21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

I. B třída: Sokol Postřekov – Baník Zbůch 7:1 (5:0)

Polák měl nabito ostrými

V posledním podzimním kole fotbalové I. B třídy se na trávníku Sokola Postřekov -  6. mužstva tabulky, představil aktuálně 10. celek – Baník Zbůch. Konec náročné sezóny byl patrný i z toho, že mužstva měla na střídačce tři, resp. jen dva náhradníky. Domácí byli mírným favoritem zápasu a tuto svou roli stoprocentně splnili, když soupeře přehráli ve všech řadách a vyprovodil jej sedmi brankami.

Od začátku zápasu se domácí chopili mírné iniciativy, a ačkoli hosté drželi ve středu hřiště krok, v útoku se přes říznou domácí obranu nedokázali prosadit a postřekovští naopak rychlými kombinacemi na jeden dotek procházeli před brankáře Gründla jako nůž máslem. Hned v první minutě pronikl po levé straně domácí P. Steinberger, přihrávkou pod sebe našel Macha, ale ten volejem z 22 metrů zbůšskou branku přestřelil. Šok domácím mohla přinést 3. minuta, kdy ze 20 metrů napřáhl hostující Böhm a brankář Paidar jen sledoval, jak se míč odrazil od jeho levé tyče a vydal se směrem podél branky na druhou stranu. O pouhé dvě minuty později se na druhé straně uvolnil přes dva soupeře Buček, a když neměl komu přihrát, napálil míč ze střední vzdálenosti na branku, ve které nachytal špatně postaveného Gründla, který na míč nedosáhl, a domácí vedli 1:0. Hostů nechyběla snaha o ofenzívu, ale ta většinou -končila nepřesnou finální přihrávkou před šestnáctkou Postřekova. Stejně tomu bylo i v 10. minutě, kdy stačil míč sebrat těsně před nabíhajícím Böhmem gólman Paidar. O minutu později vystřelil zleva z hranice šestnáctky domácí Steinberger, míč se odrazil k Machovi, jehož pohotovou střelu však Gründl kryl. Vzápětí pronikl po levé straně P. Steiberger, ale akci zakončil střelou z úhlu mimo vzdálenější tyč. Ve 14. minutě rozehrál tr. kop postřekovský Mach, míč se odrazil k Polákovi, který jej z malého vápna zasunul do sítě – 2:0. Hosté kontrovali pouze Paumovou akcí po levé straně, zakončenou střelou nad domácí branku. O dvě minuty později poslal postřekovský Mach dopředu našlápnutého Landrgotta, ten zprava z 15 metrů vystřelil, Gründl míč vyrazil k Polákovi, který dorážkou trefil protihráče, ale odražený míč hlavou nasměroval do sítě – 3:0. Poté rodící se šanci hostů zastavil odpískaný ofsajd a na druhé straně stačil těsně před nabíhajícím Polákem odvrátil nebezpečí hostující gólman. Domácí byli pro hosty v útoku stále velkým nebezpečím a jejich rychlé akce dělaly dezorientované obraně potíže. Ve 23. minutě si Gründl poradil s pokusem Landrgotta a vzápětí tentýž domácí hráč po vysunutí Machem, zamířil z šestnáctky nad branku Zbůchu. Po půlhodině hry zakončil domácí P. Steinberger svoji rychlou akci po levé straně střelou z úhlu, vedle vzdálenější tyče. Tentýž domácí hráč zakončoval i ve 35. minutě, ale minul tentokrát pravou Gründlovu tyč. Hosté se zmohli pouze na centr zleva, který vyslal Hrdlička, ale Paidar se zaskočit nenechal. Skóre se opět měnilo ve 39. minutě, kdy střelu domácího kapitána Macha stačil zbůšský brankář vyrazit k Polákovi, který míč uklidil za jeho záda a završil tak čistý hattrick – 4:0. O deset minut později napřáhl zleva zpoza šestnáctky aktivní P. Steinberger a na jeho střelu byl Gründl krátký – 5:0. Když pak z úhlu minul Polák zbůšskou branku, Mach ji přestřelil a na druhé straně ze dvou rohových kopů nic nevytěžili hosté, šlo se do šaten výrazně lépe domácím.

I úvod druhého poločasu patřil domácím a hned ve 47. minutě rozehrál P. Steiberger tr. kop přesně na nabíhajícího Poláka, který volejem z 5 metrů zvýšil na 6:0. Poté Vavříkovu střelu zneškodnil hostující gólman, a na druhé straně domácí odvrátili Paumův tr. kop. V 54. minutě rozehrál rohový kop zleva P. Steinberger, na míč nejvýše naskočil Polák, ale hlavou míč nasměroval vedle vzdálenější tyče soupeřovy branky. Hosté kontrovali jen několika nepřesnými centry před Paidara, které domácí odvrátili. V 57. minutě se po Bučkově akci dostal k míči domácí Vavřík a střelou ze 17 metrů překonal Gründla – 7:0. Poté domácí „ubrali plyn,“ přenechali aktivitu hostům a ti se mnohem častěji objevovali před i v šestnáctce domácích. Nejprve jejich šanci zmařil odpískaný ofsajd, poté centr odvrátili domácí zadáci a s tr. kopem Böhma si poradil Paidar. V 68. minutě pronikl domácí Buček po pravé straně, ale jeho střílený centr stačil P. Steinberger usměrnit u bližší tyče jen vedle branky. Tentýž hráč pak o chvíli později zamířil zleva vedle bližší šibenice opuštěné zbůšské svatyně. Hosté se dočkali čestného úspěchu, kterým završili chvilkovou aktivitu na hřišti v 77. minutě, kdy Böhm našel centrem zprava volného Mrázka a ten z 10 metrů překonal domácího brankáře Paidara – 7:1. Domácí se poté vzpamatovali a opět se chopili otěží zápasu, ale Buček mířil volejem po Cibulkově přiťuknutí nad Gründlovu branku. Na druhé straně těsně nedosáhl ve skluzu na Mrázkův tr. kop hostující Böhm. Když pak se po Bučkově atakování hostujícího obránce dostal míč k volnému Cibulkovi a ten zazdil tutovku střelou ze 12 metrů vedle pravé tyče soupeřovy branky a s tr. kopem P. Steinbergera si Gründl poradil, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Pressla a domácí mohli jít oslavit úspěšný závěr první části soutěže.

Branky: 5. Buček, 14., 16., 38., 47. Polák, 39. P. Steinberger, 56. Vavřík – 77. Mrázek.

Rozhodčí: Václav Pressl, hráno bez karet. Diváků 60.

Sokol Poběžovice: Paidar – Závodný, Pavlíček, Němec (56. D. Steinberger), Královec – Landrgott, Mach (46. Vavřík), Kuželka, Buček, Steinberger – Polák (75. Cibulka). Trenéři: Jindřich Kapic, Petr Váchal.

Baník Zbůch: Gründl – Šiman, Lorenc, Jirka, Mrázek – Šindelář, Paum, Hrdlička, Böhm, Prokop – Hájek. Trenér: Jiří Střeštík.