10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Domažlická Benfika porazila Nepomuk!

Ve stejný čas jako domažlické A mužstvo v sobotu 24. srpna od 17:00 hodin nastoupila rezerva třetiligové Jiskry Domažlice na stadionu v Nepomuku proti místnímu fotbalovému klubu. Domácí nováček vstoupil do soutěže překvapivým remízovým zápasem doma 1:1 s Kolovčem a na penalty tohoto soupeře porazil 5:3. Ve druhém kole zvítězili Nepomučtí v Příkosicích 2:5. Hostující mužstvo se rychle vzpamatovalo ,,z výprasku" ve Vejprnicích 7:0 a výborným výkonem doma vyřídilo Stod 4:0. Trenéři upozorňovali své svěřence na velký důraz domácího celku disponující vysokými hráči ve své sestavě.

Jiskra nastoupila ve vypůjčených bílých domácích dresech, které jim přinesly štěstí.

FK Nepomuk: Jiskra Domažlice B 0:3 (0:1)

Domácí celek hrozil ze standardních situací a z nakopávaných míčů na rychlonohého útočníka. Hostující obrana ve složení zleva Kubr, Neumann, Ferra a Šimůnek, stačila odvracet útoky domácích a za první poločas je k ničemu vážnějšímu nepustila, to byl základ úspěchu domažlických borců. První brance Lukáše Waldmanna předcházel vyhraný souboj opět výborně hrajícího důrazného snajpra Tumpacha, který posunul na Waldmanna podél vápna a ten levačkou vymetl všechny pavouky v šibenici domácí branky - 0:1. To na ukazateli svítila 8. minuta utkání. Za pět minut vybojoval opět Tumpach na levé straně balon, postupoval na gólmana, ale mířil těsně vedle branky domácího brankáře Wallenfelse. "Byl jsem z toho překvapený, že domácí sice měli ,, standardky", ale takový tak zvaný "jalový tlak", říká o průběhu zápasu jeden z trenérů béčka Martin Steinbrücker. Druhé, lišácky v 50. minutě povedené brance, předcházela malá domů domácích hráčů. Rozhodčí nařídil trestný kop z deseti metrů před brankou, k tomu se postavil špílmachr "Operace Papalucha" alias Radek Paluch, přistrčil balon na Pavla ,,Jerryho" Jarinu, ten pravačkou obstřelil zeď a trefil se přesně k levé tyči bezmocného brankáře Wallenfelse - 0:2. Za osm minut padl třetí rozhodující gól, a to po důrazu Bláhy, který vybojoval míč na stoperovi, míč převzal Jarina, který po jeho pravé ruce umístěnou střelou nedal brankáři šanci - 0:3. Závěr zápasu už si hosté pohlídali a po návratu na ,,rodnou hroudu" na svatostánek Střelnice mohli propuknout bouřlivé oslavy tří důležitých bodů, které končily v pozdních nočních hodinách. Jiskru, která okupuje 6. místo tabulky se šesti body, v sobotu 31. srpna od 17.00 hodin doma čeká devátý tým tabulky TJ Přeštice (5. bodů).

Řekli po utkání:
Trenér Jiskry Domažlice Martin Steinbrücker: "Dneska jsme hráli kompaktně, disciplinovaně, zodpovědně. Musím všechny kluky za dnešní výkon pochválit. Kádr si začíná ,,sedat", stabilizovat. V mužstvu začíná fungovat týmový duch, což je strašně důležité. Soupeř mě trošičku zklamal, čekal jsem, že bude nebezpečnější v útočné fázi. Před tímto utkáním měli za sebou velmi dobré výsledky. Teď nás čekají Přeštice, což podle mě bude doposud asi nejsilnější soupeř. Co jsem je měl možnost vidět na videu. Sice vybouchli v Kolovči, ale snažili se hrát kombinační fotbal, rychlý dopředu, možná že nemají obranu. Je to zatím nejkvalitnější soupeř. My jsme sice dostali sedm branek ve Vejprnicích, ale tam jsme dělali hrubé individuální chyby, ke kterým nás soupeř ani nedonutil."

Libor Bláha Jiskra Domažlice B: "Přijeli jsme do Nepomuku po velmi kvalitnim domácím zapase se Stodem, kde jsme hráli ze zabezpečené obrany a hlavně na brejky, což bych řekl že se nám dařilo, a výsledek toho byl důkazem. Museli jsme výsledek potvrdit i venku, ačkoliv jsme věděli že Nepomuk uhrál s Kolovčem remízu a na penalty zvítězil, do zápasu jsme nastoupili velmi sebevědomě, s cílem podržet míč a spoléhat na brejky. Soupeř zahrozil, asi ze dvou nebo tří standardek, ale jinak ho naše obrana téměř k ničemu nepustila, hrálo se tvrdě, ale byli jsme na to upozornění od trenérů. Sázeli jsme hlavně na rychlé brejky a to se nám vyplatilo. V utkání se se mi líbil, výkon celého týmu - byl super, jeden makal za druhého, a konečně jsme začali na hřišti mluvit. Odehrál jsem 80 minut na pravé záloze, snažil jsem se vyvíjet tlak na soupeřovu obranu, ale splnit si i povinnosti směrem dozadu. Sice bez pořádné (vyložené) gólové příležitosti, ale to snad brzy přijde".

Poločas: 0:1. Branky: 8. Waldmann, 50. a 63. Jarina. Nejlepší hráči: nikdo – Jarina. Rozhodčí: Lhoták. ŽK: 5:2. Diváci: 140.
FK Nepomuk: Wallenfels – Ticháček (65. J. Viktora), M. Viktora, Voráček, M. Švec (73. Váňa), Vosyka (78. Janoch), Rous (78. P. Kalabza), Kozák, V. Švec, Baran, J. Kalabza. Hrající trenér: J. Viktora.
Jiskra Domažlice B: Bratanič – Šimůnek (85. Kubica), Ferra, Neumann, Kubr, Waldmann (64. Lešek), Kohout (81. Strož), Paluch, Jarina, Bláha (88. Hasenöhrl), Tumpach (90. Buršík). Trenéři: Vojtěch Fořt, Martin Steinbrücker, Petr Churý.