Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALAž se bude psát rok 2036...

...až se všichni přestěhujem do obrovských měst... a jak je to dál jistě všichni znají ze známé pecky skupiny Katapult, ale jaká bude ta skutečná budoucnost je ve hvězdách! Jedno je však zcela jisté, stará garda bude válcovat své soupeře stejně jako "tenkrát" před dvaceti lety, neboť v jejich řadách začnou působit borci ze současné squdry "Timura a jeho parta" David Žák, Patrik Dufek a Ivča Major, kteří se v páteční podvečer zúčastnili náborového tréninkového klání na potemnělém levém břehu říčky Zubřiny a rozhodně nezklamali a zcela jistě se s nimi počítá do základu ve výše uvedeném roce, kdy dosáhnou vysněného starogardovsk&ea cute;ho věkového limitu, 35-ti let!

Losování ne zrovna určené pro jedince se slabým srdcem a labilní nervovou soustavou napovídalo, že oba nastoupivší tábory jsou plné sil a odhodlání svést vyrovnaný boj o cenné body do stále neúprosnější individuální statistiky!

Zelení šli sice  do vedení lišáckým lobem v podání multitelenta Hříbka od poloviny hřiště, což potvrdilo jen známou pravdu, že první vyhrání z kapsy vyhání a zápas tak byl vyrovnaný pouze do stavu 2:2, kdy však pod tlakem, který na něj vyvinuli ten večer  precizně kombinující Oranžoví, vyrobil u něj nevídanou hrubku a navíc se ještě při tom i zranil elitní bek Bohouš "Limba" Berka a dovolil tak soupeři skórovat a to byl vlastně začátek konce Zelených, neboť ti nestačili na soupeře zejména pohybem a lehce zaostávali i svou fotbalovostí a snad jen dvojice z jejich řad, Patrik Dufek a Zdenda Hříbek, snesla nejpřísnější mezinárodní ; seniorská měřítka a to bylo na rozjeté Zelené tento večer po čertech málo!

Csulákem a spol. vedená defenzíva nenašla recept na smrtící útočnou smršť v podání Foldyny, Pelešky, Rejthara, Bočana a dvou agilních "Timurových dětí" a tak se zápas stal vlastně jen otázkou výšky skóre.

Mladíci se při herním tréninku staré gardy měli hodně co učit! Např. taková úcta k vlastnímu spoluhráči v podání Ládi Foldyny a Martina Pelešky byla vysokou školou etiky, za níž by se nemusel stydět ani Láďa Špačků!

"Martínku, jestli bys mi chtěl tvrdit, že ta přihrávka, co jsem ti ji adresoval, nebyla zpracovatelná tvou zásluhou, tak to by ses určitě mýlil, neboť adresoval-li bych ji precizněji, nemohla by ji tvá hbitá pravačka minout!"

"Ládíku! To já brzo vyrazil a nepočítal s tvým skvělým timingem a chyba je tedy na mé straně!"

Ale co, chlapci mají ještě spoustu času se z účastí na trenincích či pouhým sledováním stránek SG leccos pozitivního odnést!

Účastníci tréninku SG zažili také něco, o čemž si mysleli, že tvoří nedílnou součást literatury sci-fi a spíše by tento jev očekávali ve futuristickém či fantasy románu, než v reálu nebo na stránkách webu SG, což je vlastně téměř totožné.

Láďa "Motorka" Foldyna pílil k brance soupeře s koženým slunce pevně ve své moci a ...raději si sedněte a připravte si šálek čaje či sklenici vody... a pak se k němu přiblížil soupeř zezadu, čistě mu odebral balón a najednou se všichni zastavili, sňali pokrývky hlavy a drželi nejméně minutu ticha, neboť si uvědomili, že třicet let měli za to, že toto je věc na hony vzdálená jákékoliv myslitelné realitě!

Kdosi poklepal zkoprnělého Láďu po ramenou a něco mu zašeptal, co, to neví nikdo, ale nejspíš něco ve smyslu:

"Hlavu vzhůru,  "Motorko", hraj dál a nevěš hlavu, nebo sis snad  myslel, že nestárneš? Vždyť se podívej, o kolik jsi strarší než táta toho chlapce, co tě připravil o kulatý nesmysl!"

"Máš pravdu, dobrý muži! A kdo vlastně jsi?"

"Ty mě nepoznáváš? Já jsem přece tvé stáří!"

Ale zpět do reality!

Duo časoměřičů odpískalo konec a borci okolo kapitána staré gardy, tedy ti v oranžových dresech se mohli radovat, neboť jejich brankostroj dosáhl na vysněný tucet, zatímco zelení snajpři pálili přesně dvakrát méně do černého!

 

Oranžoví vs. Zelení 12:6

 

Oranžoví:

Kruml P. - Major st., Major ml., Rejthar, Peleška, Foldyna, David Žák, Bočan

 

Zelení:

Csulák - Pavlíček, Vlček, Zdráhal, Patrik Dufek, Koza, Berka, Kruml Z.

 

U Filuty to již nebylo tak důležité, neboť alkohol, ten všechny rány zhojí, takže se v pozdní noci vrátil úsměv na tváře všech!

No a vo tom to je nebo by mělo alespoň být!

 

SG