15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: Sparta Praha B - J. Domažlice 4:2 (1:1)

Po vyrovnané první půli sparťané zdolali domažlickou Jiskru trefami Matouška, Keriće a Čermáka. Svěřenci Martina Haška se alespoň na chvíli vrátili na první místo.
Domažlice vstoupily do utkání velmi důrazně. Během první půle hrané za vytrvalého deště nebylo k vidění příliš mnoho šancí. Diváky v osmnácté minutě pobavila srážka Petra Mužíka s rozhodčí Olgou Zadinovou, po níž upadl pouze kapitán hostů. O tři minuty později už přišla úvodní branka střetnutí. Sparťanská kombinace sice ztroskotala na nepřesné přihrávce. Martin Nový však dokázal vybojovat zdánlivě ztracený míč na levé straně, prošel před Ticháčka a následně zkušeného gólmana prostřelil. 1:0. Domažlice dokázaly odpovědět ve 40. minutě. Petr Mužík zahrával přímý kop z levé strany. Místo centru zvolil střelu na bližší tyč, která překvapivě skončila v bráně. 1:1.

„První poločas byl vyrovnaný. Byli jsme efektivní, protože z nemnoha příležitostí, jsme využili soupeřovy chyby v obraně a dali gól. Domažlice taktéž vytěžily z minima maximum brankou ze standardky. První půle se mi nelíbila a myslím, že se nemohla líbit ani divákům," hodnotil úvodní dějství kouč Martin Hašek.

Krátce po změně stran se sparťané opět dostali do vedení. Miskovič chtěl dát kolmici za obranu, ale jeho pokus byl nepřesný. Míč se však od obránce odrazil k Martinu Matouškovi, který střílel z 22 metrů přesně do šibenice. 2:1. V 67. minutě Miskovič uvolnil na pravé straně Reitera, ten si udělal kličku do středu a přihrál před šestnáctkou Matouškovi. Jeho prudkou střelu pod břevno Ticháček však vyrazil. Rohový kop z levé strany zahrával Aleš Čermák, v závaru před bránou se pak nejlépe zorientoval dorážející Andrej Kerić a zvýšil na 3:1. „Třetí gól jsme dali paradoxně po rohu, kdy vyhrál hlavičkový souboj náš nejmenší hráč Ríša Macháč. Domažlice přitom měly velkou výškovou převahu," upozornil trenér Hašek. Čtvrthodinu před koncem Sparťané zahrávali přímý kop z poloviny hřiště přihrávkou na volného Martina Nového, který z levé strany centroval levačkou a ve vápně se hlavou prosadil Aleš Čermák. 4:1. „Skvěle rozehrané. Krásný centr Nového. Klobouk dolů před hráči, kteří se na téhle akci podíleli," chválil trenér Hašek své svěřence. Krátce na to Reiter centrem z pravé strany vybídl ke skórování Matouška, ale ten mířil nad bránu. Hosté ještě dokázali snížit v závěrečné desetiminutovce. Tečovaná střela přeplachtila Staňka, který se ještě natahoval po míči snášejícím se k brankové čáře, ale dorážející Došlý dopravil míč do sítě. 4:2. Sparťané si už dvougólový náskok pohlídali a dotáhli souboj s Domažlicemi k vítězství.

„Ve druhém poločase to bylo něco jiného. Měli jsme dobrý vstup do druhé půle. Byli jsme hodně aktivní, vypracovali si šance a dali gól opět po chybě soupeře. Hosté pak hráli na riziko a my se dostávali do brejků," uvedl Martin Hašek. „Utkání bylo nesmírně náročné, ale zvládli jsme ho, získali tři body a současné postavení v tabulce je pro nás lichotivé," upozornil sparťanský kouč, že jeho tým se minimálně na několik hodin vrátil do vedení ČFL.

Převzato z webu Sparty Praha

Ve 22. minutě se trefil domácí Martin Nový.
Ve 41. minutě srovnává P. Mužík z tr. kopu.

V 54. minutě posílá Spartu do vedení Lukáš Pouček - 2:1.
V 69. minutě zvyšuje Sparta vedení po zmatku před Ticháčkem se trefil Kerič - 3:1.
V 76. minutě přidává další gól domácích hlavou Aleš Čermák - 4:1.
V 82. minutě snížil Petr Došlý - 4:2.

Karty:   23. Pouček (SPB), 40. Pouček (SPB), 42. Miskovič (SPB) – 8. Chocholoušek (DOM), 58. Bárta (DOM), 80. Bezděk (DOM)

AC Sparta Praha B: Staněk – Sýkora (85. Záviška), Hovorka, Nový, Pauschek (58. Macháč), Čermák, Reiter, Polom, Matoušek (82. Hájek), Pouček (63. Kerič), Miskovič (73. Čavoš).

Náhradníci: Nguyen – Macháč, Záviška, Kerič, Hájek, Breda, Čavoš.

Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, Pyrka D. (79. Beránek), Bauer, Mužík, Dvořák, Leitl (61. Bezděk), Bárta (76. Kasýk), Chocholoušek, Pyrka M.  (68. Braun), Došlý.
Náhradníci: Houdek – Beránek, Braun, Bezděk, Kasýk.

Rozhodčí: Zadinová – Vnuk, Hocek. Diváků: 105.