11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Česká Kubice smetla Poběžovice

Nováček okresního přeboru Hraničář Česká Kubice se po více než deseti letech vrátil do této soutěže, coby farma třetiligové Jiskry Domažlice. Hned v prvním kole se mu postavil do cesty podle některých odborníků jeden z favoritů soutěže SK Poběžovice. Jenomže Poběžovice neměly svého Krakeše a Kubický Krakeš se blýskl hatrrickem a společně se spoluhráči nedal favoritovi šanci. Utkání se hrálo za stálého deště.

Hraničář Česká Kubice - SK Poběžovice 6:2 (3:2)
Úvod utkání patřil hostům do první brejkové příležitosti se dostali  hned ve druhé minutě, kdy Krutina přihrával Růžkovi a ten se ocitl před odkrytou brankou Čapského. V pátě minutě fauloval Čermák Buríka, rozhodčí odpískal, Štěpán z penalty překonal Čapského a poslal hosty do vedení 0:1. V 9. minutě zakončoval domácí Hora do brankáře Knopa. Za minutu vyrovnal kubický Hano na 1:1. Za dvě minuty ukázal Jarda Krakeš svoji přesnou mušku, když z pravé strany vymetl bombou všechny pavouky pravého horního rohu branky Ronšperku 2:1. Krakeš začal ,,řádit" - ve 20. minutě utekl obráncům a umístěnou střelou k levé tyči potřetí rozjásal padesátku přítomných diváků - 3:1. Poté zakončoval Hora a jeho střela olízla břevno. V 35. minutě střílel po faulu na Horu povedenou střelou Strejc a Knop musel robinzonádou míč vyrazit. Hosté těsně před půlkou snížili z ofsajdové pozice dorazil po přihrávce Špringera Strasser na poločasových 3:2. V úplném závěru poločasu střílel Krakeš z trestného kopu pod břevno a Knop s námahou vyrážel nad branku.
V 53. minutě zvýšil Auervek na 4:2 povedenou střelou. O dvě o minuty později opět Krakeš střelou k levé tyči zvýšil na 5:2. V 68. minutě zakončoval Hora a jeho střela olízla břevno. V 70. minutě střílel po faulu na Horu povedenou střelou Strejc a Knop musel robinzonádou míč vyrazit. V 58. minutě vysunul ideálně Strejc Auerveka, ten však mířil těsně vedle levé tyče. V 69. minutě stanovil na konečných 6:2 Hora, když rozehrával Hano trestný kop a Hora střelou pod víko stanovil konečné skóre.

Sestavy:
Česká Kubice: Čapský - Váchal, Kalný, Šindelář, Čermák - Hano, Hora, Strejc, Olbert - Auervek, Krakeš.  Na střídání:Quici, Kuráž, Pavel, Socha. Trenéři: Rostislav Hlaváč a Stanislav Pražák.

SK Poběžovice: Knop - Rybianský, Doktor, Mayer, Burík, Štěpán, Strasser, Krutina, Špringer, Růžek, Kabourek. Na střídání: Timura, Turčan. Trenér: Vlastimil Horský.

Rozhodčí: Jaroslav Majerčík

Řekli po utkání:
Jakub Kalný Česká Kubice: ,,Byl to první zapas v nové soutěži, všichni se těšili, chtěli vyhrát. Do zápasu jsme šli s vědomím, že přijel tým, který by se měl ucházet o nejvyšší příčky. Začátek byl opatrný z obou stran. Bohužel jsme inkasovali z penalty a myslím si, že nás to pak nakoplo a začali jsme konečně hrát fotbal. Do poločasu jsme skóre otočili a druhý poločas byl plně v naší režii, soupeř byl bezmocný. Za naší výhrou stojí hlavně Jarda Krakeš, který hrál fantasticky, na to, že hrál první zapas za Kubici ".

Jakub Čapský brankář Kubice: "Byl to vlastně můj první mistrovský zápas po půl roce, kdy jsem marodil s ramenem, ale chytalo sece mi poměrně dobře, ačkoliv počasí nebylo ideální. Podle toho, co nám v kabině říkali trenéři, tak Poběžovice jsou jedni z aspirantů na postup, takže mě konečný výsledek dost překvapil, ale bylo to zapříčeněno naší dobrou hrou. Myslím si, že až na začátek zápasu, kdy jsme dostali branku z penalty, tak jsme měli celý zápas pod kontrolou a to hlavně díky kanonýrovi Krakymu, který se blýskl krásnými brankami. Celkově si musím pochválit přístup kubických k nám domažlickým, kteří jsme jim přišli pomoct".

Oldřich Timura hrající prezident: "Do zápasu jsme vstoupili dobře a po faulu ve vápně na Burika proměnil penaltu Štefan. Ale pak naše obrana neúspěšně odolávala útokům Kubice a ta se pomalu dostávala do hry. Za nedlouho srovnala a hned na to, po chybě Štefana, kdy ve středu hřiště ztratil balon, Krakeš otočil zápas asi nejhezčí brankou na 2:1. Tím to ovšem nekončilo a inkasovali jsem po nedůrazu na 3:1. Poslední akci zakončenou golem jsme měli před poločasem a to po přihrávce Špringera před prázdnou bránu doklepl Strasser a poločas byl 3:2. Do druhého poločasu se opět potvrdila fotbalová pravda nedáš dostaneš, když po naší gólové šanci jsme z brejku inkasovali na 4:2 a šance na bodový zisk se nám vzdálily. Poté se hra rozpadla a Kubice měla další šance. Skóre 6:2 už byla jen důsledkem naší nedůsledné obrané hry a zaujímání špatného obraného postavení. Ne tento zápas musíme co nejdřív zapomenout a rychle se vzpamatovat. Třeba už příští týden na domácím hřišti".