11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Jiskra potřetí v řadě prohrála

Ve dvacátém kole třetí nejvyšší soutěže v ČR zavítal devátý celek tabulky do Pražských Kobylis, kde jej na útulném stadionu čekala místní Admira, která byla aktuálně na 14. místě a je farmou pražské Slávie. Domácí byli jediným celkem, kterému se na podzim podařilo dobýt domažlickou Střelnici vítězstvím 2:0. Jiskře se v týdnu podařilo dotáhnout registraci slovinského obránce Nina Dirnbeka. Pražská disciplinárka FAČR omilostnila útočníka Františka Dvořáka, který však nemohl pro zdravotní problémy nastoupit. Naopak potrestala stopem na jedno utkání univerzála Jiřího Bártu za vyloučení s FC Chomutov. Jiří už ale mohl nastoupit odpoledne za domažlickou rezervu v utkání s FK Nepomuk. V základní sestavě nastoupil kromě Dirnbeka i další srbský internacionál Dorde Marič. Celé utkání doprovázel nepříjemný déšť, který obou mužstvům stěžoval kombinaci.

FK Admira Praha - TJ Jiskra Domažlice 2:1 (0:1)

Jiskra do utkání vstoupila bleskovým gólem. Po autovém vhazování se po levé straně probil Tomáš Petráček nacentroval balon kousek před malé vápno, kde domácí Marek Paťha ve snaze odkopnout balon ho poslal za záda domácího brankáře Petra Víška a hosté bleskově vedli 0:1. To uběhla 1 minuta a 44 sekund. Domácím se povedlo v páté minutě vyrovnat, protože však postranní rozhodčí Vladimír Melničuk odmával ofsajd, hlavní sudí Petr Berka gól neuznal. V 10. minutě zahrávali domácí trestný kop Davidem Snopem, ale Martin Ticháček výborně sebral možnost domácím něco z toho vytěžit. Stejně zasáhl domažlický brankář i po trestném kopu ve 13. minutě, kdy musel míč boxovat do pole. V patnácté minutě kombinovala Jiskra, hostující kapitán Petr Mužík byl metr před šestnáctkou faulován. Sám postižený pak z nařízeného tr. kopu "líznul" levou tyč Víškovi svatyně. Na druhé straně zahrávali domácí po postrčení Marka Bauera trestný kop z 22 metrů Snopem, Ticháčkovi kluzký míč vypadl a domácí zahrávali rohový kop. Po dvaceti minutách zahrával domácí Štěpán Zahálka rohový kop, na který si naběhl Ondřej Vosický, ale hlavičkoval do země a Ticháček byl na místě. Ve 26. minutě se tvrdou střelou prezentoval Petráček, ale domácí zadáci jí srazili na roh. Ten třikrát rozehrával z levé strany Mužík, ale změnu skoré ani jedna standardka nepřinesla. Po půl hodině hry se agilní Petráček prosadil přes dva hráče hostů a z malého vápna a jeho střelu musel z prázdné branky dlouhým odkopem odvracet domácí Ondřej Herc. Ve 33. minutě vyrobili hostující obránci minelu, domácí Pavel Vyhnal se prodral až před Ticháčka, který musel vyrážet jeho střelu na aut. O minutu později nařídil rozhodčí Berka trestný kop za faul na domácího Vyhnala na pravém rohu šestnáctky. Z trestného kopu mířil těsně nad ticháčkovu bránu Paťha. V závěru poločasu se do 100% šance dostal Tomáš Petráček, kterého vysunul dlouhým výkopem Pyrka. Petráček se prosadil přes dva hráče, šel sám na Víška, který mu však tvrdou střelu vyrazil na rohový kop. Po rohu Mužíka musel Víšek míč nadvakrát boxovat do pole.
Začátek druhé půle patřil domácím, kteří chtěli, s pro ně nepříznivým stavem, něco udělat. Hosté působili zakřiknutě a nedařila se jim kombinace. V 54. minutě zahrávali domácí trestný kop a Snop trefil jen zeď. O minutu později zahrával Paťha trestný kop a Jiří Mošna hlavičkou trefil tyč Ticháčkovi branky. V 64. minutě zahrával trestný kop Mužík a povedenou Bezděkovu hlavičku k pravé tyči musel Víšek vyrážet. Minutu nato opět ta samá situace a Dirnbekova hlavička těsně vedle levé tyče, hodně Víška vystrašila. Paradoxně, když se hosté dvěma velkými šancemi vymanili z úvodního náporu, přišel ze zamračeného nebe trest v podobě vyrovnávající branky. Běžela 66. minuta, když domácí rozehráli z levé strany ze 30 metrů trestný kop a na malém vápně se hlavou trefil Ondřej Vosecký - 1:1. O pět minut později mířil po trestném kopu hostujícího Mužíka Bauer vedle pravé tyče soupeřovy branky. V 76. minutě vysunul Bezděk Leitla, jehož povedenou střelu Víšek vyrazil na roh. V další minutě přišla pro hosty pohroma. Domácí brankář Víšek dlouhým výhozem založil rychlou, pohlednou akci na jejímž konci domácí Pavel Vyhnal střelou z levé strany do levého dolního rohu podruhé překonává Ticháčka - 2:1. Domácí měli ještě jednu šanci střídajícím Tomášem Petrem v 78. minutě, ale rozhodčí Henych odmával ofsajd. Závěr už si domácí střídáním a rozkouskováním hry pohlídali. Domažlice klesly na desátou příčku tabulky s 28 body mají lepší skoré než 11. Meteor Praha. Admira si polepšila o dvě místa a posunula se na 12. místo. Jiskru nyní čeká tzv. anglický týden. Ve středu 26. března od 16:00 hodin odehraje odvetu osmifinále poháru České pošty v Plzni v Doosan areně s Viktorií Plzeň. V neděli 30. března od 15:00 hodin se na Střelnici představí šestý tým tabulky, mužstvo známého ,,šíbra" Jíchy - Viktorie Jirny. Na podzim se Jiskra cítila právem poškozena za odpískanou penaltu na Marka Kincla v závěru utkání, když prohrála 3:2.

Admira Praha: Petr Víšek – Ondřej Herc, Jan Martinic ,Marek Paťha,Jiří Mošna, Ondřej Vosický, Jiří Kurek, Tomáš Majer, Pavel Vyhnal, David Snop, Štěpán Zahálka.Trenér: Jiří Tesař

Jiskra Domažlice: Martin Ticháček – Nino Dirnbek, Marek Bauer, Michal Růžička, Mateuzs Daniel Pyrka - Dorde Marič (46. Lukáš Bezděk), Pavel Javorský (79. Daniel Mateuzs Pyrka), Milan Braun, Petr Mužík, Luděk Leitl - Tomáš Petráček. Trenéři: Stanislav Purkart a Pavel Wolf.
Rozhodčí: Petr Berka - Vladimír Melničuk, Karel Henych.
ŽK: 0:2 (13. Luděk Leitl a 61. Mateuzs Dan Pyrka)