11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

I. B třída: Sokol Postřekov – Slavoj Koloveč B 3:1 (2:1)

V devátém kole fotbalové I. B třídy ve skupině A přivítali postřekovští v jednom z mnoha okresních derby rezervu Slavoje Koloveč. Oba celky dosud získaly po 14 bodech, sousedili spolu v lepším středu tabulky, a proto se očekával vyrovnaný souboj. Mužstva svojí bojovností toto očekávání naplnila, a protože domácí byli v ofenzívě produktivnější, mohli po devadesáti minutách hry slavit zasloužené vítězství.

Ze dvou Machových rohů v úvodu zápasu domácí nic nevytěžili a rovněž centr Ledviny se minul účinkem. Hosté zahrozili v 6. minutě, ale ze závaru před postřekovskou brankou také nic nevytěžili. O minutu později nasměroval z tr. kopu hostující Tomášek míč vedle levé Paidarovy tyče a v 9. minutě se po levé straně prodral do šestnáctky Kolovče  P. Steinberger, ale jeho střelu z úhlu Janeček vyrazil. Skóre se měnilo na druhé straně, když v 10. minutě našel Bukovský Duchoně, který pronikl po pravé straně do šestnáctky domácích a z 15 metrů překonal domácího gólmana Paidara – 0:1. Branka na chvíli posadila hosty do sedla, ale ze dvou rohů nic nevytěžili a v 25. minutě Tomáškovu střelu zleva z 22 metrů stačili domácí zadáci zblokovat. Potom se opět hra vyrovnala, ale Královcova dalekonosná střela jen těsně přelétla břevno kolovečské branky a na druhé straně těsně před nabíhajícím Duchoněm odkopl míč domácí brankář Paidar. Ten pak stačil vyrazit i centr Gabriela na roh. Domácí se vyrovnání dočkali po půlhodině hry, když z 25 metrů napřáhl Pavlíček a trefil to přesně k levé Janečkově tyči – 1:1. Vyrovnání domácí nakoplo a tak se za dvě minuty mohli radovat z otočení výsledku, protože Mach z tr. kopu z 25 metrů poslal míč k pravé Janečkově tyči a kolovečský gólman na míč nedosáhl – 2:1. Další možnost zvýraznit skóre měli postřekovští ve 33. minutě, kdy se na pravé straně uvolnil Adamka, našel volného Poláka, který však z 10 metrů trefil volejem střed branky a Janeček míč reflexivně vyrazil na roh. Další šanci domácích nevyužil po akci Poláka a Adamky P. Steinberger, který hlavou poslal míč z malého vápna nad kolovečskou branku. Když pak zneškodnil domácí brankář Paidar tr. kop soupeře a na druhé straně si s pokusem P. Steinbergera poradil Janeček, šli do šaten veseleji domácí.

I úvod druhé půle, provázený vydatným deštěm, byl ve znamení aktivity domácích, ale Adamkovu střelu z otočky Janeček nadvakrát zneškodnil a tr. kop téhož hráče hosté odvrátili. Kolovečtí zjednodušili hru, místo kombinace se pokoušeli ohrozit domácí branku dlouhými míči na hrotové hráče Duchoně a Součka, kteří sice vyhrávali většinu vzdušných soubojů, ale kompaktní domácí obrana je do šancí nepouštěla. V 52. minutě mířil hodně nepřesně Adamka, a na druhé straně jen těsně nedosáhl tři metry před Paidarovou brankou na Kadlecův centr zleva ve skluzu Duchoň. Vzápětí napřáhl z 20 metrů D. Steinberger, ale mířil nad kolovečskou branku a po hodině hry stačil těsně před nabíhajícím Ledvinou zachytit míč hostující brankář Janeček. Hra byla plná osobních soubojů a faulů, takže rozhodčí Krauz rozdával žluté karty na obě strany. Hostující brankář musel být po střetu se spoluhráčem ošetřen a dohrával s obvazem na hlavě. V 65. minutě zneškodnil Paidar střelecký pokus hostujícího Duchoně a pak stačil na druhé straně odkopnout míč těsně před nabíhajícím Adamkou Janeček. Hra se opět vyrovnala, ale neprosadil se na jedné straně z tr. kopu Mach a na straně druhé ani hostující Rejthar. V 71. minutě se dostal po centru domácího Macha ke střele ve skluzu Závodný, ale míč nasměroval vedle levé tyče kolovečské branky a v zápětí zneškodnil rodící se šanci hostujícího Duchoně gólman Paidar. O dvě minuty později rozehrál zprava rohový kop postřekovský P. Steinberger, u bližší tyče se nedohodli Tomášek a Kadlec s brankářem Janečkem a výsledkem toho byl míč zapadlý do sítě – 3:1. Obě mužstva se ještě pokoušela dobýt soupeřovu branku, ale do žádné vyložené šance se nedostala, hosté jakoby s blížícím se koncem ztráceli jiskru a domácí několika střídáními kouskovali hru a zkušeně si výsledek i ve čtyřminutovém nastavení pohlídali.

Branky: 30. Pavlíček, 32. Mach, 73. P. Steinberger – 10. Duchoň. Rozhodčí: Krauz. ŽK: 3:3. Diváků:130.

Sokol Postřekov: Paidar – Ledvina, Pavlíček, Němec, Královec – P. Steinberger (87. Beroušek), D. Steinberger, Mach, Polák (83. Škrabal) – Landrgott (89. Kuželka), Adamka (68. Závodný). Trenéři: Jindřich Kapic a Petr Kapic.

Slavoj Koloveč B: Janeček – Gabriel, Špirk (35. Mastný, 46. Kadlec, 76. T. Šlajs), Bukovský, F. Šlajs – Rejthar, Lucák, Kadlec, Tomášek – Duchoň, Souček. Trenér: Jindřich Bittengl.