16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Ohlasy na utkání Chrudim-Domažlice

Marek Bauer, stoper Jiskry Domažlice: "Zápas se pro nás začal vyvíjet velmi dobře, kdy po nečekaném dlouhém autu Knakala přehodil šikovně domácího golmana Petr Došlý. V dalším průběhu prvního poločasu jsme v podstatě drželi balon vzadu, jelikož domácí byli stáhnutí na své polovině a nenapadali naši rozehrávku. Domácí měli jednu menší šanci, kdy střela z vápna skončila těsně vedle. My jsme měli šanci prostřednictvím Došlého, který ale místo střely volil přihrávku na Dvořáka, tu ovšem domácí zblokovali. Za zmínku stojí z prvního poločasu ještě nevybíravý zákrok domácího hráče na Martina Ticháčka, který si šel ve skluzu rukama pro balon a domácí hráč ho nebezpečně nohama ve skluzu atakoval.
V druhém poločase už bohužel začali úřadovat také rozhodčí a pod tlakem domácích, hrubých fanoušků, pískali domácím každý kontakt. Domácí se dostali do dvou vyložených šancí, ale první zastavilo břevno a druhou skvěle vychytal Ticháček. Na druhé straně utekl Došlý a mohl rozhodnout, ale trefil bohužel jen tyčku. V druhé půli naše hra nebyla dobrá, neudrželi jsme ve předu vůbec balon a hrnul se na nás útok za útokem. Nutno dodat, že domácí hráli velice hrubě, až někdy zákeřně a rozhodčí jakoby to přehlíželi. Nicméně si myslím, že jsme si 3 body odvést mohli. Ovšem v 92. minutě přišel střet Milana Brauna s chrudimským kanonýrem Holubem a penalta byla na světě. Ke kontaktu došlo, ale velice přísné rozhodnutí, ovšem podle nastaveného metru jsme něco podobného mohli čekat. S bodem z venku jsme samozřejmě spokojení, i když mohly být i tři. Teď to potvrdit doma s Královým Dvorem, což bude zase dobývání a dobývání."

Převzato z webu MFK Chrudim.

Trenér Domažlic Stanislav Purkart: „Dneska to bylo o bojovnosti, my jsme nehráli dobře, nehráli jsme naši hru, nedařila se nám kombinace, nedokázali jsme udržet balon. Dali jsme gól, ale domácí měli celých devadesát minut převahu, my jsme se nedostali k solidnější pasáži hry, kdy bychom udrželi balon, kombinovali… Nakonec to rozhodla penalta. Nevím, protože stejný faul byl na jedné straně posouzen jako šlapák, teď to bylo posouzené jako faul. Stojím si za tím, že nebyl použit stejný metr, ale každý to vidí jinak. Jsem z toho zklamaný. Kdyby domácí dali gól ze hry a šance na to měli, tak bych tu remízu přijal, ale takhle jsem zklamaný. V zápasu bylo mnoho faulů, které byly nepotrestané, bylo to bojovné utkání, do kterého nezapadl ani výkon rozhodčích.“

Trenér Chrudimi Pavel Jirousek: „Na tohoto soupeře jsme se připravili pečlivě, věděli jsme, že byl na vítězné vlně, v „anglickém“ týdnu udělal ze tří zápasů devět bodů. Nabádal jsem hráče, že soupeř nesmí jít do vedení, že bude zdržovat, nebude nikam spěchat. Viditelně dneska přijel pro bod, od počátku utkání bránil, ale bohužel pro nás se dostal do brzkého vedení. Ačkoli jsem hráče upozorňoval na dlouhý aut Knakala, nechali jsme si míč hodit za záda a Došlý nebo kdo to tam seběhl a přehodil gólmana – a dostali jsme naprosto lacinou branku, která udala ráz celému prvnímu poločasu. Nás to trošku opařilo, neměli jsme potřebnou lehkost, a k tomu přispěla i hra soupeře, který rezignoval na fotbal a byl to dneska zápas samý souboj. Soupeř k tomu přidal spoustu teatrálních pádů a výkřiků, a to utkání nebylo moc pěkné. O poločasu jsme si řekli, že takhle lacino nemůžeme body soupeři nechat, že i když to není naše hra, musíme více do soubojů, víc se poprat o ty jednoduché věci a hru celkově zjednodušit. Myslím si, že jsme ve druhém poločasu měli drtivý tlak, dvě šance Tomáše Váchy, břevno, šance Radima Holuba, Radka Nadrchala, volaly po gólu. Už to vypadalo, že to tam nedotlačíme, pak v poslední minutě soupeř naivně fauluje Holuba a Vladyka chladnokrevně promění na 1:1 a následovaly myslím naprosto zbytečné emoce na lavičce Domažlice, jejichž hráči sami potvrdili, že penalta byla bez řečí, ale jsou to emoce, chceme vyhrát jak my, tak oni a to k tomu patří. Pak už to bylo všechno naprosto v pořádku. Myslím si, že podle průběhu zápasu, byť jsme vyrovnali v poslední minutě, je pro nás remíza ztráta měli bychom takovéto zápasy zvládnout, i když hráčům vůli zápas zvrátit nemůžu vytknout. Petr Vladyka šel hrát futsal a přišel nepřipraven, proto nehrál od začátku. možná by to s ním bylo jiné, možná také ne… Je to na domácím poli pro nás důležitý hráč. Tak to prostě a my jsme to takto řešili, když se tak rozhodl a zaplaťpánbůh, že proměnil tu šanci v poslední minutě.“