výtečně vyrazil. Tlak domácích byl v této fázi hry chvílemi drtivý, ale chyběla kapka štěstí při zakončení. Tak tomu bylo i v 74. minutě, kdy pádem pod nohy nabíhajícího Pavlíčka stačil brankář Petrželka zneškodnit jednu z šancí domácích a o tři minuty později kdy Polák neproměnil další šanci po Bučkově přihrávce zleva, když se nechal brankářem vytlačit až za brankovou čáru, ovšem mimo branky. Když pak skončila střela D. Steinbergera na bránícím soupeři, přišla další tutovka pro Poláka, ale ten ani tentokrát tváří v tvář nedokázal překonat vybíhajícího Petrželku. Příležitost k reparátu měl po dlouhém vysunutí Královcem Polák šest minut před koncem, ale ani tentokrát sám proti výborně vybíhajícímu Petrželkovi tutovku neproměnil. V 85. minutě stačil hostující gólman vyrazit volej D. Steinbergera z šestnáctky na roh. Tři minuty před koncem podnikli hosté jeden z ojedinělých útoků, Radil oslovil B. Soukupa a ten technickou střelou ze 14 metrů k levé Noskově tyči snížil na 5:2. Na stavu už nic nezměnil náběh hostujícího Melichara, před nímž musel Nosek před vápnem odvracet míč, ani akce P. Steinbergera na druhé straně, zakončená střelou do bránících hráčů a tak si domácí zcela zaslouženě připsali tři body a na stejný rozdíl odskočili poraženému celku na čele tabulky a na dva body druhému Tachovu B.

Branky: 6., 32. Buček, 20. P. Steinberger z PK, 34. Kreuz, 47. Polák – 14. Radil, 87. B. Soukup.

Rozhodčí: Homr – Stökl, Cihlář, ŽK: 3:0 (60. Vavřík, 74. Pavlíček, Královec). Diváků: 100.

Sokol Postřekov: Nosek – Závodný, Kuželka, Pavlíček, Královec – Kreuz (71. Ledvina), Mach (79. Karlík), Vavřík (62. D. Steinberger), P. Steinberger – Buček, Polák.

Slavoj Chodová Planá: Petrželka – Šmolík, Kutička (74. Abramčuk), P. Sykal, Benedikt – Kunc, T. Sykal, B. Soukup, Melichar – R. Soukup, Radil.