11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - SK Strakonice 3:0 (3:0)

Ve 12. kole České fotbalové ligy hostily 7. Domažlice celkově poslední tým tabulky, farmu Dynama České Budějovice – mužstvo SK Strakonice 1908. Zatímco domácí dosud vybojovali 18 bodů a trůnili na 7. místě tabulky, jejich soupeř získal pouhých 7 bodů a s pasivním skóre 10:26 byl na samotném chvostu. To jednoznačně pasovalo domácí do role favorita a jejich vítězství se očekávalo i přesto, že v celku soupeře se objevili bývalí prvoligoví hráči Otepka a brankář Daněk. Domácí trenér musel oželet zraněného Bártu, který pro bolesti zad začne trénovat až příští týden.

Domácí začali aktivně, diktovali od začátku utkání tempo, a když se z trestňáku trefil Mužík, přineslo to jejich řad větší klid, což se projevilo zvýšením ofenzívní aktivity a dalšími dvěma brankami v Daňkově síti. Po změně stran se již domácí dopředu nehnali, přenechali hostům iniciativu, ale dobře pracující zadní řady je do šancí nepustili, a když už hrozilo nebezpečí, byl na místě brankář Ticháček. V závěru zápasu pak domažličtí hru vyrovnali, ale ani oni se do dalších šancí, díky nepřesnosti přihrávek, již nedostali. Nutno podotknout, že strakoničtí hráli v černobíle pruhovaných dresech se zlatými čísly, která velmi ztěžovala identifikaci jednotlivých hráčů.

Hned ve 3. minutě fauloval hostující Rýdel těsně před šestnáctkou Došlého, ale Mužíkův tr. kop, směřující pod břevno, vytlačil strakonický brankář Daněk nad branku. Následný Mužíkův rohový kop nasměroval hlavou vedle levé strakonické tyče Dvořák. O tři minuty později pronikl po levé straně domácí Došlý, zpětnou přihrávkou našel Mužíka, ale jeho volej z 15 metrů stačili hosté zblokovat. Poté neprošel ani centr D. Pyrky a Mužíkův tr. kop skončil mimo tři tyče v autu. Ve 13. minutě skončil pěkný ťukec Došlého, D. Pyrky a Mužíka odkopem od hostující branky. Jakkoli byli domácí aktivnější, do vedení mohli jít hosté, ale když se o minutu později probil po levé straně Kadula, stačil jeho střelu zleva ze 14 metrů Ticháček výborně vyrazit a poté zneškodnil i následující hlavičku soupeře. V 16. minutě zatáhl míč po pravé straně domácí Chocholoušek, ale jeho centr hosté srazili na roh. O minutu později napřáhl z 23 metrů domažlický Leitl, ale tečovanou střelu z 23 metrů Anek zneškodnil. Ve 20. minutě našel domácí Došlý Leitla, jehož vydařenou střelu zleva z šestnáctky Daněk výtečně vyrazil. Přetížená hostující obrana bránila i za cenu faulů a po jednom z nich na pronikajícího Došlého si postavil míč k tr. kopu Mužík a jeho brilantní kopací technika zaskočila i Daňka, kterému se nepodařilo míč směřující pod pravou šibenici vytlačit – 1:0. Ve 25. minutě stačili domácí zadáci zblokovat Kadulův pokus a o chvíli později si se Staňkovým centrem poradil Ticháček. Poté se podařilo hostům vždy na roh odvrátit nejprve tr. kop Došlého a za chvíli i stejný pokus Mužíka. Strakoničtí zahrozili ve 34. minutě, kdy zleva napřáhl Wermke, ale Ticháčkovu branku přestřelil. Ve 35. minutě dostal od Dvořáka prodloužený míč na hranici šestnáctky domažlický Došlý, parádně si „povodil“ soupeřovy zadáky, připravil si střelu a ze 14 metrů ke vzdálenější tyči zvýšil na 2:0. Hostující brankář Daněk pak musel hasit nebezpečí těsně před nabíhajícím Došlým a centr téhož hráče srazili vzápětí hosté na roh. Ten rozehrál zleva Mužík, před Daňkem vznikl velký závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Dvořák a z 8 metrů poslal míč pod břevno – 3:0. Když pak Otepkův tr. kop domácí odvrátili, poslal mužstva hvizd přesného Jedličky do šaten.

Od začátku druhé půle Jiskra polevila v ofenzívě a hosté se tlačili před domácí branku, ale Kadulův centr domažličtí odvrátili na roh a ve 48. minutě Otepka z tr kopu minul levou Ticháčkovu šibenici. V 55. minutě sice strakonický Novotný dopravil míč za Ticháčkova záda, ale pro jeho předchozí ruku gól uznán nebyl. Domácí se prezentovali jen dvěma střelami M. Pyrky nad Daňkovu branku v minutových intervalech, přičemž té druhé střele chybělo jen málo… V 57. minutě zatáhl M. Pyrka míč až od poloviny hřiště, ale jeho přihrávka na nabíhajícího Došlého byla dlouhá a domácí kanonýr střelou ve skluzu minul soupeřovu branku. Když pak o šest minut později Kadula minul zprava ze střední vzdálenosti domažlickou branku, začali domácí hru v poli vyrovnávat. V 64. minutě odcentroval zprava domažlický Knakal, ale Otepka míč odvrátil na roh a o minutu později byl při Mužíkově střele z 18 metrů Daněk pozorný. V 69. minutě zneškodnil Ticháček hlavičku strakonického Kaduly a Wermkeho centr odvrátila domácí defenzíva. Čtvrthodinu před koncem zastavil možnou hostující radost, po brance Schertlera, hvizd rozhodčího Jedličky avizující ofsajd. V 77. minutě rozehrál po Knakalově ruce hostující Otepka tr. kop. ale ani tentokrát Ticháčkovu branku netrefil. O minutu později rozehrál po faulu Rakovana na pronikajícího domácího Kasýka tr. kop Došlý, ale ze 17 metrů trefil jen zeď hostujících hráčů. Deset minut před koncem si s Rakovanovým centrem poradil domácí gólman, tr. kop Radoucha skončil na zdi a dvě minuty před koncem se dostal do šance strakonický Němec, ale jeho střelu z těžkého úhlu z 8 metrů Ticháček reflexivně vyrazil. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Jedličky vypukla radost domácích hráčů a diváků.

Branky: 23. Mužík, 35. Došlý, 40. Dvořák.

HR: Jedlička Jaroslav, AR1: Teuber, AR2: Růžička, DS: Adamec. ŽK: 81. Došlý, 84. Pyrka M. – 45. Rakovan.
Diváků: 270.

Sestava Domažlic: Ticháček - Knakal, Chocholoušek, Bauer, Pyrka D. – Leitl (66. Kasýk), Braun, Mužík, Pyrka M., Došlý 81. Beránek) – Dvořák (76. Bezděk).  Trenér: Stanislav Purkart.

SK Strakonice: Daněk – Dvořák (72. Lerch), Novák, Petráň, Novotný – Rýdel (7. Staněk, 46. Schertler) Rakovan, Otepka, Wermke (83. Havelka) – Kadula (72. Radouch), Němec.  Trenér: Pavel Malura.

Pozápasové ohlasy:

Petr Došlý, útočník Jiskry: „Chtěli jsme odčinit prohru z Meteoru, kde se nám nehrálo dobře, nevycházeli jsme z toho bloku, a v 90. minutě, kdy už to vypadalo na remízu, jsme dostali náhodný gól. Dneska jsme si řekli, že přijely Strakonice, ač mají výsledky zatím špatné, v tabulce jsou hodně dole, tak jsme chtěli odčinit tu prohru a na domácím stadionu divákům ukázat, že fotbal hrát umíme, že hrajeme ofenzívní hru se spoustou vstřelených gólů. To se nám v prvním poločasu dařilo, Munda dal z přímáku na 1:0, já jsem potom dostal od Franty krásný prodloužený balon za obranu, dal jsem gól na zadní tyč a potom ještě po rohovém kopu dal Franta Dvořák na 3:0. S první půlí jsme spokojení, ta druhá půle byla už vyústěním toho, že se soupeř snažil hodně zjednodušit hru a my jsme jim na to v podstatě přistoupili a trošku nám vázla mezihra, takže na tom asi zapracujeme teď v týdnu. Říkal nám to i trenér - abychom na Spartě uhráli co nejlepší výsledek.“

Michal Daněk, brankář SK Strakonice: „Byl to zápas o bojovnosti, my jsme ji neměli v prvním poločasu, proto jsme prohráli. Lidi, kteří tady byli asi viděli, jaké jsme dostali góly a určitě dva z nich byly docela sporné. Třetímu gólu myslím, že předcházel faul, při standardce tam našemu stoperovi někdo bouchl do obličeje, rozhodčí to neodpískal… Nechci nic hodnotit, prohráli jsme, bylo to o bojovnosti a my jsme na tom dneska v prvním poločasu byli hůř. Myslím si, že některé zápasy nehrajeme špatně, ale ta třetí liga není moc o fotbalovosti, ale spíše o té bojovnosti a to nám momentálně chybí.“

Marek Bauer, stoper Jiskry: „Byli jsme na soupeře dobře připraveni, věděli jsme, že kádr doplňují ze širšího kádru Budějovic. Chtěli jsme na ně vlétnout od začátku, být důrazní, což se nám myslím povedlo a vyhráli jsme poločas 3:0. Rozhodli jsme to větším důrazem a agresivitou ve standardních situacích, což je naše silná stránka, kterou jsme však v posledních zápasech nevyužívali. Dneska se potvrdilo, že máme vysoké hráče, důrazné a máme i individualitu v Petrovi Mužíkovi, který umí standardky zahrávat. Dneska jsme to rozhodli v prvním poločasu. Ve druhém poločasu už naše hra nebyla taková, jakou jsme asi chtěli, soupeř nás chvílemi přehrával, ale zvládli jsme to vzadu s nulou, takže je spokojenost a tři body doma.“

Jiří Lerch, vedoucí mužstva SK Strakonice: „Před zápasem jsem říkal, že bychom to tady chtěli trochu protrhnout a zvítězit, bohužel se to nepodařilo, ale musím říci, že v prvním poločasu domácí hráli výborný fotbal, nátlakový, důrazný a dali góly ze standardních situací. My jsme prostě neměli nárok, a druhou půli se hra vyrovnala s tím, že domácí trošku polevili, my jsme ji vyrovnali, vytvořili jsme si i některé příležitosti, ale v koncovce jsme zklamali, takže jsme zaslouženě prohráli 3:0. Máme ve středu pole zkušené hráče, ale kolem jsou mladí, perspektivní kluci, kteří si na tuhle soutěž zvykají. Pokud nedostanou do hlavy, že už je to dospělý fotbal, kde to je o soubojích a o důrazu, a že prostě jenom hrát fotbal bohužel nestačí, lepší to nebude a to je podle mého názoru to, na co dojíždíme...“

Stanislav Purkart, trenér Jiskry Domažlice: „Dnešní výsledek je hezký. Já jsem před zápasem říkal, že Strakonice mají dobré mužstvo a to tady potvrdily – hrály kombinační fotbal. My jsme v prvním poločasu hráli dobře, byli jsme hladoví po gólu, jak jsme chtěli. Chodili jsme do šancí, měli jsme tam kromě těch gólů ještě nějaké další dvě příležitosti, kdy jsme mohli dát gól a brankář Daněk dobře zasáhl. Přiznám se, že druhá půle se mi nelíbila, šli jsme zápas jenom dohrát, hazardovali jsme trošku s tím stavem a bylo to zbytečné. Místo toho, abychom hru uklidnili, zahráli pro diváky, tak jsme z toho udělali takové nemastné-neslané představení a já z toho mám smíšené pocity.“