11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

FK Horažďovice-J. Domažlice 1:0 (1:0).

Domažlice, které se kvůli zranění musely obejít bez Šota a Rejthara, ve svém premiérovém divizním vystoupení zaplatily krutou nováčkovskou daň, když byly většinu zápasu lepším týmem, ale hráči nedokázali v prvním poločase proměnit tři výborné šance, trefili tyč a těsně před obrátkou, po jediné individuální chybě inkasovali rozhodující gól...

Hosté domácí zaskočili aktivní hrou a od úvodního hvizdu nepřesného rozhodčího Vnuka, byli v ofenzívě nebezpečnější, zatímco domácí se k ohrožení soupeřovy branky kvůli nepřesné kombinaci dostávali je sporadicky. Ve 2. minutě po Černého centru zprava skončila Bublíkova teč vedle vzdálenější tyče domácí branky. O pět minut později se uvolnil domažlický záložník Černý, ale jeho střelu zpoza šestnáctky Věneček bez problémů kryl stejně, jako si na druhé straně poradil s pokusem domácího Beránka brankář Mleziva. Složitější situaci musel domažlický gólman řešit ve 14. minutě, kdy po levé straně unikl Horváth, ale jeho střelu z úhlu Mleziva vyrazil na roh. V zápětí se na druhé straně po akci Černého dostal do nejvyloženější šance hostů Bublík, který celé 4 sekundy s míčem na malém vápně vymýšlel jak položit brankáře, až trefil jeho tělo, míč se odrazil k Schötterlovi, jehož střelu z 15 metrů srazili domácí na roh. V 16. minutě vyzkoušel Věnečkovu pozornost z šestnáctky Schötterl a o chvíli později skončil Bublíkův volej ze střední vzdálenosti nad domácí brankou. Ve 25. minutě stačili domácí zastavit Mifkův průnik po levé straně za cenu rohového kopu, který rozehrál zleva Šámal, na přetažený míč si naběhl u vzdálenější tyče Strejc, jehož volej z 10 metrů skončil těsně vedle levé tyče horažďovické branky. O dvě minuty později zatáhl po pravé straně míč domažlický Černý, centrem našel Bublíka, který míč hlavou postrčil k Šámalovi, ale jeho střela volejem z 10 metrů, mířila vedle pravé Věnečkovy tyče. Ve 29. minutě po další útočné akci hostů se ke střele bez přípravy dostal Tesař, ale překonaného Věnečka zastoupila jeho levá tyč, míč se odrazil k Mifkovi, jehož volej z 10 metrů srazili domácí obránci. Horaždovičtí se jen sporadicky dostávali před soupeřovu šestnáctku. Ve 30. minutě po tr. kopu Balouška stačil Horváthův centr odvrátit Strejc a hra se opět nadlouho přestěhovala k domácí šestnáctce. Nejprve Schötterlův centr postrčil hlavou Bublík na Šámala, ale jeho volej z šestnáctky byl velmi nepřesný. Ve 34. minutě se ke střele z 20 metrů dostal Mifek a Věneček musel předvést parádní robinsonádu, aby vytlačil míč na roh. Na druhé straně pak pálil Horváth ze 25 metrů hodně nepřesně. Ve 39. minutě po Strejcově centru zprava se míč odrazil k nabíhajícímu Machovi, ale Věneček pádem pod nohy a se štěstím míč nadvakrát zachytil. Rozhodující okamžik přišel v době, kdy vrcholil tlak hostů. Ve 41. minutě domažlický Paul rozehrál nedůrazně na Vacka, přihrávku vystihl Beránek, poslal dopředu nabíhajícího Horvátha, jehož střelu sice Mleziva vyrazil, ale k míči se opět dostal Beránek a doslova propasíroval míč za Mlezivova záda – 1:0.

V úvodu druhého poločasu byli aktivnější domácí, ale Vaiglovým centrem zprava si Mleziva poradil stejně, jako s přihrávkou Krejčího o chvilku později. V 51. minutě stačili hostující zadáci zblokovat Horváthovu střelu ze 25 metrů a o tři minuty později zamířil volejem ze střední vzdálenosti Zámeček. Domažličtí se dostali do hry po čtvrthodině a opět postupně získali mírnou převahu. V 64. minutě skončil Machův pokus ze 20 metrů vedle pravé domácí tyče a o tři minuty později pěkně individuálně prošel soupeřovou obranou Šámal, ale jeho centr stačili domácí zblokovat. S přibývajícím časem se hosté stále více pouštěli do útočení a domácí se snažili o brejky do vysunuté obrany. Hodně starostí dělali Beránek s Horváthem, kteří několikrát šli dva proti jednomu, ale obětavě se vracející zadáci jejich snahy stačili vždy zmařit. Tak tomu bylo i v 69. minutě, kdy jejich rychlý průnik zastavili hosté za cenu rohového kopu, po něm se ke střele dostal Jůda, ale Tesař jeho pokus zblokoval. Na druhé straně po Schötterlově rohovém kopu zprava se ke střele volejem dostal Vacek, ale zpoza šestnáctky mířil nad horažďovickou branku. Hostům už v ofenzívě chyběla lehkost z první půle a do nebezpečných situací se jen těžko dostávali. Když domácího gólmana nepřekvapila Bublíkova technická střela z otočky, řítili se opět v 78. minutě domácí útočníci na Mlezivovu branku, ale Horváth, která se ocitl tváří v tvář domažlickému gólmanovi, technickou střelou zleva ze 14 metrů, obhodil spolu s brankářem i jeho levou tyč. Při dalším, nadějném pokusu o brejk, skončila snaha domácích nepřesnou finální přihrávkou. V 87. minutě trefil z tr. kopu domácí Beránek jen domažlickou zeď, ale o minutu později poslal do sóla Vaigl Horvátha, který však tentokrát z 15 metrů trefil levou Melzivovu tyč. V 90. minutě hosté reklamovali po nepřehledné situaci před domácí brankou hraní rukou, ale penalta se nepískala a vzápětí na druhé straně po Beránkově centru se míč z Horváthovy hlavy otřel o vnější hranu levé Mezivovy tyče. V nastaveném čase ještě po Vackově přihrávce stačil Věneček pádem pod nohy zmařit šanci Mifka a poslední možnost vyrovnat měli hosté po faulu na pronikajícího Schötterla, ale Mach z tr. kopu ze 17 metrů trefil jen zeď domácích a odražený míč poslal volejem ze 20 metrů Mifek nad domácí branku.

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Paul, Vacek, Mifek – Černý, Šámal, Mach, Tesař, Bublík – Schötterl. Trenér: Miroslav Moravec.

Sestava Horažďovic: Věneček – Baloušek, Brůha, Krejčí, Zámeček – Šafanda, Jůda (72. Sova), Vaigl, Pavlík (78. Michálek) – Beránek, Horváth. Trenér: Karel Krejčí.