17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: J. Domažlice - FK Kunice 1:0 (1:0)

V posledním, 16. kole České fotbalové ligy hostila 10. Jiskra Domažlice osmý celek tabulky - FK Kunice. Domácí trenér Stanislav Purkart se musel obejít bez zraněného Brauna, hostující trenér Peřina se musel obejít bez výraznějších opor z Dukly Praha, jejíž jsou Kunice farmou, protože Dukla hraje rovněž v sobotu svůj mistrovský zápas. Zatímco v prvním poločase dominovali domácí, kteří měli více ze hry a vytěžili z toho vedoucí Dvořákův gól, obraz hry ve druhém poločase byl naprosto jiný, neboť oslabení domácí se zatáhli před svojí šestnáctku a dovolili soupeři, aby je téměř celý druhý poločas obléhal. Tlak hostů byl chvílemi drtivý, ale domácí obrana pracovala spolehlivě, odvracela jeden centr za druhým a co přes ní prošlo zneškodnil výborný Ticháček.

Hned v první minutě se dostal ke střele domácí Dvořák ale z 20 metrů minul pravou Tetourovu tyč. Ve 4. minutě našel domácí Dvořák nabíhajícího Knakala, který z pravé strany odcentroval ale hosté míč srazili na roh. O dvě minuty později zatáhl míč po pravé straně hostující Radoš, našel volného Svobodu, ale jeho střelu z úhlu z 13 metrů brankář Ticháček zneškodnil. Poté se hra přestěhovala mezi šestnáctky, přelévala se z jedné strany na druhou, ale  k ohrožení žádného z brankářů nedošlo. Ve 14. minutě zatáhl míč po pravé straně domácí Leitl, ale jeho centr hosté odvrátili a o pouhou minutu později se dostal ke střele z 19 metrů domácí Mužík, ale trefil jen bránícího soupeře. V 16. minutě zneškodnil hostující brankář Tetour centr domácího Došlého z levé strany a na druhé straně po akci v hostujícího Micky stačil hlavou odvrátit centr domažlický Knakal. Domácí hýřili aktivitou, ale Došlému centr z pravé strany stačili hosté srazit na roh a o chvíli později si se střelou M. Pyrky z 20 m poradil Tetour. Ve 26. minutě našel kunický Micka nabíhajícího Svobodu, ale ten zleva z 16 m jen těsně minul bližší Ticháčkovu tyč. O minutu později musel domácí gólman na zem, aby zneškodnil šanci hostujícího Svobody a vzápětí si poradil i se střeleckým pokusem Rejhona ze střední vzdálenosti. Ve 29. minutě se pěkně v pokutové území hostů uvolnil domácí Došlý, ačkoliv byl faulován, rozhodčí ponechal hru běžet, k míči se dostal Leitl, který zpětnou přihrávkou našel volného Dvořáka a jeho volej z 10 metrů znamenal vedení domácích - 1:0. Ve 31. minutě se pěkně uvolnil hostující Svoboda, ale s jeho pokusem ze 17 metrů si brankář Ticháček poradil. O tři minuty později byl při střele faulován domácí Mužík, ale nařízený trestný kop Knakal nevyužil stejně, jako na druhé straně o chvíli později kunický Balšánek. Ve 38. minutě stačili hosté srazit Došlého střelu z 15 metrů na roh, který rozehrál zprava Bárta na Mužíka, jehož tvrdý volej z 19 metrů stačili hosté zblokovat. O minutu později putoval míč po ose Došlý - Bárta - Dvořák, ale jeho volej ze 14 metrů skončil na těle jednoho ze soupeřů. S blížícím se koncem poločasu narůstala aktivita domažlických, ale bomba Mužíka byla zblokována, centr Bárty odvrácen a velmi důležitý moment přišel ve 42. minutě. Při rozhrávání rohového kopu domácích byl v brankovišti Kunic bráněn domácí Dvořák Kordiakem tak těsně, že se po něm ohnal rukou, soupeř se s výkřikem skácel k zemi a Dvořák putoval po červené kartě do sprch. Tento moment zásadně ovlivnil průběh zbytku zápasu, ve kterém se oslabení domažličtí převážně jen bránili a několikrát se štěstím uhájili čisté konto. Když se ve 43. minutě netrefil mezi tyče volejem domácí Leitl, který jen těsně minul levou Tatourovu šibenici a na druhé straně po Mickově centru zprava minul hlavou Ticháčkovu branku Svoboda, šlo se do šaten lépe domácím.

Od začátku druhé půle se aktivity chopili hosté, zatlačili domácí před jejich šestnáctku a snažili se dobýt Ticháčkovu svatyni. Nejprve však se do útočení pustil domácí Knakal, ale skončil s míčem vedle soupeřovy branky. Pak již se nebezpečí valilo ve vlnách na branku Jiskry. Nejprve si s tr. kopem Micky poradil Ticháček a stejně tak i s nedůraznou střelou Svobody z 18 metrů. V 53. minutě zastavil rodící se šanci hostujícího Rejhona odpískaný ofsajd a o dvě minuty později se po Svobodově akci dostal ke střele zleva z 8 metrů Jíra, ale Ticháček výtečným reflexivním zákrokem jeho střelu vytlačil na roh. Na druhé straně stačil těsně před nabíhajícím Došlým odvrátit míč do bezpečí odkopem brankář Tetour. V 59. minutě neuspěl s centrem konický Radoš a na druhé straně pronikl po levé straně domažlický Bárta, našel volného Bauera, ale jeho volej z 18 metrů minul o kousek levou kunickou šibenici. V 62. minutě se uvolnil hostující Micka, našel vlevo našlápnutého Jíru, ale Ticháček opět mužstvo podržel, když jeho střelu z 12 metrů z úhlu vyrazil na roh. Před malé vápno domácích létal jeden centr za druhým, ale domácí zadáci, někdy i se štěstím, stačili nebezpečí odvracet. V 67. minutě se opět vytáhl Ticháček, když stačil Mickovu hlavičku z 8 metrů, po Radošově centru, reflexivně vytlačit nad břevno. Poté další rodící se šanci Kunic zastavil odpískaný ofsajd a vzápětí po Balšánkově centru zprava minul hlavou Kotlík bližší domažlickou tyč. Dvacet minut před koncem se po levé straně prodral hostující Hrazdíra, ale jeho centr usměrnil volejem z 10 metrů Kotlík vedle bližší Ticháčkovy tyče. V 73. minutě našel kunický Dvořák volného Micku, ale tomu střela z šestnáctky nesedla a Ticháčka nepřekvapila. V zápětí další centr hostů zblokoval Beránek a míč zachytil domácí gólman. O malou chvilku později zahrál zleva rohový kop hostující Radoš, ale Ticháček ve skrumáži míč vyboxoval do pole. Domácí se z hluboké defenzívy jen těžko vymanili v 77. minutě, ale Došlého akce po levé straně skončila střelou či centrem, který o malý kousek přelétl Tetourovu branku. Pak se domácí ubránili jednomu centru Radoše a po jeho opakování dorážel míč u vzdálenější tyče Hrazdíra, ale domácí jeho střelu z úhlu zblokovali. Domažlický brankář si potom poradil s dalším centrem soupeře a stejně tak i s Farkašovou střelou z šestnáctky, mířící k jeho levé tyči. Ani další tři po sobě přilétnuvší centry do šestnáctky Domažlic k vyrovnání nevedly, a když pak Dvořákova střela zleva minula vzdálenější šibenici a hlavička Dvořáka z 10 metrů skončila v rukavicích výborného Ticháčka, ozval se hvizd rozhodčího Grimma a vypukla domácí radost ze tří bodů.

Branky: 29. Dvořák.

HR: Tomáš Grimm, AR: Martin Svatík, Jana Šauflová. ŽK: 34. Balšánek (KUN). ČK: 42. Dvořák (DOM). Diváků: 200.

J. Domažlice: Ticháček - Knakal, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Leitl (80. Bezděk), Pyrka M., Mužík, Bárta (89. Pyrka D.) - Došlý (86. Kasýk), Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.

FK Kunice - Tetour - Radoš, Jeřábek, Štancl, Hrazdíra - Jíra (63. Kotlík), Kordiak, Micka, Balšánek, Rejhon (63. Dvořák) - Svoboda (63. Farkaš). Trenér: Jaroslav Peřina.

Ohlasy po zápasu:

Jaroslav Peřina, trenér FK Kunice: „Myslím si, že utkání hodně ovlivnilo to vyloučení ve 42. minutě. Do té doby to bylo vyrovnané utkání, my jsme se snažili kombinovat a zkoušeli jsme se tam domácím dostat po stranách a myslím, že se nám to určitým způsobem dařilo, jen jsme nebyli produktivní v koncovce, byli jsme nedůrazní. Ve druhém poločasu jsme měli hru pod svojí kontrolou, domácí neměli ani jednu jedinou nebezpečnou střelu, což bylo samozřejmě dané tím, že hráli v deseti, ale my jsme měli šancí opravdu hodně. Některé jsme jenom naší neschopností nebo naším nedůrazem branky nedotáhli do konce, abychom se alespoň snažili vyrovnat. Věděli jsme, že ve druhém poločasu budou domácí zatažení, že budeme hrát „do plných,“ oni budou hrát na brejky, hodně jsme posunuli krajní obránce, aby nám drželi šířku hřiště, čímž jsme tam vytvářeli přečíslení, ze kterého vznikaly centry, ale my jsme z nich bohužel nedokázali zakončit. Když člověk prohraje, tak vždycky úplně spokojený být nemůže, najdou se tam nedostatky, ale myslím, že to, co jsme si řekli v kabině, jsme plnili a dneska nám malinko nebylo nakloněno to fotbalové štěstí, abychom vstřelili branku a ten zápas alespoň remizovali.“

Stanislav Purkart, trenér Jiskry Domažlice: „První poločas byl po delší době z naší strany výborný, šli jsme do vedení, myslím si, že jsme měli hru pod kontrolou a měli další příležitosti, soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Až do toho vyloučení jsme hráli velmi dobře. Po tom vyloučení jsme museli trochu ubrat ne aktivitě, museli jsme zahustit střed pole na naší půlce, chtěli jsme bránit a myslím si, že se nám to dařilo. Soupeř byl dneska velmi kvalitní a párkrát se nám tam dostal a nás podržel dneska Martin Ticháček. Kdo by nebyl spokojený, když vyhraje s Kunicemi 1:0 a hrajete celý druhý poločas v deseti. Určitě jsme spokojeni, líbil se mi první poločas, kdy jsme hráli velice aktivně a ve druhém poločasu jsme to „ubojovali“ vůlí, úsilím, nechtěli jsme dostat gól, bylo na hráčích vidět, že chtějí utkání zvládnout.“