11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Benfika jede na vítězné vlně

Čtvrté kolo krajského přeboru hostila domažlická Střelnice. Na její pažit v sobotu  31. srpna v podvečer nastoupily  do té doby šestý tým tabulky Jiskra Domažlice B a devátý tým TJ Přeštice. Domažličtí byli ,,posilněni“  dvěma vítězstvími v řadě - nad Stodem a Nepomukem. Na Střelnici však zavítal kvalitní soupeř, bývalý dlouholetý účastník divize - TJ Přeštice, v čele se stopery čtyřiatřicetiletým Jiřím Hrdličkou a čtyřicetiletým Vaškem Uzlíkem.

TJ Jiskra Domažlice B – TJ Přeštice  1:0 (0:0)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Michala Homra se do první šance dostali hosté ve 4. minutě, kdy centroval ze strany Bouc a Vacíkově dorážce chyběla potřebná přesnost. Hrál se opatrný fotbal s precizně bránícími obranami. Jiskra se do první velké šance dostala ve 14. minutě - to kombinovali Jarina s Tumpachem a druhý jmenovaný se po levé straně dostal až před hostujícího gólmana Růžičku, jeho prudkou střelu však brankář vyrazil na roh. Jiskra se špatně prosazovala do zhuštěné obrany soupeře. O šest minut později opět pěkná kombinační akce domácích po ose Jarina – Kubr - na konci akce byl Kohout T., ale nestačil důrazně zakončit. O minutu později mířil po skrumáži Jarina z 18 metrů do připraveného brankáře Růžičky. Na druhé straně pustil v ofsajdové pozici  pomezní rozhodčí Kastl Zoubka, ten přihrál na na bíhajícího Lambora, ale jeho dorážku z hranice malého vápna skvěle zlikvidoval Houdek. Ve 33. minutě opět kombinovali Jarina s Kohoutem, ale vše přečetl gólman Růžička. Do konce poločasu ještě hrozili ve 43. minutě domácí - Šimůnek centroval na Tumpacha, ale ten na jeho centr nedosáhl. Poslední šanci měli hosté ve 45. minutě, když Lambor vysunul Fořta, ale ten zakončoval do postraní sitě. Poločasové skoré znělo 0:0.

Hned v úvodu druhého poločasu střílel kousek za hranicí šestnáctky Tumpach, ale skóre zůstalo nezměněno. V  54. minutě zahrozili hosté Vackem, jehož střelu musel Paluch odkopávat. Potom se utkání lehce přitvrdilo a nepřesný rozhodčí Homr začal rozdávat žluté karty. V 66. minutě vysunul Uzlík Lambora, ten vysunul Hrdličku jehož pokus však domácí obránci zblokovali. O šest minut později hrozila Benfika Waldmannem, který  zatáhl míč, nacentroval před branku na Vísnera, ten posunul na Jarinu, který mířil nad bránu Přeštic. V 74. minutě zahrál nešťastně rukou domácí Kalný těsně před vápnem. Na pokyn postranního rozhodčího Hájka se kopal nepřímý kop, ale hostující Fořt napálil zeď Jiskry. Přišla 77. minuta utkání, kdy si Jarina orazil míč s Paluchem našel na pravé straně naběhnutého Leška, který si potáhl míč na roh vápna a uplatnil pravidlo, když nevíš co s míčem tak vystřel. Lešek přesnou střelou vymetl pravou šibenici Růžičkovy branky a stanovil výsledek zápasu na konečných 1:0.
Benfika zajíždí v sobotu 7. září do Klatov, na předměstí do Lub, kde se střetne s místní Startem, který je s 1 bodem poslední v tabulce. Benfika se posunula o skóre za Koloveč na třetí místo. Utkání v Lubech bude řídit rozhodčí Šimek s asistenty Křenem a Kličkou. Delegátem bude Jindra.

Poločas: 0:0. Branka: 77. Lešek. Nejlepší hráči: Waldmann – Uzlík. Rozhodčí:  Michal Homr-- Jan Kastl-Zdeněk Hájek. Delegát: Miloš Harmady  ŽK: 40. Jarina, 60.Neumann,74.Kalný, 79. Bláha- 48.Duchek, 57.Hrdlička, 65. Zoubek, 66.Fořt,78.Uzlík,84.Trdlička  Diváci: 150.
Jiskra Domažlice B: Houdek – Šimůnek (63. Kalný), Neumann, Ferra, Kubr- Jarina, Paluch, Kohout (46. Vísner), Waldmann (90. Buršík), Tumpach (70. Lešek), Bláha (89. Kubica). Trenéři:  Fořt, Steinbrucker, Churý.
TJ Přeštice: Růžička – Hrdlička, Uzlík, Gruszka, Bouc, Zoubek, Trdlička, Duchek, Lambor (75. Švarc), Fořt (80. Bešta), Vacík (67. Zdeněk). Trenér: Kraus.

Řekli po utkání:

Jan Kubr obránce Jiskry: "Myslím si, že do utkání jsme vstoupili s takovým ospalým dojmem, z čehož plynula také první nebezpečná akce Přeštic, při které nás zachránil výborně chytající gólman Houdek. Největší soupeřova síla byla ze středu hřiště, na kterou nás i trenéři upozorňovali, nám se jí ovšem ne příliš povedlo eliminovat. V druhém poločase, když hosté začínali pomalu přebírat otěže zápasu vystřelil střídající Lešek a výstavní střelou rozhodl zápas. Příští týden nás čeká soupeř z Lub, kde budeme muset absolvovat těžké utkání, ze kterého ovšem chceme tři body."

Radek Paluch záložník Jiskry: "Pro mě to byl  zatím  nejlepší  soupeř proti, kterému jsem na podzim hrál, byl do kombinace, byl silný na balonu. První poločas jsme byli o krok pozdě, druhý poločas jsme se lehce zlepšili a Lešín (Lešek) dal parádní gól a pak už jsme to vzadu uhráli na čisté konto a mohli jsme se radovat z vítězství, které bylo vydřené. Soupeř by si možná zasloužil bod, ale my je nechceme rozdávat."

Pavel Jarina záložník Jiskry : "Zápas s Přešticemi byl jeden z nejtěžších zápasů, co jsme zatím hráli. Byli lepší na balonu, běhali víc než my. Byly důraznější, ke konci to bylo až moc zbytečně vyhecovaný, ale to k fotbalu patří,  když je dlouho výsledek 0:0. Nakonec jsme byli trpělivější a ten góĺ jsme dali a tři body zůstaly na Střelnici. Bohužel v Lubech příští týden nebudu, protože odjíždím v pátek na týden na dovolenou, ale budu fandit klukům a věřím, že protáhnou naší vítěznou šňůru."

Další ohlasy plus sestřih najdete na  internetových stránkách Jiskry Domažlice v sekci: Jiskra Tv.