ČFL: MFK Chrudim - SK Roudnice n.L. 2:2 (1:1)

S Roudnicí smírně, remízu zachraňoval Holub

MFK Chrudim – SK Roudnice nad Labem 2:2 (1:1)
Branky: 45+1. Vladyka (pen.), 88. Holub – 44. Petrášek, 55. Chalupa

MFK Chrudim: Mrázek – Adámek, Radouš, Linhart, Štěpánek – Luptovský (60. Jarosz), Langr (78. Nadrchal), Vladyka, Mastík (64. Vácha), Kesner (87. Drahoš) – Vágner (60. Holub)

SK Roudnice nad Labem: Bojčuk – Petrášek, Kratochvíl, Macháček, Chalupa, Holas (46. Brožík), Kučera, Brandejs (79. Svátek), Bíro, Pavlíček (88. Tichý), Hrdlička

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně, již po dvou minutách mohl skóre otevřít Mastík, jenže z ostrého úhlu poslal míč pouze do boční sítě. Prosadit se však mohli také hosté, to by však zkušený Tomáš Hrdlička nesměl z přímého kopu trefit pouze levou tyč Mrázkovy branky. Všechno zajímavé přišlo až v posledních dvou minutách prvního poločasu. Z prvního rohového kopu přišla hlavička Petráška, na kterou chrudimský gólman neměl šanci dosáhnout. Z vedení se ale hosté příliš dlouho neradovali. Minutu na to prošel do vápna Jan Luptovský, byl faulován Holasem a nařízenou penaltu technickou střelou alá panenka, proměnil Petr Vladyka. Sám proviněný se při faulu navíc zranil a musel být tak vystřídán. Další změna skóre přišla přesně deset minut po přestávce, kdy se na hranici pokutového území z ničeho nic zjevil Chalupa a přesně mířenou ranou podruhé překonal Mrázka.Chrudimští měli ještě hodně času na to, aby s výsledkem dokázali něco udělat, jejich kombinace ale vázla. Během druhé půle si jen stěží vypracovávali možnosti, a tak mohli jen litovat toho, že Jan Luptovský zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky neproměnil tři stoprocentní příležitosti. Vysvobození přišlo až po příchodu Radima Holuba, který tři minuty před koncem předvedl svoji zkušenost a po kličce poslal po zemi míč k levé tyči, čímž zajistil domácím bod za remízu 2:2.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Ambiciózní soupeř se ujal na konci poločasu vedení, ale ještě do přestávky stačil Vladyka srovnat z penalty. Škoda dvou neproměněných šancí Luptovského zkraje druhé půle. Roudnice pak šla opět do vedení, ale v závěru Holub mazácky vyrovnal."