14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

I. B třída: SK Kdyně - Spartak Klenčí 0:1 (0:0)

Šesté kolo I. B třídy ve skupině A svedlo dohromady v jednom z „chodských derby“ celky SK Kdyně 1920 a Spartaku První chodská Klenčí. Protože při posledním zápasu se ve Kdyni trochu strkalo do rozhodčího, musel být z nařízení Disciplinární komise FAČR zápas odehrán na cizím hřišti, nejméně 15 kilometrů od Kdyně a proto se oba celky sešly na hřišti v Poběžovicích. Oba soupeře dělil v tabulce jeden bod, ale zatímco Klenčí okupovalo se 7 body 8. místo, Kdyně měla 6 bodů, ale patřila jí až 12. příčka.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Orlíka se aktivity ujali kdyňští, hrající jako domácí. Hned ve 2. minutě srazili hosté střelu kdyňského Tomajera na roh, který pak třikrát po sobě rozehrál Sedláček, ale klenečtí se vždy ubránili. Poté pronikl kdyňský Sedláček po levé straně, ale jeho centr stačili hosté těsně před Tomajerem odkopnout. V 11. minutě se do tutovky dostal domácí Karel Forst, když postupoval sám na brankáře Sokola, ale z 10 metrů trefil jen tělo výborně zasahujícího klenečského gólmana. O pět minut později našel kdyňský Džugan Petra Forsta, ale jeho pohotový volej zpoza šestnáctky s problémy zkrotil Sokol. V 19. minutě se po pravé straně protáhl domácí Schwarz, ale klenečský gólman mu pádem pod nohy jeho šanci zmařil. Když pak domácí nevytěžili nic ze dvou rohových kopů, postupně se probudili klenečtí, aby převzali taktovku utkání. Nejprve si s nedůraznou střelou Osvalda z 20 metrů poradil domácí gólman Horáček, poté kdyňská obrana odvrátila centr Vladimíra Čecha a nakonec srazila Mifkovu střelu z 18 metrů na roh. Hosté se tlačili do zakončení, ale centr Vladimíra Čecha ani Mifkova další střela k úspěchu nevedly. Naopak kdyňští hrozili nebezpečnými brejky a po jednom z nich se do tutovky dostal P. Forst, který pronikl po pravé straně do šestnáctky hostů, ale místo očekávané střely postupoval s míčem podél branky a nakonec mu byl odpískán útočný faul. Ve 32. minutě domácí srazili na roh Mifkův centr zleva a po jeho rozehrání se ke střele volejem dostal Vladimír Čech, ale trefil jen soupeře. Stejně se vedlo i na druhé straně při pokusu Výškrabky a vzápětí stačil těsně před domácím P. Forstem odpálit míč klenečský Psutka. Hrálo se nahoru dolů, ale útoky domácích byly nebezpečnější, chybělo jim jen kvalitní zakončení. Před obrátkou stačili domácí odvrátit Houdkův centr a vzápětí i centr Vojtěcha Čecha. Po Houdkově rohovém kopu pak poslal hlavou míč z 10 metrů nad kdyňskou branku hostující Řezníček a na druhé straně si s hlavičkou Džugana poradil Sokol. Když se pak domácí ubránili při závaru ve 44. minutě, kdy stačili zblokovat i střelu Vladimíra Čecha z 8 metrů a následně odvrátili dva centry hostgů, šlo se do šaten.

V úvodu druhé půle se dlouho hrálo na obou stranách bez šancí, ale v 54. minutě vybojoval hbitý Vladimír Čech míč v souboji s kdyňským Petrem Forstem, a svůj sólo postup zakončil střelou zleva, která rozvlnila síť za bezmocným Horáčkem – 1:0. Klenečtí se opět ujali režie zápasu a po rohovém kopu Houdka zamířil Vladimír Čech hlavou z 10 metrů vedle vzdálenější kdyňské tyče. Domácí kontrovali a po střele Džugana z 22 metrů měl Sokol starosti, ale nadvakrát míč zkrotil. Po hodině hry vyrobili domácí zadáci hrubku, k míči se dostal Vladimír Čech, který už prostřelil vybíhajícího Horáčka, ale míč před brankovou čarou odvrátil jeden z domácích zadáků. Poté si kdyňský gólman poradil s jedovatou střelou soupeře a na druhé straně jen o kousek minul z 15 metrů Karel Forst pravou Sokolovu tyč. V 62. minutě vybojoval hostující Mifek míč, ale jeho střelu zleva z 15 metrů Horáček kryl. Další výborná šance domácích přišla v 64. minutě, kdy se po dlouhém nákopu dostal k míči Džugan, ale brankář Sokol svůj tým opět podržel, neboť pádem pod nohy míč vyrazil. Hosté byli důraznější v osobních soubojích a v 66. minutě míč získal Vladimír Čech, ale tomu míč v poslední chvíli odkopl jeden z domácích zadáků. Poté kdyňští odvrátili dva nebezpečné centry hostů a na druhé straně mířil zprava Hula vedle vzdálenější klenečské branky. Domácí na chvíli převzali iniciativu, ale pokusy Tomajera z 10 metrů ani střela Schwarze za záda Sokola cestu nenašly. V 79. minutě zahrozili hosté – Mifek oslovil nabíhajícího Vladimíra Čecha, ale jeho šanci zmařil včasným vyběhnutím Horáček, který tělem výborně srazil střelu z 12 metrů na roh. Deset minut před koncem si na centr domácího Džugana naběhl Schwarz, ale hlavou z 9 metrů Sokolovu branku minul. Poté ještě po rohovém kopu nasměrovali hosté míč nad kdyňskou branku a stejně se vedlo na druhé straně i Džuganovi, který přestřelil z 8 metrů Sokolovu svatyni. Když si pak se střelami Houdka a Mifka poradil kdyňský brankář a stejně se vedlo i Sokolovi po střele domácího Petra Forsta, přišel závěrečný hvizd a hosté se za aktivnější druhý poločas mohli radovat ze tří bodů.

Branka: 54. Vladimír Čech. Rozhodčí: Orlík. ŽK: 1:1. Diváků: 30.

SK Kdyně: Horáček – Výškrabka, Hula (83. Havlíček), Šmejkal, Miklíč – Schwarz, P. Forst, Džugan, Sedláček (66. Černý) – K. Forst, Tomajer (74. Kratochvíl).

Spartak Klenčí: Sokol – Osvald, Psutka, Hula, J. Čech – Vojtěch Čech, Mifek, Řezníček, Hromník (17. Janek, 90. Smazal) – Houdek, Vladimír Čech.