14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: J. Domažlice - FK Kr. Dvůr 4:0 (1:0)

V 10. kole České fotbalové ligy zavítali na domažlickou Střelnici hráči Králova Dvora, kteří v soutěži nasbírali o dva body více než domácí a byli na 6. místě, zatímco Jiskra se s 15 body krčila na místě 11. Domácí trenér nemohl od začátku nasadit doléčovaného Bezděka,  k dispozici neměl ani zraněného Kasýka a na domácí půdě zvolil hru „na jistotu“ a jednoho útočníka. Domácí byli většinu prvního poločasu aktivnější a to jim vyneslo jednobrankový náskok do šaten, když v 16. minutě rozvlnil síť za Michňou Dvořák. I ve druhé půli měli domácí více ze hry, a když v 50. minutě fauloval pronikajícího Dvořáka v pokutovém území hostující kapitán Petr, šli domácí zásluhou Mužíka a fotbalového štěstí do dvoubrankového vedení. Hosté se ve snaze o zvrat v utkání hnali dopředu, ale v zakončení byli bezzubí i proto, že je domácí obrana dirigovaná Ticháčkem, do gólového zakončení nepustila. Pojistku přinesla 62. minuta, kdy hosté inkasovali z kopačky Dvořáka a účet sečetl o jedenáct minut později Došlý.

Před samotným zahájením zápasu uctili všichni přítomní minutou ticha památku nedávno zesnulého hráče SK Domažlice, později i Sparty Praha, dlouholetého lékaře Sparty Prahy a českoslovesnké fotbalové reprezentace MUDr. Miloslava Kundráta.

První vážnější akci předvedli hosté, ale skončila jen tr. kopem Pozníčka, který domácí odvrátili. V 5. minutě pronikl po levé straně domácí Došlý, dal míč „pod sebe“ Dvořákovi, ale ten volejem z 15 metrů Michňovu branku minul. Poté skončil průnik Došlého mimo branku hostů a ve 13. minutě oslovil Bauer přihrávkou Leitla, jehož střelu zprava hosté zblokovali. O minutu později na druhé straně napřáhl z 19 metrů Glasnovič, ale Ticháčka nepřekvapil. Domácím se aktivita vyplatila v 16. minutě, kdy pronikajícího Bártu fauloval Varaďa, po Mužíkově tr. kopu z 25 metrů vznikl před Michňou závar, míč se snažil odkopnout hostující Nohýnek, ale odkop z malého vápna mu zblokoval Dvořák, od něhož se míč odrazil za záda bezmocného Michni – 1:0. Ve 21. minutě rozehrál hostující Šípek tr. kop, míč se odrazil k Pozníčkovi, jehož volej z 20 metrů zneškodnil Ticháček a na druhé straně vzápětí našel Mužík našlápnutého Dvořáka, jehož šanci zneškodnil pádem pod nohy Michňa, míč se odrazil k Leitlovi, ale domácí zadáci stačili důrazným zákrokem i druhou hrozbu zažehnat. Ve 27. minutě zneškodnil Došlého průnik královédvorský brankář Michňa a vzápětí stačili hosté odvrátit Leitlův centr zprava. Po půlhodině hry našel hostující Procházka centrem zleva nehlídaného Laušmana, ale jeho volej z 18 metrů stačili domácí zadáci zblokovat. Z protiútoku pak odcentroval zprava Mužík, který našel volného Brauna, jehož nedůrazná hlavička z 15 metrů však nemohla Michňu ohrozit. Ve 34. minutě pronikl po levé straně domácí Bárta, centrem našel Dvořáka, ale tomu střela volejem z 15 minut nesedla a Michňu nepřekvapila. O dvě minuty později poslal Mužík pas na rozběhnutého Leitla, ale ten jen těsně na míč před Michňou nedosáhl. O chvilku později pak hosté zblokovali Bártovu bombu z 18 metrů a na druhé straně zamířil zprava hostující Procházka vedle vzdálenější tyče domažlické branky. Ve 38. minutě naskočil na Knakalův centr zprava Dvořák, ale jeho nedůrazná hlavička skončila v rukavicích královédvorského gólmana. O minutu později se do pokutového území Domažlic prodíral Procházka, ale Bárta mu skluzem zezadu v poslední chvíli míč ukopl na roh. Když pak na Došlého centr těsně nedosáhli před brankou Králova Dvora Leitl ani Braun a poté centr Bárty srazili hosté na roh, bylo to v první půli vše.

I druhý poločas byl převážně v režii domácích, ale chvílemi měli navrch i hosté, kteří se hnali za vyrovnáním. Ve 48. minutě se domažlický Došlý doslal k odraženému míči, ale z úhlu z 15 metrů minul bližší tyč Michňovy branky. O dvě minuty později zastavil odkopem v poslední chvíli domácí M. Pyrka nebezpečně pronikajícího Laušmana. V 51. minutě vyzval domažlický Došlý našlápnutého Dvořáka, ale toho zastavil nedovoleně před malým vápnem kapitán hostů Petr a byla na světě penalta. Mužík ji nerozehrál úplně dokonale, Michňa jeho střelu vytlačil na tyč, k odraženému míči měl však nejblíže Mužík, který napodruhé poslal balon za záda bezmocného královédvorského gólmana – 2:0. V 57. minutě se k centru hostujícího Šípka dostal Varaďa, ale jeho volej z šestnáctky domácí zadáci zblokovali a míč následně zneškodnil Ticháček. Když pak si s Braunovou střelou z 25 metrů poradil Michňa, přišla 62. minuta, když se před šestnáctkou Domažlic dostal hlavou odvrácený centr hostů k Došlému, ten s ním zamířil přes celé hřiště na soupeřovu kasu, vystihl nejvhodnější moment pro přihrávku na nabíhajícího Dvořáka, který z 9 metrů nedal Michňovi šanci – 3:0. Hosty však ani tato branka nezlomila a snažili se dál o změnu skóre ve svůj prospěch. Nejprve zleva z úhlu Laušman domažlickou branku přestřelil, poté další možnost hostů zabrzdil ofsajd a v 70. minutě Ticháček výborně vytěsnil Petrovu střelu zprava z úhlu na roh. Když pak svůj průnik po levé straně zakončil královédvorský Šípek střelou nad domácí branku, předvedli domažličtí rychlou kombinaci, míč se z kopaček Jariny a Mužíka dostal k volnému Došlému, který zleva z 12 metrů prostřelil hostujícího brankáře – 4:0. Branka hosty na chvíli zdecimovala, a hráli opět domácí, ale Mužík soupeřovu branku přestřelil a Knakalův centr hosté srazili na roh. V 81. minutě na Mužíkův pas jen těsně nedosáhl Dvořák a vzápětí zpětnou Bauerovu přihrávku zleva vypíchl těsně před Dvořákem hostující brankář. Teprve v samotném závěru o sobě dali vědět i hosté, ale akci Nohýnka zastavili domácí zadáci, Pozníčkovu střelu zleva z úhlu vyrazil Ticháček a když na druhé straně skončil Bezděkův průnik po levé straně jen rohovým kopem, bylo to v zápasu vše a domácí se mohli radovat ze zasloužených tří bodů.

Branky: 16. a 62. Dvořák, 51. Mužík PK, 73. Došlý.

Rozhodčí: P. Berka – Henych, Štěrba. Delegát: Tasch. ŽK: 0:2 (15. Glasnovič, 54. Sabou).  Diváků: 250.

Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, Chocholoušek, Bauer, Bárta (73. Pyrka D.). – Leitl (67. Jarina), Pyrka M., Braun, Mužík (89. Bezděk), Došlý (78. Beránek) – Dvořák (85. Bláha). Trenér: Stanislav Purkart.

FK Králův Dvůr: Michňa – Petr (76. Konečný), Nohýnek, Mikluščák, Pozníček - Procházka, Varaďa, Sabou, Šípek - Glasnovič (55. Franěk), Laušman. Trenér: Ladislav Bobek.

Rozhovory JISKRA TV:

Před zápasem:

Ladislav Bobek, trenér Kr. Dvora: „Mužstvo, které jsem převzal po p. Kučerovi bylo třeba zásadně přestavět, protože v kádru zůstali asi čtyři kmenoví hráči a zbytek, asi čtrnáct hráčů jsme museli sehnat a přesvědčit je o tom, že chceme v Králově Dvoře dělat fotbal a vyvarovat se sestupových starostí. Soutěž je nyní tak vyrovnaná, že dvakrát prohrajete a jste v sestupovém pásmu a pokud dvakrát vyhrajete, můžete být první, takže nyní je předčasné hovořit o nějakých našich cílech a po podzimu budeme moudřejší. O domažlickém mužstvu samozřejmě mám informace, jakým způsobem hrají, a myslím si, že jsme se na to dostatečně připravili a teď je jenom otázka, jak to hráči zúročí na hřišti. Počítáme každý bod zvenčí a byli bychom rádi za remízu. Samozřejmě bychom chtěli – bylo by to lepší.“

Stanislav Purkart, trenér Domažlic: „Soupeř obměnil kádr, zavál tam takový ten svěží vítr a je to vidět na výsledcích a hře, daří se jim, dneska jsou před námi, takže to bude určitě těžké utkání, s bojovným, pohyblivým soupeřem, který dobře brání, chodí do rychlých protiútoků. My jsme se na to samozřejmě připravovali a uvidíme, jako to zvládneme a jak se bude zápas vyvíjet. Hrajeme doma, udělali jsme sedm bodů v řadě a prakticky jsme se neposunuli výše, naopak spadli jsme o místo, takže doma beru jenom vítězství. V sestavě máme vynucené změny – Kasýk je zraněný a Bezděk rovněž není stoprocentně fit, proto jsme udělali změny, nastupuje Luděk Leitl a Petr Došlý od začátku zápasu.“

Po zápasu:

Mateusz Pyrka, záložník Domažlic: „Především jsem strašně šťastný, že se vyhrálo po tom těžkém období, které jsme měli a museli sehrát tři těžká utkání v osmi dnech. V této soutěži se hraje těžko a každý soupeř chce vyhrát a o body urputně bojuje. My jsme dneska také chtěli vyhrát a podali jsme velmi dobrý výkon v obraně, ze které jsme vycházeli a zaplaťpánbůh to tam padalo, dokonce čtyřikrát, tak jsme šťastní. My jsme byli na Králův Dvůr připraveni, věděli jsme, že hrají dobrý fotbal, že se perou o vyšší příčky, ale my jsme dnes podali výborný výkon a výsledek je takový, jaký je. Myslím si, že je to zasloužené a spravedlivé vítězství.“

Trenér Kr. Dvora, Ladislav Bobek: „Když se prohraje, nejsou nikdy veselé pocity. Spíše mě vadí způsob, jakým jsme prohráli, protože ten náš herní projev nebyl dobrý, nedostávali jsme se do koncovky, chyběla nám mezihra a domácí nás v podstatě zaslouženě porazili. Na mezihře pracujeme, u nás je to celkově trochu větší problém, protože se to snažíme, ale pořád to není podle představ, tak jak bych to na hřišti rád viděl. Bohužel někteří hráči, zřejmě pod dojmem dostatečného počtu bodů si myslí, že to přijde samo a ono to tak není. Musíme na tom pracovat, protože bylo hodně zápasů, ve kterých nás soupeř přehrával, a my jsme přesto zvítězili, takže musíme více brát tu realitu než výsledky. Domažlice dnes podaly kolektivní výkon a ukázaly, že mají svoji kvalitu. Z této porážky se budeme muset otřepat, někteří hráči se budou muset postavit nohama na zem, aby si uvědomili, že fotbal je také o něčem jiném a s tím musíme nastoupit v příštím kole proti Kolínu.“

Trenér Domažlic, Stanislav Purkart: „S výsledkem jsme samozřejmě spokojení, protože jsme chtěli dneska vyhrát, ale ten rozdíl je dost vysoký. Myslím si, že to nebylo tak jednoduché, jak vypadá výsledek. Králův Dvůr dobře bránil, těžko jsme se k nim dostávali, trošku nám nahrálo štěstí při té první brance, kdy do brány spadl odražený balon. Od toho se odvíjela další hra, my jsme se mohli soustředit na naši hru, z toho dobrého postavení vycházet. V první půli jsme byli zbytečně zbrklí, pořád jsme chtěli hrát dopředu, když jsme vedli, přitom jsme mohli podržet míč a vyvarovat se zbytečných ztrát a zkažených přihrávek. O přestávce jsem klukům řekli, aby se uklidnili, šli více do mezihry a z toho vyjíždět. Pořád ještě jsme zbrklí, mohli bychom kolikrát uhrát více míčů, ale nakonec jsme z toho vytěžili ještě další góly z nájezdů, když soupeř trochu otevřel hru. Výsledek vypadá moc hezky a v tabulce se každý gól počítá, protože v té vyrovnané soutěži se hraje na skóre a dneska jsme si trochu pomohli. Soupeř poskládal zkušené hráče, proložil je mladými hráči a jejich postavení v tabulce a výsledky tomu odpovídají. Oproti loňsku mají určitě lepší mužstvo a výsledky dělají, takže můžeme být jen spokojeni, že se nám povedlo zvítězit a ten rozdíl je příjemný. Dneska kluci opět předvedli kolektivní výkon, jednou se daří více tomu, podruhé jinému hráči. Franta Dvořák dneska dal dva góly a kvalitně pracuje i obrana, protože ze čtyř mistrovských zápasů jsme dostali jednu branku v 92. minutě z pokutového kopu. Je jenom dobře, že jsme dokázali ten začátek otočit a teď se snažíme vycházet z té dobré obrany a potom jsou ty výsledky a body.“

František Dvořák, útočník Domažlic: „Za výsledek jsme rádi, chtěli jsme vyhrát a současná tabulka ČFL je velice vyrovnaná. My jsme byli jedenáctí a měli jsme ztrátu jen tři body na prvního…, což jsem ve třetí lize ještě nezažil, takže je to pro nás velice důležité vítězství. Královák hraje odjakživa ten svůj fotbal, i když teď mužstvo trochu omladili, ale hrají takový jednoduchý fotbal, vzadu mají důrazné stopery a hru řídí Sabou.“