Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSmysl pro fair play stál seniory body!

V páteční podvečer na umělohmotném pažitu na levém břehu vesele zurčící Zubřiny změřili své síly tradiční soupeři, staříci z chodské metropole a kouzelníci s kulatým nesmyslem z Vilzingu.
Klání, jež řídil přísný sudí Pareský, bylo plné nasazení a oku diváka se nabízel líbivý kombinační seniorský fotbal a to plnými hrstmi!
Z počátku mače měli navrh hosté a šli také do vedení.
Domácí však nesložili zbraně a nejprve korigovali Peleškou zakončujícím filigránskou kombinaci po ose Kruml - Vlček a samotný exekutor.
Chvíli na to dozrál čas, aby svůj um ukázali také bývalí internacionálové v řadách SG, to když zahráli bravurně pomocí nacvičeného signálu, za nějž by se zcela jistě nemusel stydět Horvy a spol., "přímák".
Nejprve bylo nutné odehnat od balónu náčelníka, který se již chystal rozehrát přímý volný kop z levé strany těsně za hranicí velkého vápna. No a pak kratinká domluva pomocí očního kontaktu, vždyť ti dva už se spolu něco nahráli!
"Úhel odrazu, se rovná úhel dopadu, takže patku z čela a vzůru náběhem do pokutového území!", řekl si Motorka a jak si usmyslel, tak také učinil, ale to už mířil do "trmy, vrmy" před svatyní hostů ostrý projektyl z nevyzpytatelné kapitánovy pravačky, Motorka hledal ten správný úhel proti do tmy oslňující paprsky nemilosrdně vrhajícím halogenům osvětlení, rychlý odraz pronikavé záře od odkrytého čela tohoto nekompromisního útočníka a cíle bylo dosaženo, neboť nešťastný a na chvilku oslepený gólman jako legendární houslista Mareš pějící "Kde domov můj" si vhodil kožené slunce rotující přes jeho výsostné do vlastní sítě! A bylo srovnáno! 2:2.
Pak neudržel na uzdě nervy snajpr Bočan a poté, co si prohlédl v rukou arbitra Pareského žolíka barvy semaforu, tedy té, na kterou se musí stát, odešel předčasně do chladivé sprchy!
Za několik okamžiků na to však ukázal čtyřem lelkujícím obráncům, zač je toho maďarský perkelt, internacionál a bývalý fotbalový profesionál, Sandor Major, když si je postupně několika rychlými zasekávačkami poskládal jako dříví v lese a jedovatou levačkou nachytal v nedbalkách jinak výtečného Webera! A bylo rozhodnuto! Srovnávací branka sice padla, ale Mirek Dušín alias Vlček ji soupeři vrátil pro domnělé octnutí se míče v zámezí!
"Já vám říkal, že jste ho posledně neměli U Filuty nechat hrát s ježkem v kleci!", ucedil zlostně mezi zuby kapitán.
V druhém dějství se změna stavu skóre již nekonala a tak se mohlo vyrazit k Filutovi na klatovskou klobásu a nějakou tu zrzavou limonádu!
Tři body si s sebou odvezli domů, jestli je tedy neprohráli v Kasinu na Kubici, kam údajně jejich kroky měly po mači směřovat, hosté z Vilzingu!
Příští akcí je sobotní trénink na UMT!
SG JIskry vs. AH DJK Vilzing 2:3(2:3)
Branky Jiskry:
Peleška, Major
Sestava Jiskry:
Weber - Palovič, Major, Pavel Kruml, Dufek - Vlček, Brichcín, Zdeněk Kruml, Koza - Foldyna, Bočan
Střídali:
Kadlec, Peleška, Bombala
Rozhodoval Pareský
SG