Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALČFL: J. Domažlice - SK Viktoria Jirny 1:1 (1:0)

Ve druhém domácím vystoupení v rámci 21. kola České fotbalové ligy hostila Jiskra SK Viktorii Jirny, v jejímž kádru je bývalý Sparťan Marek Kincl a dva nigerijští bratři Tochukwu a Mcdona Mbahovi. Domácí trenér Purkart stále nemůže počítat s ploténkami laborujícím Františkem Dvořákem a to je velké oslabení ofenzívy Jiskry, zvláště když na zkušenou do Sokolova odešel i kanonýr Došlý.
Domácí byli v úvodu zápasu lepším týmem, ale po dvaceti minutách soupeř hru vyrovnal, aby ve druhém dějství tahal za delší konec a sahal po vítězství, ale to už se samozřejmě na domácích projevila únava z ‚anglického týdne,‘ kdy vložený středeční zápas Poháru České pošty na hřišti Viktorie Plzeň odčerpal hráčům hodně sil. Jak mohli být v Domažlicích spokojeni s výkony rozhodčích v průběhu celé podzimní části ČFL, tak jarní povětří jakoby i s rozhodčími dělalo zázraky a ti nyní pískají někdy až velmi nepřesně. Tak, jako se minulý zápas na Střelnici nevydařil Milanu Makovičkovi, tak ani Jaroslav Jedlička se svými asistenty vůbec nepřesvědčili o svých kvalitách a diváci jim to dávali hlasitě najevo.

Hned v úvodní minutě pronikl po levé straně domácí Petráček, ale jeho střelu z úhlu zneškodnil hostující brankář Štěpnička. Na druhé straně rozehrál tr. kop Szabo, ale Bauer hlavou nebezpečí odvrátil. V 7. minutě rozehrál domažlický Bárta zprava rohový kop, ale Mužíkův volej zpoza šestnáctky stačili hosté zblokovat a z protiútoku se jirnští snažili Vandasovým centrem zleva ohrozit Ticháčka, ale ten ve vzduch míč zachytil a v klidu rozehrál. O čtyři minuty později napřáhl ze 20 metrů domácí kapitán Mužík, ale míč směřující pod břevno stačil Štěpnička vytěsnit nad branku. Ve 13. minutě rozehrál hostující Križan tr. kop ze 30 metrů, ale míč hlavou nasměroval Stehlík z 10 metrů nad Ticháčkovu branku. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale domácí byli v ofenzívě pilnější. Tr. kop Mužíka skončil na těle bránících hostů a následně mimo jejich branku, v 18. minutě pak odvrátil na druhé straně Bárta hlavou centr hostů zleva na roh. Ve 25. minutě napřáhl z 19 metrů domažlický Javorský, hrající s obličejovou maskou, ale hosté jeho pokus stačili zblokovat. Když na druhé straně Ticháček vyboxoval Križanův tr. kop, přišla 27. minuta a kolmice na nabíhajícího Leitla, který se prodral do šestnáctky soupeře, kde jej nedovoleně zastavil Parys a byla na světě penalta. Tu bez problémů proměnil Mužík a poslal domácí do vedení – 1:0.  Ve 34. minutě si Ticháček poradil s tr. kopem hostujícího Križana a na druhé straně po rychlé akci Petráčka a Leitla stačili hosté odvrátit přihrávku na číhajícího Bezděka. Hosté pomalu přebírali iniciativu, ale se dvěma centry do svého pokutového území si domácí poradili a další centr skončil v Ticháčkových rukavicích. Ve 36. minutě nevyšel odkop domácímu Růžičkovi, ale Ticháček výborně zareagoval, včasným vyběhnutím zblokoval Sukovu střelu zprava z hranice šestnáctky. O dvě minuty později pak musel domažlický gólman řešit tr. kop Križana vyboxováním míče do pole a ve 40. minutě stačili domácí po Sukově centru a hlavičce Szaboa nebezpečí odvrátit odkopem. Domažličtí se dostali ke slovu ve 41. minutě, ale Petráček mířil hlavou u vzdálenější tyče po Mužíkově tr. kopu vedle jirnské branky. Ve 44. minutě se domácí zlobili na rozhodčího Jedličku, když neodpískal tvrdý faul na Javorského kousek za pokutovým územím hostů a po protiútoku musel zasahovat Ticháček, který zneškodnil Križanův centr zprava.

I v úvodu druhého poločasu začali aktivněji hosté, první však prověřil z tr. kopu hostujícího brankáře Štěpničku Mužík, ale ze 30 metrů jej nepřekvapil. V 50. minutě se z tlaku hostů vyvinul před Ticháčkem závar, ale Vandasovu střelu z úhlu stačili domácí zblokovat. O tři minuty později rozehrál na druhé straně ze 30 metrů tr. kop Mužík, ale hosté nebezpečí odvrátili. V 57. minutě si s Hájkovým centrem poradil domácí gólman, poté následoval závar před domažlickou brankou, ale nic z toho nebylo. Neúspěšné byly i dva Mužíkovy rohové kopy zprava, které hosté ze vzduchu odvrátili, ani pěkný Leitlův průnik po pravé straně, zakončený střelou z úhlu, kterou hosté zblokovali. Domácí na chvíli hru vyrovnali a dostali se několikrát k nadějným akcím, ale docházející síly nedovolovaly, aby se do šestnáctky hostů přemístilo více domažlických, takže centry nikoho nenašly. V 63. minutě po Leitlově autovém vhazování vznikl před Štěpničkou závar, ale míč nakonec skončil pod tělem jirnského gólmana. O pět minut později už zase na hřišti vládli hosté, ale Križanův tr. kop vyboxoval Ticháček a se slabou střelou téhož hostujícího hráče si o chvíli později  poradili domácí zadáci. V 72. minutě nemohl slabou střelou hostující Hájek překvapit rozchytaného Ticháčka, ale o pět minut později se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání, když se po Jandzikově tr. kopu hlavou prosadil střídající Mcdon Mbah, který z houštiny těl překvapil domácího gólmana – 1:1. V 82. minutě se po závaru před domácí brankou dostal k zakončení z těžkého úhlu Kincl, ale střelou přes hlavu mířil nad Ticháčkovu branku. Domácí o sobě dali vědět pět minut před koncem, ale střely Mužíka a Brauna z hranice šestnáctky skončily na tělech soupeřů. V 87. minutě trefil z tr. kopu z 30 metrů hostující Bukač jen domácí zeď, k odraženému míči se dostal Szabo, ale volejem z 18 metrů těsně přestřelil domácí svatyni. Když pak stačili domácí zadáci odvrátit dva střelecké pokusy hostů a Jandzikův tr. kop skončil v Ticháčkových rukavicích, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Jedličky a body se dělily.

Branky: 28. Mužík PK - 77: M. Mbah.

Rozhodčí: Jaroslav Jedlička - Vitner, Teuber.

ŽK: 37. Mužík (DO), 55. Bezděk (DO) - 68. Jandzík (JI), 8O. Kincl (JI). Diváků: 300.

J. Domažlice: Ticháček - Dirnbek, Růžička, Bauer, Bárta - Leitl, Braun, Mužík, Javorský (84. Marič), Petráček 46. Vojtko) - Bezděk. Trenér: Stanislav Purkart.

SK Jirny: Štěpnička - Parys, Stehlík, Kejha, Hájek (86. Šašek) - Suk (54. Kincl), Dubský (76. Bukač), Szabo, Križan (68. Mbah M.) - Mbah T., Vandas (65. Jandzík). Trenér: Josef Jícha.

Pokud by někdo měl zájem o tištěné fotografie (kvalitní inkoust i papíry) formátu 10x15 cm za cenu 6.-Kč/ks, je možné je objednat podle čísla fotografie na e-mailové adrese: v.kotlan@seznam.cz

Detail [›]
Domažlice-Jirny 01
Detail [›]
Domažlice-Jirny 02
Detail [›]
Domažlice-Jirny 03
Detail [›]
Domažlice-Jirny 04
Detail [›]
Domažlice-Jirny 05
Detail [›]
Domažlice-Jirny 06
Detail [›]
Domažlice-Jirny 07
Detail [›]
Domažlice-Jirny 08
Detail [›]
Domažlice-Jirny 09
Detail [›]
Domažlice-Jirny 10
Detail [›]
Domažlice-Jirny 11
Detail [›]
Domažlice-Jirny 12
Detail [›]
Domažlice-Jirny 13
Detail [›]
Domažlice-Jirny 14
Detail [›]
Domažlice-Jirny 15
Detail [›]
Domažlice-Jirny 16
Detail [›]
Domažlice-Jirny 17
Detail [›]
Domažlice-Jirny 18
Detail [›]
Domažlice-Jirny 19
Detail [›]
Domažlice-Jirny 20
Detail [›]
Domažlice-Jirny 21
Detail [›]
Domažlice-Jirny 22
Detail [›]
Domažlice-Jirny 23
Detail [›]
Domažlice-Jirny 24
Detail [›]
Domažlice-Jirny 25
Detail [›]
Domažlice-Jirny 26
Detail [›]
Domažlice-Jirny 27
Detail [›]
Domažlice-Jirny 28
Detail [›]
Domažlice-Jirny 29
Detail [›]
Domažlice-Jirny 30
Detail [›]
Domažlice-Jirny 31
Detail [›]
Domažlice-Jirny 32
Detail [›]
Domažlice-Jirny 33
Detail [›]
Domažlice-Jirny 34
Detail [›]
Domažlice-Jirny 35
Detail [›]
Domažlice-Jirny 36
Detail [›]
Domažlice-Jirny 37
Detail [›]
Domažlice-Jirny 38
Detail [›]
Domažlice-Jirny 39
Detail [›]
Domažlice-Jirny 40
Detail [›]
Domažlice-Jirny 41
Detail [›]
Domažlice-Jirny 42
Detail [›]
Domažlice-Jirny 43
Detail [›]
Domažlice-Jirny 44
Detail [›]
Domažlice-Jirny 45
Detail [›]
Domažlice-Jirny 46
Detail [›]
Domažlice-Jirny 47
Detail [›]
Domažlice-Jirny 48
Detail [›]
Domažlice-Jirny 49
Detail [›]
Domažlice-Jirny 50