24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: Jiskra Domažlice remizovala s SK Zápy

Domažlice

V pátém kole třetí nejvyšší soutěže v České republice přivítala v sobotu 7. září Jiskra Domažlice, které patří 8. místo v tabulce, tabulkového souseda - devátý tým, SK Zápy. Domácí borci byli povzbuzeni skvělým vítězstvím ve středečním poháru České pošty nad ligovými Bohemians Praha 1905 2:1. Vzhledem k vytíženosti hráčů se domácí kouči rozhodli dát příležitost dalším borcům ze svého kádru. Na lavičce zůstala dvojčata Pyrkové a na zelený pažit nastoupili Hoffmann a Beránek. Hosté měli ve svém kádru několik velmi zkušených hráčů, jako byli v bráně exligový gólman Oldřich Pařízek či obránce exkolovečský Jiří Duben a v průběhu hry se do utkání zapojil urostlý snajpr, exligový fotbalista Petr Mikolanda (Viktoria Žižkov). Tento hráč prodělal dva infarkty a transplantaci ledvin, působil v anglickém West Hamu, kterého Zápy před sezonou získaly do svého kádru.

TJ Jiskra Domažlice - SK Zápy 1:1 (0:0)

Hosté v předzápasovém rozhovoru manažera Františka Maška, pro Jiskra TV uvedli, že přijeli na Chodsko s cílem urvat nějaký bod a tomu podřídili taktiku. Vytvořili obraný val, zodpovědně bránili a spoléhali na nebezpečné výpady do rychlých protiútoků. Běžela desátá minuta utkání, když za domácí kombinovali Dvořák s Mužíkem, ale první jmenovaný střílel vedle pravé Přízkovy tyče. Jiskra byla při chuti, v 15. minutě zahrával Mužík trestný kop, na který si naskočil na malém vápně Dvořák, ale hlavičkoval nad branku hostů. O chvilku později vhazoval dlouhý aut Knakal, míč se k němu vrátil na hranici šestnáctky, Knakal vystřelil, ale trefil poze svého spoluhráče Hoffmanna. Hosté mohli jít do vedení ve 21. minutě, kdy Petržílka vysunul po levé straně Václava Svobodu a jeho střelu musel Ticháček vyrazit na rohový kop. Hosté dobře kombinovali, ale střela Hakla mířila vedle branky domácích. Ve 33. minutě opět po dlouhém vhazování Knakala hlavičkoval Dvořák, ale jeho hlavičku z 11 metrů, Pařízek kryl. Jiskře se v této době hra příliš nedařila, špatně kombinovala na což zareagovali trenéři stažením Hoffmanna a na hřiště vběhl důrazný Kasýk. Ten mohl otevřít skoré ve 43. minutě, kdy k němu propadl dlouhý Knakalův aut z pravé strany, jenže Kasýk tvrdou střelou z voleje minul o metr branku Záp a za tento pokus sklidil potlesk 340 přítomných diváků.

Do druhého poločasu vstoupila Jiskra ,,mega" šancí ve 46. minutě, kdy se do zakončení dostal, po ideální přihrávce od Mužíka, Bárta, který sice mířil z 11 metrů přesně, ale jeho střelu obránci vytěsnili na břevno Pařízkovy svatyně. Bohužel platilo pravidlo nedáš dostaneš. Ve 49. minutě provedli hosté nečekaný rychlý výpad do rozhozené obrany domácích, Sklenář ideálně vysunul Václava Svobodu, který ze 16 metrů z pravé strany mířil přesně k levé tyči, čímž nachytal Ticháčka a hosté nečekaně vedli 0:1. V 53. minutě nejprve mířil Mužík z 18 metrů do Pařízka a o minutu později mířil na druhé straně Jelínek nad domažlickou brankua. Stejný hráč v 56. minutě vystřelil nepříjemnou střelu k pravé tyči a Ticháček musel předvést svoje umění, aby Jiskru podržel. Na druhé straně se ke skákavé střele dostal domácí Braun, ale i když mířila k tyči, v síti nespončila. Domácí měli tutovku na kopačkách v 71. minutě, kdy Mužík vystřelil kousek za vápnem, Pařízek jeho střelu vyrazil ke Knakalovi, který bohužel pro domácí trefil jen břevno odkryté brány Záp. Jiskra vystupňovala tlak, ze kterého vytěžila alespoň vyrovnávací branku. V 81. minutě byl po autovém vhazování faulován v šestnáctce Kasýk a rozhodčí Teuber okamžitě ukázal na penaltu. K té se postavil Mužík a i když brankáře Pařízka ještě před před jejím rozehráním upozornil jeho kolega, náhradní brankář Václav Krch, kam je kapitán Jiskry kope, Pařízek na radu svého mladšího kolegy nebral zřetel, vyhlédl si pravou stranu branky a Mužík poslal balon na opačnou stranu - 1:1. Jiskra se ještě snažila strhnout vítězství na svoji stranu. V 83. minutě kombinovali domácí Knakal s Bártou, ten přihrál Mužíkovi, který, ale ten bohužel střelou trefil svého spoluhráče Bauera. Stejně neúspěšní byli domácí i za tři minuty, kdy Knakal našel Mužíka, jehož centr našel hlavičku Kasýka, který však mířil z hranice malého vápna vedle Přízkovy branky. V 88. minutě mohli vézt tři body ze Střelnice hosté. Málek vysunul střídajícího Havránka, který se řítil na Ticháčka, ale ten ho bravurně vychytal. Jiskra ještě měla v nastaveném čase po akci Kůžela roh, ale změnu ve skoré to už nepřineslo. Jiskra bude mít další anglický týden ve středu 11. září cestuje do Karlových Varů a v neděli 15. září od 10:15 hodin se představí v Převýšově proti Rybově klubu. Ohlasy najdete také na TV Jiskra na webu Jiskry Domažlice.

Jiskra Domažlice: Ticháček - Knakal, Bauer, Chocholoušek, Beránek - Mužík, Braun (73. Pyrka), Bárta, Hoffmann (40. Kasýk) -Bezděk (77. Kůžel), Dvořák. Trenéři: Purkart a Wolf.

SK Zápy: Pařízek - Šulc (58. Málek), Svoboda T., Doležal, Hakl - Sklenář (66. Mikolanda), Petržílka (85. Havránek), Kovařík, Jelínek (74. Chrobák), Duben, Svoboda V. Trenér: Václav Hradecký.

Branky: 81. Mužík 48. Václav Svoboda. Rozhodčí: Teuber- Vitner- Kyncl. ŽK: 2:3 (6. Dvořák, 59. Braun - 23. Šulc, 40. Hakl, 87. Málek). Diváků: 340.

"Do  zápasu jsme šli s tím, že to bude těžké utkání, nejenom kvůli dobrému bránění hostů, ale i kvůli únavě, kterou jsme na sobě cítili a troufám si říct i za ostatní kluky, že únava byla velmi znát. První poločas kromě asi jednoho brejku hosté moc vyložených šancí neměli, ale my jsme také nedokázali dotlačit balon do branky, i když jsme měli k tomu hodně možností díky velkému množství standardek. Chyběl nám takový ten hlad po gólu a tlak ve vápně a to hlavně při standardkách. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že to chceme zlomit a prostě ubojovat, protože jsme věděli, že únava se bude stupňovat. Bohužel hned v úvodu 2. poločasu jsme si nechali dát nesmyslně gól z protiútoku, který si defakto udělal sám jeden hráč. Potom jsme se snažili zvýšit tlak a výsledkem byla penalta na Zdeňka Kasýka, který nám v utkání pomohl svým výřivým pohybem, to nás trochu zvedlo. Potom jsme si vytvořili tlak, avšak nedokázali jsme vstřelit gól, i když možnost k tomu byla, když Knakal netrefil prázdnou branku. Právě Zdeněk Kasýk mířil hlavou z těsné blízkosti nad. Je jasné, že to pro nás byl hodně těžký zápas, nechci se na to vymlouvat, ale když hrajete ve středu zápas proti ligovému týmu, tak je jasný, že únava bude znát a navíc, když po takovém zápase hrajeme doma a museli jsme dobývat branku hostů, kteří hráli na brejky," uvedl k utkání útočník Jiskry Domažlice František Dvořák.                   Jiří Pojar