11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

I. B třída: S. Postřekov - Sp. Klenčí 7:1 (4:1)

Ve 14. kole fotbalové I. B třídy se hrálo chodské „El Clásico,“ ve kterém Sokol Postřekov hostil celek Spartaku První chodská Klenčí. Domácí se jako slušní hostitelé tentokrát nezachovali a nevýraznému soupeři nastříleli „sedm kulí jako v Sarajevu!“ Domácí byli od začátku do konce zápasu lepším celkem, snad s výjimkou druhé čtvrthodinky první půle, kdy hosté dokázali srovnat hru, s děravou obranou, pro kterou byl vždy problém uklidit včas míč do bezpečí, si pohrávali jako kočka s myší a naprosto zaslouženě vysoko vyhráli.

Nejprve se osmělili hosté, ale s jejich nebezpečným centrem si Nosek nadvakrát poradil. Po úvodním oťukávání se v 11. minutě prodral po levé straně domácí Buček, ale jeho střelu z úhlu Sokol vytěsnil nad břevno. Smolnou se pro hosty ukázala být 13. minuta, kdy si míč k tr. kopu postavil Mach a z dobrých 22 metrů to trefil pod pravou Sokolovu šibenici – 1:0. Domácí přišpendlili soupeře před jeho šestnáctkou, ale Steinbergerův rohový kop Sokol zneškodnil a tak přišla 17. minuta, kdy Kuželka zatáhl míč po levé straně, po stříleném centru se míč odrazil k postřekovskému kanonýru Bučkovi a ten do odkryté branky zvýšil z malého vápna na 2:0. Domácí nepolevili v úsilí, ale Steinbergerovu střelu po akci aktivního Poláka srazili hosté na roh. Klenečtí zahrozili ve 22. minutě, ale když Psutkův tr. kop vyboxoval Nosek do pole, prodral se do šestnáctky hostující Kabourek, ve snaze o centr inkasoval šlapák a rozhodčí Šiška nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Psutka – 2:1. Kdo se těšil, že zápas dostává nový náboj, byl zklamán. Hosté se totiž opět postupně dostali do defenzívy, ale ubránili se po dvou rohových kopech velkým závarům před svojí brankou, a když se po další podobné standardce dostal k hlavičce z 8 metrů Němec, byl na místě Sokol. Spartakovci o sobě dali vědět pouze centrem I. Hromníka, který domácí odvrátili a hned z protiútoku po levé straně museli odvracet hlavou Polákovu střelu z úhlu na roh. Ten rozehrál zprava Steinberger, před Sokolem to opět vřelo, Polákův pokus o střelu ze vzduchu se odrazil k Bučkovi a ten mohl zblízka zakončit i poslepu – 3:1. Těsně před obrátkou neuhlídal s chutí hrajícího Poláka klenečský obránce, který si navíc nerozuměl s vlastním brankářem a smát se proto mohl Polák, který se uvolnil a střelou z 10 metrů zvýšil na 4:1.

Hosté měli blízko ke snížení hned po obrátce, kdy před Noskem vznikl po Psutkově tr. kopu závar, nehlídaný Kabourek poslal hlavou míč do levé postřekovské tyče a následnou Čiperovu střelu domácí zadáci srazili na roh. Pak už se opět chopili dirigentské hůlky domácí, aby pokračovali ve svém kvapíku. V 57. minutě minul zprava vzdálenější tyč Sokolovy branky Vavřík a poté zakončil trmu vrmu před brankou hostů střelou nad břevno střídající Landrgott. Hosté měli slibnou možnost ke skórování v 52. minutě, kdy T. Hromník našel rozběhnutého Němce, ale ten si pozici nepřipravil a nevydařenou střelou o hodně minul Noskovu branku. To domácí si vedli o pět minut později lépe, když se na pravé straně uvolnil Polák, centrem našel střídajícího Kreuze a ten pohotovým volejem zpoza šestnáctky zvýšil na 5:1. Domácí galapředstavení však ještě nekončilo a tak museli hosté srazit na roh Bučkovu střelu a po Machově rozehrání zamířil Polák hlavou vedle vzdálenější tyče. Čtvrthodinu před koncem vytěsnil klenečský gólman Sokol na roh Landrgottův pokus z hranice šestnáctky, ale v 77. minutě našel domácí Vavřík volného Kreuze, ten se s míčem nepáral a volejem z 8 metrů upravil na 6:1. Deset minut před koncem propadl sice po Machově tr. kopu míč do klenečské branky, ale pro faul Bučka na brankáře Sokola gól uznán nebyl. Další velký závar před brankou hostů vznikl v 86. minutě, ale ani ze dvou střel se domácím míč do sítě dopravit nepodařilo. O tři minuty později se uvolnil postřekovský Buček, našel opět nehlídaného Kreuze, ten ukázal, že koncovky umí a volejem z 11 metrů uzavřel účet zápasu na 7:1.

Branky: 13. Mach, 17., 37. Buček, 44. Polák, 68. Němec, 77., 88. Kreuz – 24. Psutka.
Před 120 diváky řídil rozhodčí Šiška. ŽK 0:2.

Sokol Postřekov: Nosek – Závodný, Pavlíček, Němec, Královec (Paša) – Vavřík (78. Ledvina), Mach, Kuželka, Steinberger (58. Landrgott) – Polák (71. Kreuz), Buček.

Spartak Klenčí: Sokol – Hula, Mifek, Řezníček, Čech J. – Čech V., Hromník T., Hromník I., Čipera – Kabourek (55. Němec), Psutka.